На сторінках журналу «Современник» 1851 року з’явилося оповідання «Бежин луг». Короткий зміст твору в загальних рисах розкриє його сюжетну лінію і допоможе зрозуміти основний зміст, який вклав у нього Тургенєв. «Бежин луг» витончено поєднує реалізм і романтизм, у ньому, створюючи неповторний літературний візерунок, сплітаються природа і легенди.
Із селянським життям, важким і поетичним водночас, знайомить нас «Бежин луг». Короткий переказ розкриває багатство прикмет, повір’їв і казок народу, знайомить із легендами та небилицями, які гармонійно доповнюють картини мальовничої природи. З усього цього Тургенєву вдалося сплести таємничу містичну історію.
Шукаєте короткий зміст? «Бежин луг» познайомить із такими подіями та персонажами:
Тут читач зустрічається з п’ятіркою головних героїв: Федором, Павлушею, Іллюшею, Костею і Ванею. Усі вони дуже різні, кожен цікавий по-своєму, а їхня бесіда нагадує гру в страшилки. Хлопчики думають, що непроханий гість заснув, і починають розповідати свої історії:
У таких розмовах і минула ніч. Під ранок оповідач заснув, встав він ще до світанку, попрощався з Павлушею і вирушив геть. Закінчується розповідь трагічно — згадкою про те, що того ж року Павлуша помер. Але не водяний забрав його: він упав із коня і розбився на смерть.
Знаменитий цикл «Записки мисливця» Іван Сергійович Тургенєв створив під впливом літературного критика Віссаріона Бєлінського. Зазначимо, що письменник любив полювати, спілкуватися з селянами, а тому відтворити реалістичну картину задуманих оповідань не становило для нього труднощів.
Увійшов до збірки «Записки мисливця» «Бежин луг», у якому автор з любов’ю і теплотою описав звичайних селян, зробивши їх головними героями твору. Ось його короткий аналіз:
Коли створено «Бежин луг»? Тургенєв почав писати оповідання восени 1850 року і на початку наступного року подав його для друку в популярний журнал «Современник».
Цікаво, що особливого сенсу в назву Іван Сергійович не вкладав. Він прагнув знайти щось звучне, щоб акцентувати увагу читача на красі описаної природи. Ба більше, на жодну топографічну карту луг не нанесено. Виявилося, що реальним його прототипом було зовсім не поетичне Рудинське болото.
Тургенєв відомий як неперевершений майстер опису красот російської природи. В оповіданні на чудовому пейзажному тлі він розкрив взаємозв’язок людини з природою, їхню гармонію. Також у творі присутні такі теми:
Усе це широке коло питань автору вдалося викласти напрочуд стисло та містко, але після прочитання, погодьтеся, є про що замислитися.
Композиційно «Бежин луг» побудований складно і багатошарово. Виділимо такі основні частини:
Автор майстерно використав і включив у розповідь безліч художніх засобів. Так, він дає розгорнуті портрети яскравих і самобутніх хлопчиків, кожному виділяє монолог. Історії унікальні, і повторити їх навряд чи комусь під силу. Між монологами показані судження й оцінки мисливця, який слухає їх, прикидаючись сплячим. Особливістю композиції стали замальовки пейзажів, точні, ємні та прекрасні за своєю суттю.
Твір написаний у жанрі оповідання, про що свідчать такі характерні риси:
Літературний напрям твору — синтез реалізму та романтизму. До останнього належать поетичні описи природи, легенди та повір’я, які влилися в життя головних героїв.
Оповідання «Бежин луг», стислий зміст якого викликає інтерес і бажання познайомитися з твором детальніше, незвичайне за формою і змістом. За видимою простотою і нехитрістю сюжету ховаються глибокі думки і воістину поетична душа автора, яка заслуговує на високу оцінку.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…