Виразкові ураження системи травлення не вважається рідкістю серед представників котячих. Дуже часто діагностують виразку шлунка, що з’являється в результаті впливу самих різних факторів.
Захворювання відрізняється ураженням слизової оболонки вистилає стінки травного м’язового органу, з подальшим процесом некротизації.
Факторами розвитку виразкових уражень можуть бути порушення в режимі годування, отруєння і хімічні опіки слизової оболонки. Небезпека шлункової виразки в можливому прориві і кровоточивості з поверхні рани.
Лікування шлункової виразки дуже тривалий процес, який вимагає великої кваліфікації лікаря і суворого виконання всіх його рекомендацій господарем хворої кішки.
Причин порушення цілісності слизової оболонки, що вистилає стінки шлунка, є велика кількість. У ветеринарії головними факторами, які впливають на розвиток патології, вважаються:
Симптоми шлункової виразки у кішки залежать від форми недуги. У ветеринарії поділяють виразку на дві форми – гостру і затяжну. Захворювання постійного характеру дуже часто не має яскраво виражених ознак, тому володар тварини нечасто самостійно помічає зміни.
Перша фаза недуги шлункової виразки має схожу клінічну картину з гастритом, а з появою захворювання, симптоми стають більш яскраво вираженими. виразка шлунково-кишкового тракту відрізняється наступними важливими ознаками:
У клінічній ветеринарній практиці поділяють також виразку шлунка на звичайну і активно прогресуючу. Так, скромна виразка шлунка кішок, відрізняється періодами загострення і затихання, а ось прогресуючого типу, притаманне наростання клінічних ознак.
Прорив стінок травного органу вважається надзвичайно небезпечним станом, так як загрожує сильними внутрішньошлунковими кровотечами. Вихованець відчуває больовий шок, у нього розвивається перитоніт або ж сепсис, які призводять до смертельного результату.
Поява у улюблениці відмінних ознак виразкового ураження стінок шлунка, вимагає негайного звернення до ветеринарного кваліфікованого професіонала. Виключно в умовах ветеринарної оздоровчі центри тварині допоможуть провести ретельне дослідження для постановки вірного діагнозу і подальшого призначення терапевтичного курсу.
Діагностичні заходи в себе включають:
При підозрі на виразку шлунка, кішці проводять найбільш інформативне дослідження – гастроскопію. Такий вид інструментального дослідження доведеться проводити під загальним наркозом. Дослідження дає можливість не тільки виявити локалізацію виразок, але і дати характеристику їх формі і типу протікання захворювання. Також проводитися забір біологічного матеріалу для дослідження на гістологію.
Після постановки діагнозу, призначається терапія з урахуванням форми недуги. Для полегшення загального стану вихованця, призначаються медикаментозні препарати, що знімають спазми і біль. Призначається також цілий курс препаратів, що зменшують активність вироблення соляної кислоти (Омепразол, Ранітидин, Циметидин), а ще коштів, що дозволяють захистити слизову оболонку від агресивного впливу шлункового соку.
До складу комплексної терапії входять також:
Велике значення під час лікування виявленої шлункової виразки має правильно складений дієтичний раціон харчування. Лікарське харчування дає можливість зменшити негативний вплив» Драконячих » речовин на уражену слизову. Вихованцеві дають слизові каші, відвари рисової крупи, бульйони зварені на нежирному м’ясі.
З метою попередження розвитку шлункової виразки у кішки слід дотримуватися таких правил:
Переважна більшість діагностованих випадків виразок шлунка у кішки, спровоковано порушенням в правилах харчування, а ще неправильним несвоєчасним лікуванням гастритів та інших запалень в травній системі.
Виразка шлунка буде причиною не тільки дискомфорту у вихованця, але і прориву шлунка, перитоніту, сепсису і летального результату. Не потрібно зволікати, а при перших ознаках нездоров’я, звертатися до фахівця.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…