Гурт «Міраж» у 1980-1990-х роках був мегапопулярним. Їхні пісні слухали в кожному будинку, та й сьогодні на урочистостях часто можна почути хіти того часу. Запальна музика підривала танцполи, але що стоїть за успіхом «Міражу»?
За час розвитку «Міраж» змінив кількох солісток. А почалося все з Андрія Літягіна — композитора, який вирішив створити новий колектив. Запросивши знайому Маргариту Суханкіну як виконавицю, Літягін 1985 року запустив проєкт. Спочатку гурт нарекли «Зона активності», але 1986 року перейменували на «Міраж». Також компанію їм склали музиканти Михайло Кірсанов і Сергій Проклов.
Ось хто в різний час брав участь у гурті:
Поступово творчість Андрія Літягіна приносила плоди. Тож Суханкіна записала перші пісні новопоставленого гурту: «Эта ночь», «Звезды нас ждут», «Видео». Але вокалістка не планувала довго виконувати популярну музику, бо хотіла стати оперною примою. Їй на заміну запросили іншу вокалістку — Наталю Гулькіну.
І хоча касети гурту активно продавалися, колектив ще жодного разу не бачила публіка. Тому Літягін вирішив оголосити гастрольний тур, включивши до складу ще одну вокалістку — Світлану Разіну. Гурт «Міраж», пісні якого здобули велику популярність, мав щільний графік — до 90 виступів на місяць.
Незабаром Гулькіна і Разіна покинули проект, вирішивши зайнятися сольною кар’єрою.
Творці знову опинилися перед фактом зміни виконавиць. Тоді на допомогу прийшла Наталія Ветлицька. Хоча вокалістка теж залишила «Міраж», зате встигла з’явитися в кліпі гурту. Коли Ветлицька захворіла просто перед концертом, Літягін не хотів скасовувати виступ із повним залом глядачів. Тому на сцену вивели Тетяну Овсієнко. Вона перша стала впізнаваним обличчям «Міражу», її зображення показували на плакатах і в кліпах.
Пізніше до колективу увійшла Ірина Салтикова. Дівчата співали під фонограму, записану Гулькіною і Суханкіною. Після відходу Салтикової пісні групи «Міраж» виконувала Тетяна Овсієнко. Саме 1989 року вона брала участь у «Пісні року», де композиція «Музыка нас связала» потрапила до фіналу.
На зміну Овсієнко взяли Катерину Болдишеву 1990 року. Щоб створити новий альбом, Літягін знову запросив Маргариту Суханкіну. Але Болдишева стала першою солісткою, яка виконувала хіти наживо. Через кризу в країні «Міраж» — гурт із масою шанувальників — став виступати за кордоном.
Незабаром творці захотіли відродити «Міраж», тривало це в період з 1999 по 2005. Під записи Суханкіної виконували пісні молоді артистки, склад яких постійно змінювався. На честь 18-річчя гурту було проведено виступи, де брали участь усі солістки «Міражу».
З 2005 по 2007 роки Маргарита Суханкіна і Наталя Гулькіна розвивали власну творчість. Але це не завадило їм незабаром відновити стосунки з Літягіним. Тепер жінки гастролювали разом, дует називався «Група композитора Андрія Літягіна »Міраж»»
У 2010 році через конфліктну ситуацію Гулькіна пішла. Тоді її змінила Світлана Разіна, але й вона довго не протрималася. Тому з 2011 по 2016 рік Суханкіна гастролювала самостійно. Коли права на гурт отримало видавництво «Джем», співпраця з Суханкіною припинилася. Тепер солістка окремо виступає зі своїм колективом і має право використовувати композиції колективу. Проєкт «Міраж», пісні якого досі лунають з екранів телевізорів, назавжди став частиною музичної історії.
Відомий гурт не тільки змінив безліч вокалісток, а й запам’ятався обманом з боку керівництва проєкту. Під час створення колективу їхні пісні звучали на касетах, але в обличчя учасниць ніхто не бачив. Щоб встигати з гастрольним графіком, творці «Міражу» пішли на хитрість, випускаючи в різних містах підставні групи. Коли обман розкрився, колектив погрожували закрити. Але гурт продовжив існування.
Найкращі пісні «Міражу» пам’ятає не тільки старше покоління, а й сучасні слухачі. Ось головні хіти гурту:
Композиція була складена Андрієм Літягіним, а вірші написав поет Валерій Соколов. Пісню записала Маргарита Суханкіна. Пізніше на композицію зняли кліп, де вокалісткою стала Наталія Ветлицька.
Саме ця композиція звучала у фільмі «Наша людина в Сан-Ремо», де колектив виступив у ролі запрошених зірок. На той час гурт очолювала Тетяна Овсієнко, яка після відходу Ірини Салтикової стала головною зіркою. На всіх дискотеках ставили композицію гурту «Міраж» «Я більше не прошу».
Ця пісня найпопулярніша, що стала впізнаваною. Музичний супровід до неї було швидко написано, а ось слова довго не йшли. Для більшості слухачів сенс композиції був незрозумілий, але тільки не для учасників гурту. Текст оповідає про стосунки всередині колективу. Композицію «Музыка нас связала» «Міраж» виконував на всіх концертах.
Композиція увійшла до другого альбому «Міражу» «Снова вместе». Цікаво, що всі пісні альбому були записані Маргаритою Суханкіною, а ось на обкладинці з’явилася Овсієнко — обличчя гурту. Також вийшла і піратська версія альбому, де використовувалися пісні Наталії Гулькіної та Світлани Разіної.
Увійшла до другого альбому «Снова вместе». Текст написала одна із солісток гурту — Світлана Разіна. Музику написав Андрій Литягін. На гастролях пісню виконувала Тетяна Овсієнко. Випуск альбому закінчився дворічним судовим розглядом щодо авторства пісень.
Група «Міраж» запам’яталася шанувальникам яскравими хітами, танцювальною музикою і нестримними образами солісток. Сьогодні вже не можна сказати, де правда і хто дійсно має права на пісні колективу. Але «Міраж» залишається яскравим представником стилю євродиско тих часів.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…