Ця людина мала найбільший талант перетворювати бувальщину на казку. Він умів зберігати спокій і здоровий глузд у найбільш сумбурні часи. Любив дітей і обожнював свій край, реалізовувався як етнолог і фольклорист. Біографія Бажова — переплетення яскравих подій, низки щасливих випадковостей і прикладів сили духу.
Павло Петрович Бажов — знаковий приклад людини, яка прожила щасливе, довге, усвідомлене й умиротворене життя. І це за досить неспокійної зовнішньої обстановки і постійних випробувань, що переслідували чоловіка з самого раннього дитинства.
Публіцист, ентузіаст етнології, фольклорист і талановитий журналіст — усі ці сфери освоїв легендарний П.П. Бажов. Це була людина високих моральних принципів, інтелігент з тонким і проникливим розумом, відданий патріот і геніальний автор казок, які з дитинства знайомі кожній дитині.
Біографія Бажова рясніє яскравими деталями, незвичними поворотами долі та непростими перипетіями, які спочатку допомогли хлопчикові вирости справжнім чоловіком, а згодом сформували та відшліфували його погляди на життя. Нашу розповідь почнемо з того, де народився Бажов і як пройшло його дитинство.
Павло Бажов народився 27 січня 1879 року в селищі Сисерть (Свердловська область). Цю провінційну місцевість населяли виключно працівники однойменної пудлінгово-зварювальної фабрики. І батьки Павла не стали винятком:
Сам походив із селянського роду Полевської волості й до Сисерті потрапив уже в дорослому віці, долучившись до робочої бригади зварювального цеху. Чоловік не займався сільським господарством (у цій місцевості просто не було земель, придатних для оранки), тому гроші на прожиток доводилося заробляти важкою працею на заводі.
Сучасники Петра відзначали, що в нього були золоті руки і рідкісний талант, що давало можливість усій родині утримуватися на плаву. Ось тільки запальний характер і пристрасть до міцних напоїв зіграли з майстром злий жарт:
Бажов Павло Петрович завжди з особливим трепетом і теплотою згадував про свою матір Августу. Вона походила з польського селянського роду, була тихою і спокійною жінкою. Августа справно вела сільське господарство, зберігала тепло домашнього вогнища, на дозвіллі ночами плела ажурні панчохи та хустки, які продавала за копійки. Цей вид рукоділля підірвав зір молодої жінки.
І батько, і мати обожнювали своє чадо, тому біографи Бажова зазначають, що хлопчик жив у коханні та абсолютній гармонії. Бажов, біографія юних років якого ділиться на чіткі періоди, сам згадував про дитинство з трепетом:
Коротка біографія Бажова вказує на активну участь майбутнього письменника в революційному русі. Молодий чоловік мав прогресивні погляди і був упевнений, що інститут самодержавства давно віджив своє.
Сам Павло Бажов із радістю зізнавався, що йому комфортніше в селах, де люди прості та відкриті. Напевно, тому часто виїжджав з великого міста, відвідував рідні місця в глибинці.
Там-то майбутній письменник і зустрів сторожа Василя Олексійовича Хмелініна, який відкрив перед Павлом світ народних сказань. Результатом кропітких записів і художнього опрацювання народних легенд стала перша оповідь Павла Бажова, що знаменує початок його творчого шляху:
Павло Петрович Бажов мав унікальний талант знаходити діаманти народної творчості, надавав їм майстерним огранюванням неймовірного блиску. Він умів перетворювати бувальщину на казку і закохувати кожного читача у фольклор свого краю.
Особисте життя Павла Бажова не рясніє яскравими романтичними історіями лише тому, що автор вважав за краще не розпорошуватися на швидкоплинні романи. Більшу частину юності та кар’єри викладача він провів у самовдосконаленні, вивченні фольклору, у збиранні творів народної усної творчості.
У біографів Бажова немає точних даних про перше кохання публіциста, хоч у мемуарах він відзначає факт, що перше романтичне захоплення сталося з ним у 15 років.
Зауважимо, що Павло Петрович користувався неймовірною популярністю в учениць. Він мав незвичайний шарм і чарівність, завойовував увагу студенток. Ба більше, в єпархіальному жіночому училищі була традиція нагороджувати кращого викладача різнокольоровими стрічками. У Бажова весь одяг часом був обвішаний такими відзнаками.
Справжнє кохання трапилося в автора в зрілому 30-річному віці. Тоді він зустрів свою обраницю і майбутню дружину — Валентину Олександрівну Іваницьку. Через два роки закохані зіграли весілля. На той момент Валентині було лише 19, а Павлу — 32 роки.
Знайомі та друзі сім’ї відзначали тісний зв’язок Валентини та Павла, які до нестями кохали одне одного. Павло і Валентина — приклад зрілої і закоханої пари, яка ставилася один до одного трепетно і з глибокою повагою. Про це свідчать і такі моменти:
Павло Петрович Бажов прожив насичене життя, встиг прославитися і звеличити фольклор рідного краю, а на старості вів лекції, що піднімали бойовий дух населення під час Другої світової. Він помер від раку легенів 1950 року. Могила творця розташована на пагорбі (центральна алея) в Єкатеринбурзі на Іванівському кладовищі.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…