Categories: Сім'я

Галина Волчек: біографія, театр, фільмографія

Галина Волчек — талановита актриса, яка прославилася не тільки завдяки роботі в театрі. Вона зарекомендувала себе і як педагог, і як режисер. Хочете дізнатися подробиці про життя і творчість народної артистки СРСР? Тоді ознайомтеся зі статтею.

Галина Волчек: біографія

Галина Волчек, вік якої вже досить поважний, нещодавно відсвяткувала 86 років від дня народження. Дата її появи на світ — 19 грудня 1933 року.

Галина народилася у творчій родині. Батько Борис був досить відомим режисером, а мати Віра писала сценарії для кінофільмів. Тому не дивно, що Галина стала відомою особистістю в кіноіндустрії.

Галина Волчек, біографія якої не особливо відома шанувальникам, у дитинстві була скромною дитиною. Мати Віра постійно контролювала доньку, тому вона зростала дещо замкненою, однак при цьому добродушною.

Коли прийшла війна, батька Галини забрали на фронт. Дівчинка з матір’ю жили у Свердловську в бабусі, яка була оперною дівою. Після закінчення воєнних дій сім’я возз’єдналася в Москві, проте стосунки батьків розладналися. Борис і Віра розлучилися, коли Галі виповнилося 13 років.

Дівчинка дуже серйозно переживала розрив мами й тата, який припав якраз на підлітковий період. Галина Волчек у молодості жила у батька і була ще тією відірвою: курила і проводила час у компанії хлопчиків. Також дівчинка ненавиділа школу і постійно сперечалася з учителями. Єдиною віддушиною для Волчек стала література, де вона могла вільно висловлювати свою думку.

Маленька Галина дуже любила читати, тому батьки думали, що донька вступить до літературного інституту. Цього не сталося — дівчина вирішила піти стопами мами й тата, пов’язавши життя з театром і кіно. Після 8 класу вона пішла зі школи, проте змушена була довчитися екстерном. Як навчальний заклад Волчек обрала школу-студію МХАТ, незважаючи на протести батька.

Через деякий час після закінчення навчального закладу Галина разом із кількома колегами організувала студію молодих акторів. Випускники МХАТу хотіли зруйнувати стереотипи і створити абсолютно новий театр, зрозумілий кожному. Надалі він став відомим під назвою «Современник» і став шалено популярним не тільки в СРСР, а й за його межами.

Галина Волчек: фільми та театральні постановки

Волчек Галина Борисівна практично все життя пропрацювала у створеному нею театрі. Спочатку вона виступала там як акторка, проте згодом вирішила спробувати себе як режисерка. І не дарма: дебютна робота «Двоє на гойдалках» стала дуже успішною. Примітно, що її регулярно показували в театрі «Современник» протягом 30 років.

Також серед успішних режисерських робіт Галини Волчек відзначають такі п’єси:

  • «Свій острів».
  • «Сходження на Фудзіяму».
  • «Три товариші».
  • «Ешелон».
  • «Пігмаліон».
  • «Вишневий сад«.

Після успіху перших постановок Галина Волчек стає на чолі театру «Современник» і керує ним довгі роки.

Це далеко не всі творчі напрацювання Галини Борисівни, проте ті, що найбільше полюбилися глядачам.

Галина Борисівна — перша режисерка, яка вирушила до США з виставами. Початком творчого шляху за кордоном стала постановка за п’єсою драматурга Михайла Рощина «Ешелон». Надалі Волчек не раз приїжджала до США, зокрема й на Бродвей, з іншими виставами.

Також Галина Борисівна гастролювала Німеччиною, Ірландією, Фінляндією, Угорщиною. Крім цього, вона із задоволенням ділилася своїм досвідом і в різних країнах виступала як педагог.

Остання режисерська робота Волчек з’явилася 2018 року. Цікаво, що це нове прочитання п’єси «Двоє на гойдалці», з якою Галина Борисівна дебютувала як режисерка. Сама Волчек зізналася, що вже не пам’ятає першу постановку, тому вона стала радикально іншою.

Попри успіх у режисурі, Галина Волчек не припиняла розвиватися і як актриса. Її кар’єра в кіно розпочалася з ролі служниці у фільмі «Дон Кіхот», проте не стала видатною.

Також актриса встигла побувати на знімальних майданчиках таких фільмів:

  • «Король Лір».
  • «Будується міст».
  • «Грішний ангел».
  • «Бережись автомобіля».
  • «Осінній марафон».

