Всі побічні реакції організму, які пов’язані з їжею, діляться на 2 групи – справжні харчові алергічні реакції і небажані харчові реакції.
При розвитку небажаної харчової реакції, імунна система не втягується в захворювання, чого не скажеш про справжню харчової алергічні реакції.
У собак справжня харчова алергічна реакція зустрічається дуже рідко, ніж харчова реакція, наприклад на гіркий шоколад.
Харчова алергічна реакція вважається своєрідною реакцією організму, спровокованої дуже високою активністю імунної системи.
Необхідно розуміти, що справжня алергічна реакція на продукти з’являється не відразу ж після вживання їжі, а розвивається тривалий термін. У більшості випадків, ознаки харчової алергічні реакції з’являються через пару місяців. Буває, що патологічний процес активізується і вимальовується характерною симптоматикою через пару років.
Завдання власника не тільки правильно організувати раціон улюбленця, а й ретельно стежити за найменшими зміною в стані тварини, щоб вчасно запідозрити справжню харчову алергічну реакцію.
Виникати справжня харчова алергічна реакція може декількома симптомами, іноді не пов’язаними між собою.
Одним з видимих ознак харчової алергічні реакції у собак, виступає діарея.
Причина розвитку діареї-наявність в кишечнику великої кількості імунних клітин.
Власне кишечник вважається першим захистом і в той же час вхідними воротами організму для різних чужорідних білків. Це можуть бути харчові, хімічні, паразитарні або лікарські алергени.
Антигени провокують розвиток імунологічного процесу, що характеризується розвитком практичних розладів системи травлення в загальному. Багато що залежить від ступеня ураження тканин кишечника і шлунка.
При довгому впливі алергенів, що надходять з їжі на слизові оболонки кишечника, реакція буде яскраво вираженою. Можливо потовщення стінок кишечника, що провокує звуження просвіту. На перших етапах розвитку харчової алергічні реакції може відзначатися пронос, а в подальшому, при значному ураженні кишечника і звуженні просвіту, відзначаються не тільки болісні болі в животі, але і хронічні запори у тварини.
На відміну від діареї, блювота у собак при розвитку харчової алергічні реакції, з’являється рідше.
Основою появи блювотних позивів виступає також своєрідна імунна реакція. Патологічне звуження просвіту кишечника може з’являтися у верхніх відділах, створюючи умови для закидання шлункового кислого соку в стравохід. Це призводить до роздратованості слизових стравохідної трубки і тому провокує блювотні позиви.
Блювота у собаки при харчової алергічні реакції, може виникати не відразу після їжі, а через певний проміжок часу. Здебільшого викид шлункового вмісту відбувається у собак після довгого сну.
ознака алергії-свербіж і розчухи. Провокуючим аргументом свербіння вважається речовина-гістамін, що вивільняється з клітин при попаданні в організм тварини потенційного алергену.
Гістамін займає почесне місце в процесі блокування поширення потенційного «небезпечних» для організму речовин, а зокрема, алергенів і подальшого виведення їх з організму. Побічним ефектом від роботи гістаміну виступає сильний свербіж і набряклість. Зі свого боку, свербіж на тілі у тварини провокує расчеси. Власне велика концентрація гістаміну в покривах шкіри, призводить до роздратованості закінчень нервів. Це не дуже ознака патологічного процесу, а швидше результат функціонування імунних сил організму.
При розвитку харчової алергічні реакції, як і при більшості інших реакцій алергії, виникає сильний свербіж шкіри. Його важко порівняти з сверблячкою від укусів комах або паразитів. Алергія провокує настільки сильний і нестерпний свербіж, що доводить шкіру до значних расчесов. Через пошкоджені покриви шкіри дуже часто проникає патогенна бактеріальна або грибкова мікрофлора, ускладнюючи перебіг захворювання.
На тлі сильного свербіння тварина сильно свербить, що призводить до пошкоджень шкіри і шерсті. При харчової алергічні реакції може випадати шерсть, здебільшого в області шиї, вух і тазових кінцівок. Вихованець в бажанні дістатися до місця роздратування, може застосовувати зуби, вигризаючи шматки вовни.
Алергічна реакція на певні компоненти в складі корму, може виникати лупою, ділянками почервоніння на шкірі і залисинами. У побутових умовах визначити наявність харчової алергічні реакції виключно по алопеції, неможливо. Необхідно звертатися за допомогою до ветеринарних майстрів.
Доктор на огляді перш за все:
Прискорити процес постановки вірного діагнозу допоможе інформація від власника про раніше перенесених захворюваннях і часу, коли з’явилися початкові ознаки. Для ветлікаря також важлива інформація про засоби гігієни для тварини (шампуні, спреї), а ще надійна інформація з приводу солодощів. Дуже часто господарі ховають від ветеринарів, що дають власним улюбленцям заборонені продукти, такі наприклад як сир або цукерки.
Випадання шерсті у собаки в результаті алергії може бути спровоковано виникненням екземи. Шерстний покрив в ділянці ураження випадає, шкіра стає запаленої і покритої дрібними бульбашками. При розриві бульбашок вміст виливається назовні, провокуючи утворення мокрої поверхні.
Норма для собак-невеликі виділення з очей. Очне яблуко регулярно зобов’язане залишитися вологим, тому виділення мінімальної кількості секрету не повинно викликати хвилювання у власника.
Запідозрити розвиток алергічні реакції на корм можна наприклад якщо очі сльозяться у собаки регулярно. Це призводить до того, що шерсть під очима регулярно мокра, може випадати, утворюючи доріжки. Харчова алергічна реакція також супроводжується кон’юнктивітом.
Важливо звернутися за професійною допомогою до ветеринара, щоб прибрати наявність чужого тіла в оці, травму або ж інфекційні ураження.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…