Одруження героїв фільму «Твої, мої та наші» Френка і Гелен ледь не обернулося крахом. Усе тому, що діти від їхніх перших шлюбів не могли знайти спільну мову. Подібні ситуації часто виникають при повторних союзах. Які ще підводні камені є у другого шлюбу, розповів медійний психолог Михайло Лабковський.
Даючи шлюбні обітниці під час весільної церемонії, наречений і наречена мріють про щасливе спільне життя. Однак подібні мрії все частіше розходяться з реальністю, в якій кількість розлучень стрімко зростає. На щастя, розрив стосунків не ставить хрест на можливому щасті й не заважає людям повторно вступати в новий союз.
Що таке другий шлюб? У сучасній науці немає чіткого визначення другого шлюбу. Під цим терміном кандидат психологічних наук і авторка книжки «Психологія сімейних криз» Наталя Оліфірович має на увазі сімейний союз людей, які раніше перебували у шлюбних стосунках. Повторним шлюбом, за твердженням психотерапевта Станіслава Кратохвіла, можна назвати і союз, у якому один із партнерів неодружений, а другий уже був одружений.
Які види других шлюбів існують? Суворої класифікації повторних сімейних союзів у психології не існує. Психолог і особистісний тренер Павло Раков виділяє три типи других шлюбів:
До таких сімейних союзів можна віднести і возз’єднання розлученого подружжя, яке після закінчення часу пошкодувало про розрив стосунків.
Психотерапевт і автор книги «Як будувати себе і свою сім’ю» Вірджинія Сатир не згодна з цим поділом. На її думку, під час класифікації повторних шлюбів не можна не враховувати один важливий критерій — наявність дітей. Виходячи з цього, можна виділити кілька типів шлюбних союзів:
Класифікувати повторні сімейні союзи можна також за віковою ознакою:
Які особливості других шлюбів? Головною особливістю повторних шлюбів можна вважати прагматичність партнерів. Вступаючи в нові стосунки, чоловік і жінка не шукають ані кохання до гробу, ані кіношної романтики. До того ж вони більш раціонально оцінюють ситуацію і набагато краще розуміють власні бажання та потреби, тому уважніше й тверезіше підходять до вибору партнера.
Здавалося б, набравшись досвіду в попередніх стосунках, подружжя має зберегти другий шлюб на довгі роки. Однак, як стверджує кандидат психологічних наук Тетяна Аргентова, близько половини повторних шлюбів закінчується розлученням.
Чому так відбувається? Яких помилок припускаються люди, одружуючись на другий шлюб? Найчастішими промахами в повторних шлюбах вважається:
Як уникнути помилок у повторному шлюбі та створити міцну сім’ю? Відомий психолог Михайло Лабковський упевнений, що другий шлюб має всі шанси стати міцнішим, ніж перший. Головне — це не намагатися змінити минуле і прийняти той факт, що в партнера вже була сім’я. Проявіть мудрість, не поспішайте і не порушуйте особисті кордони другої половинки.
Другий шлюб — це не стосунки з чистого аркуша, а союз двох людей, які мають поганий або хороший досвід сімейного життя. Вступаючи в такий союз, важливо виключити скоєні в минулому помилки, вибудувати діалог з новим чоловіком і працювати над стосунками. Це допоможе створити міцну сім’ю і зберегти її на довгі роки.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…