Після художніх картин Галина Волчек, фільми з якою досить популярні, почала зніматися в документальних проєктах («Життя Дездемони. Ірина Скобцева», «Сергій Гармаш. Чоловік з минулим»). «Таємнича пристрасть» — останній фільм, у якому знялася Галина Волчек. Актриса зіграла в ньому саму себе.

Особисте життя

Галина Волчек, сім’я якої була відомою, не особливо любить поширюватися про особисте життя. Першим чоловіком актриси став Євген Євстигнєєв. З ним Галина познайомилася ще під час навчання. Євген підкорив майбутню акторку тим, що був старшим, модно одягався і володів грою на музичних інструментах. Галя ж, своєю чергою, вразила його вмінням курити міцні цигарки «Беломор».

Попри протест батьків, невдовзі після знайомства закохані одружилися. Спочатку вони мешкали з батьком Волчек, проте не змогли розділити побут із Борисом, тому знайшли орендоване житло.

1961 року на світ з’явився син пари, якого назвали Денисом. Надалі він пішов стопами матері й батька, ставши режисером і кінооператором. Галина Борисівна зізнається, що син для неї єдина відрада і найсуворіший критик. Тому надалі Волчек не випускала жодної вистави без схвалення Дениса.

Однак щастя Галини та Євгена було недовгим. Чоловік Волчек побудував успішну кар’єру актора і став затребуваним у світі кіно. Така слава зіграла не на руку парі: Євген почав зраджувати дружину. Галина не змогла змиритися з такою долею, і подружжя розлучилося.

Галина Борисівна побувала заміжня ще один раз. Другим чоловіком актриси став Марк Абелев — професор Московського будівельного університету. Пара познайомилася завдяки спільному другу Ігорю Кваші. Марк був добрим, чуйним і добре ладнав із Денисом. Однак і тут шлюб був невдалим: через ревнощі Галини пара розійшлася через 10 років спільного життя.

Після чергового розлучення Волчек більше не була заміжня і не народила дітей. Відомо, що вона крутила роман із чоловіком на ім’я Володимир. Однак і тут постраждала Галина Волчек — діти та дружина Володимира стали на заваді їхньому щастю.

Особисте життя акторки не було вдалим. Сама вона звинувачує в цьому роботу, порівнюючи театр із м’ясорубкою, яка перемолола її особистість і не залишила надії на щастя.

Галина Волчек: здоров’я, останні новини

Ті, хто цікавиться життям акторки, не раз задавалися питанням: «Чому Галина Волчек в інвалідному візку?» Поява режисерки в такому вигляді з 2014 року породила безліч чуток. Виявилося, що Волчек давно мучили болі в спині. У Галини виявили міжхребцеву грижу, яка не давала їй нормально ходити. Тому для полегшення стану вона пересувалася на кріслі. Такий стан не заважав Галині Борисівні вести активний публічний спосіб життя.

Увечері 23 грудня 2019 року стало відомо, що актрису екстрено госпіталізували. Галина Волчек, здоров’я якої вже було не надто міцним, спочатку потрапила до лікарні зі скаргами на біль у грудях. Раніше в акторки вже було діагностовано гіпертонію і проблеми з серцем. П’ять років тому у Галини Борисівни вже траплявся серцевий напад, проте лікарям вдалося з ним впоратися.

Стан актриси був настільки важким, що лікарі ввели її в медикаментозну кому. Надалі керівник театру «Современник» повідомив, що в Галини Борисівни діагностували двостороннє запалення легенів.

Також пневмонія дала серйозні ускладнення на організм. Галина Волчек, стан здоров’я якої був важким, постраждала від защемлення однієї частки легені через руйнування тканин. Крім цього, в органах дихання накопичилася рідина і була закупорена головна легенева артерія.

Інтенсивне лікування — ось чого чекала Галина Волчек. Хвороба не дала розпочати терапію, оскільки організм занадто ослаблений. За словами лікарів, у такому стані актриса опинилася через тривалий бронхіт.

Галина Волчек перебувала в комі, і лікарі боролися за її життя. Новини про її стан щодня з’являлися в пресі. 26 грудня Галини Борисівни не стало.

Галину Волчек поховають 29 грудня на Новодівичому кладовищі. Прощання з нею відбудеться в «Современнике».

Біографія Галини Волчек доводить, що її життя було непростим, проте насиченим. Актриса, режисер і педагог Галина Борисівна Волчек назавжди залишиться в пам’яті рідних людей, колег і шанувальників.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago