Categories: Сім'я

Другий шлюб: особливості, види, основні помилки

Одруження героїв фільму «Твої, мої та наші» Френка і Гелен ледь не обернулося крахом. Усе тому, що діти від їхніх перших шлюбів не могли знайти спільну мову. Подібні ситуації часто виникають при повторних союзах. Які ще підводні камені є у другого шлюбу, розповів медійний психолог Михайло Лабковський.

Особливості та види повторних шлюбів

Даючи шлюбні обітниці під час весільної церемонії, наречений і наречена мріють про щасливе спільне життя. Однак подібні мрії все частіше розходяться з реальністю, в якій кількість розлучень стрімко зростає. На щастя, розрив стосунків не ставить хрест на можливому щасті й не заважає людям повторно вступати в новий союз.

Що таке другий шлюб? У сучасній науці немає чіткого визначення другого шлюбу. Під цим терміном кандидат психологічних наук і авторка книжки «Психологія сімейних криз» Наталя Оліфірович має на увазі сімейний союз людей, які раніше перебували у шлюбних стосунках. Повторним шлюбом, за твердженням психотерапевта Станіслава Кратохвіла, можна назвати і союз, у якому один із партнерів неодружений, а другий уже був одружений.

Які види других шлюбів існують? Суворої класифікації повторних сімейних союзів у психології не існує. Психолог і особистісний тренер Павло Раков виділяє три типи других шлюбів:

  • Шлюб укладається між партнерами, один з яких ще не був одружений/заміжня.
  • Один або обидва партнери, які вступають у шлюбний союз, овдовіли.
  • Обидва партнери розлучені й укладають другий шлюб.

До таких сімейних союзів можна віднести і возз’єднання розлученого подружжя, яке після закінчення часу пошкодувало про розрив стосунків.

Психотерапевт і автор книги «Як будувати себе і свою сім’ю» Вірджинія Сатир не згодна з цим поділом. На її думку, під час класифікації повторних шлюбів не можна не враховувати один важливий критерій — наявність дітей. Виходячи з цього, можна виділити кілька типів шлюбних союзів:

  • ті, де жінка з дітьми виходить за неодруженого чоловіка;
  • ті, де розлучений чоловік із дітьми одружується з незаміжньою жінкою;
  • шлюби між партнерами, які мають дітей від попередніх шлюбів;
  • одруження двох партнерів, у яких немає дітей від попередніх союзів;
  • сім’ї з дітьми від нового шлюбу і дітьми від попередніх.

Класифікувати повторні сімейні союзи можна також за віковою ознакою:

  • шлюби між ровесниками або людьми з невеликою різницею у віці;
  • нерівні шлюби (один із партнерів значно старший за іншого).

Які особливості других шлюбів? Головною особливістю повторних шлюбів можна вважати прагматичність партнерів. Вступаючи в нові стосунки, чоловік і жінка не шукають ані кохання до гробу, ані кіношної романтики. До того ж вони більш раціонально оцінюють ситуацію і набагато краще розуміють власні бажання та потреби, тому уважніше й тверезіше підходять до вибору партнера.

Часті помилки другого шлюбу та способи їх уникнути

Здавалося б, набравшись досвіду в попередніх стосунках, подружжя має зберегти другий шлюб на довгі роки. Однак, як стверджує кандидат психологічних наук Тетяна Аргентова, близько половини повторних шлюбів закінчується розлученням.

Чому так відбувається? Яких помилок припускаються люди, одружуючись на другий шлюб? Найчастішими промахами в повторних шлюбах вважається:

  • Поспішне одруження. Щоб звикнути до завершення стосунків і позбутися внутрішньої прихильності до колишнього партнера, людині потрібно не менше року. Деякі люди не витримують таку тривалу паузу і вступають у новий шлюбний союз уже через кілька місяців після розлучення. У результаті пов’язані з розставанням почуття чинять чималий вплив на нову сім’ю.
  • Спроби конкурувати з дітьми. Вступаючи в шлюб, заздалегідь з’ясуйте життєві пріоритети партнера. Якщо діти від попереднього союзу є серед них, змиріться і постарайтеся знайти з ними спільну мову. У жодному разі не влаштовуйте істерик і не намагайтеся маніпулювати. Фрази формату «Або я, або твої діти» викличуть роздратування чоловіка, а надалі можуть стати причиною чергового розлучення.
  • Ревнощі до попередніх стосунків. У повторному шлюбі завжди існує загроза порівняння з попереднім партнером. У деяких випадках це заважає менш досвідченому чоловікові проявити свої здібності або висловити другій половинці свої потреби.
  • Відсутність спільних інтересів і спільних планів. Зав’язуючи нові стосунки і одружуючись, люди намагаються максимально догодити коханому. Наприклад, вирушають вудити рибу з чоловіком або годинами вислуховують плітки про старих подруг дружини, хоча ненавидять це заняття. Згодом іти на подібні жертви стає дедалі складніше. У результаті виникне конфлікт, який відштовхне другу половинку.
  • Рольова невизначеність і небажання вкладати сили у стосунки. Під впливом негативного досвіду деякі люди не проявляють активності в новій родині. Вони пливуть за течією, не докладаючи зусиль і не намагаючись вибудувати міцні взаємини з партнером. Подібне часто призводить до погіршення стосунків і подальшого розлучення.
  • Усталена модель сексуальної поведінки. Перший шлюб залишає не тільки пам’ять про скандали або приємні моменти, а й певні звички в ліжку. Вступаючи в нові стосунки, люди підсвідомо починають порівнювати нового сексуального партнера з попереднім і покладають на нього певні очікування. Це може зіпсувати як саму інтимну близькість, так і шлюбний союз загалом.

Як уникнути помилок у повторному шлюбі та створити міцну сім’ю? Відомий психолог Михайло Лабковський упевнений, що другий шлюб має всі шанси стати міцнішим, ніж перший. Головне — це не намагатися змінити минуле і прийняти той факт, що в партнера вже була сім’я. Проявіть мудрість, не поспішайте і не порушуйте особисті кордони другої половинки.

Другий шлюб — це не стосунки з чистого аркуша, а союз двох людей, які мають поганий або хороший досвід сімейного життя. Вступаючи в такий союз, важливо виключити скоєні в минулому помилки, вибудувати діалог з новим чоловіком і працювати над стосунками. Це допоможе створити міцну сім’ю і зберегти її на довгі роки.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago