Як зрозуміти, що людина тобі не підходить? Якщо ви не можете бути чесними, відчуваєте, що вами маніпулюють, не знаходите спільних інтересів, проводите час у різних колах, стосунки обтяжують, то, скоріш за все, вибрали не ту людину. Поруч не той, хто вам потрібен, якщо немає часу на стосунки, немає спільних планів, порушуються обіцянки, отримуєте критику замість підтримки і сумніваєтеся в правильності вибору.
Якщо відчуваєте, що не можете висловити свою думку, поділитися своїми переживаннями і сумнівами, то, найімовірніше, ця людина не для вас. Ви боїтеся засмутити її, отримати у відповідь зауваження, осуд, а то й агресію? Зберігання таємниць і труднощі в спілкуванні з партнером свідчать, що між вами немає довіри й поваги, головних складових здорових стосунків. Якщо немає підтримки, розуміння і прийняття, немає і спільного майбутнього.
Постійно почуваєтеся нерозумно поруч зі своїм партнером? Ви невинні, якщо зіткнулися з маніпулятором. У фільмі Тіма Бертона «Великі очі» Волтер Кін (Крістоф Вальц) одружується з Маргарет Ульбріх (Емі Адамс). Завоювавши довіру жінки, Кін почав нею маніпулювати. Він застосував психологічне насильство, щоб отримати владу над Маргарет і привласнити її гроші. Хоча метою маніпуляцій не завжди стають гроші, це в будь-якому разі ненормально і небезпечно.
Щоб закохатися, не потрібні спільні інтереси, а ось для розвитку стосунків вони необхідні. За якими ознаками зрозуміти, що ви не сумісні? У вас немає спільних інтересів і принципів, немає про що поговорити, не сходитеся в думках на основні для вас теми, по-різному бачите своє, зокрема спільне, майбутнє.
Хоча протилежності притягуються, більшість із них не залишаються разом надовго. Кожна пара повинна мати якісь спільні інтереси, щоб підтримувати міцні та збалансовані стосунки.
Якщо з партнером зустрічаєтеся тільки вдома, у вас немає спільних друзів і кола спілкування, це ознака лиха. Якщо не перебуваєте в одних і тих самих соціальних колах і жоден із вас навіть не хоче спробувати прийняти оточення іншого, то це не триватиме довго.
Ви живете двома різними життями і ваші стосунки не можуть бути частиною спільного світу, зазначає видання Psychologies . Наявність спільних друзів і дружба з близькими вашого партнера — важлива частина успішних стосунків.
Ви маєте знати, чого хоче ваш партнер від стосунків, і вміти дати йому це. Своєю чергою ви також маєте відчувати емоційне задоволення від ваших стосунків. Це не має бути повинністю, обов’язком і примусовим завданням. У здорових стосунках турбота про іншого і його стан стають частиною того, що приносить задоволення.
Якщо стосунки стали тягарем, то вони не триватимуть довго, пише Ізабель Гейлорд. У такій парі ніхто не буде щасливий.
Стосунки передбачають, що хоча б якусь частину часу ви будете проводити разом. Необов’язково проводити удвох кожну вільну годину, але важливо вибрати оптимальний варіант для обох. Це може бути вечір п’ятниці, вихідний день, ранок — будь-який зручний для двох час. Якщо ж у когось завжди немає часу («Багато справ на роботі», «Біжу до батьків», «Мені потрібно в гараж», «Поспішаю на манікюр»), то вам просто не хочеться бути разом. І одного разу це підтвердиться.
З людиною, яку кохаєте і бачите поруч із собою, хочеться планувати майбутнє. Це можуть бути як глобальні плани народження дитини та купівлі житла, так і прості дрібниці — сходити в кафе, зустрітися з друзями, покататися на човнах. Якщо думки про майбутнє не виникають і планувати нічого не хочеться, а на запитання про плани партнер відповідає «Зараз не час думати про майбутнє» або «Що тебе не влаштовує зараз?», стосунки приречені на провал, пише доктор філософії Ренді Гюнтер.
Іноді партнери готові пообіцяти що завгодно, і здається, ніби скоро все налагодиться. Але якщо обіцянок стає дедалі більше, а виконуються вони все рідше, майбутнього в такої пари немає. У таких випадках часто з’являються різні виправдання на кшталт «Я думаю, ти розумієш, скільки зараз у мене зобов’язань. Я просто не можу виконати все, що ти хочеш». І навіть якщо якісь із пояснень звучать гідно, за ними криється небажання робити що-небудь для стосунків.
Згодом у багатьох парах слова підтримки та турботи перетворюються на критику та докори. Усе може початися з «Чому я маю постійно говорити те, що тобі потрібно?» і перейти в «Ти навіть розмовляти нормально не можеш!». Не варто списувати це на емоції та стреси. Якщо роздратування не вдається вгамувати, а в іншій людині бачиш тільки недоліки, то це просто не та людина.
Якщо у вас було багато сумнівів щодо вибору партнера від самого початку, то це точно поганий знак. Ви завжди можете списати це на страх отримати травму або тривогу за майбутнє: «А що як він не та людина, яку я шукала все життя?», «А раптом я розлюблю її?». Подібні сумніви можуть означати, що підсвідомо боїтеся романтичних стосунків не з тією людиною. Якщо з часом тривога не вщухає і сумніви не минають, у них є реальне підґрунтя.
Якщо не почуваєтеся в безпеці, вами маніпулюють, вас критикують і не приділяють часу, справи у стосунках погані. Що більше ознак помічаєте, то ймовірніше, що зійшлися не з тією людиною. Довіртеся відчуттям, скористайтеся порадами психологів, поговоріть із партнером.
Унікальна добірка новин від нашої редакції
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…