Бобри — природні інженери водойм, і люди не перестають дивуватися їхнім умінням і чуттю. У цих тварин незвичайні житла. Дім бобра — гребля, яка відрізняється цікавою будовою. Давайте дізнаємося, навіщо бобри будують греблю, як вони це роблять і що використовують для будівництва.
Гребля бобрів — споруда, яку тварини зводять на струмку або річці. Для будівництва вони використовують такі природні матеріали: каміння, стовбури і гілки дерев, глину, видобуту з мулу.
Бобри — унікальні будівельники. У них гострі передні зуби, які допомагають їм добувати ресурси для будівництва. Вони перегризають дерево і тягнуть до місця загати. Також можуть відправити його за течією річки. Подібною технікою користуються промислові заводи з переробки деревини.
Для чого бобри будують греблі? Місце проживання тварин — річки. Як правило, вони віддають перевагу мілководдю. Головна умова для їхнього проживання — рівень води не повинен бути меншим за два метри. Бобри спеціально вибирають такі місця, щоб було простіше захищатися від хижаків.
Взимку висока вода грає їм на руку. Будиночок бобра знаходиться поза досяжністю хижих тварин. Вода до кінця не промерзає, завдяки чому тварина вільно користується житлом: під водою розміщений вхід у будиночок, де звірята тримають запаси. Виходить, що гребля не просто нічліг і затишне місце, де бобри ховаються, а й сховище припасів.
Як бобри будують греблю? Робота виконується в кілька етапів:
Тепер гребля бобра протримається всю зиму. Щоб її побудувати, гризуни трудяться цілодобово безперервно. Спочатку добувають стовбури дерев, тягнуть їх до місця будівництва, а потім перегризають у потрібному місці. Буває так, що тварини тягнуть дерева набагато важчі за їхню власну вагу.
Як довго будують боброві греблі? Кілька тижнів. Для тварин важливий рівень води. Поки він не перевищуватиме двох метрів, бобри не почнуть зводити греблю. У процесі експлуатації споруда ламається, тому тварини регулярно доглядають за нею, ремонтуючи і зміцнюючи.
Фото бобра покаже, що це миленьке звірятко з діловим і спантеличеним виглядом. Ці гризуни — справжні чарівники, які відіграють важливу роль в екосистемі. Їхня гребля — справжній витвір мистецтва та інженерної думки. Споруда з дерев і каменів вирізняється такими корисними властивостями:
Багатьох цікавить, що їдять бобри? Звичайний раціон гризунів — кора і пагони дерев. Тварини віддають перевагу березі, осиці, вербі, тополі, різним трав’янистим рослинам. Чи їдять бобри рибу? Ні, оскільки гризуни строго рослиноїдні.
Щоб усвідомити унікальність бобрів — природних інженерів — наведемо кілька цікавих фактів:
Ви дізналися, як будують греблі бобри і навіщо вони це роблять. Споруди гризунів виходять дуже міцними. Бобри володіють дивовижним чуттям, оскільки вибирають найвдаліші місця для будівництва
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…