Будь-який господар домашнього улюбленця хоче, щоб він прожив набагато довше. Якщо розглядати кішок, то вони сьогодні живуть практично в кілька разів більше, ніж кілька десятиліть тому. У цій статті детально розглянемо, скільки років живуть кішки, від чого це залежить, як зробити більшою життєву тривалість улюбленця.
Зустрічаються різні ситуації, в одних господарів домашні улюбленці проживають довге і веселе життя, а в інших, навпаки, часто хворіють і в наймінімальніші терміни вмирають. Необхідно зупинитися детальніше на факторах, які впливають на життєву тривалість тварини. Якщо їх детально розглянути, то буде можливість їх усунення. Отже, є кілька основних факторів, що мають великий вплив на життєвий період кішки.
Для кішки слід створити спеціалізовані місця (споруди або полиці), якими вона зможе безперешкодно переміщатися. Прогулянка на вулиці сприяє активності кішки, але збільшується можливість зараження захворюваннями інфекційного типу, паразитами, а ще збільшується травматичність.
Отже, вище було зазначено, що коти вдома живуть довше, ніж дворові. Тепер слід розглянути, скільки здебільшого триває життя котячих. Тварини з вулиці в середньому живуть від 5 до 6 років. Тоді як домашня кішечка може прожити більше у багато разів. У середньому тривалість її життя може становити від 12 до 17 років. Деякі представники котячих, які можуть досягати 20 років, стають довгожителями.
Тому що певні фахівці підкреслюють, що стерилізація кішок сприятливо впливає на кількість років, варто розглянути більш детально їхній традиційний вік.
Уже у вісім місяців кішки готові до продовження роду.
Дуже часто в природі самки народжують не 1 раз на рік. Кожна вагітність — це зміни гармонів в організмі кішки. Якщо ці скачки відбуваються дуже часто, то тварина піддається великому стресу.
Необхідно виділити, що улюбленці, які не піддаються стерилізації, а ще не допускаються до розмноження, мають більший коефіцієнт захворювань в онкології. Зазвичай тварини після стерилізації живуть довше. Їхня середня життєва тривалість може становити від 15 до 20 років. Якщо кішка не вступає в контакт із котом, то її ризик інфікуватися доволі небезпечними хворобами вважається рівним нулю.
Дуже часто існує виняток із правил. Це правило стосується і кішок. Іноді трапляються винятки — котячі, які живуть довше, ніж треба. Зазвичай подібних представників вносять до Книги рекордів Гіннеса.
Деякі фахівці відзначають вплив породи кішки на вік, хоча інші з цим судженням повністю незгодні. Вони відзначають, що життєву тривалість кішок залежить спочатку від хвороб, якими вона хворіє, а ще від догляду. Щоб розібратися в цьому питанні детальніше, спочатку розглянемо, який вплив має порода на вік котячих. Спочатку необхідно розглянути відмінності між звичайними і породистими кішками.
Якщо породисті представники котячих вважаються повністю здоровими, то і їхнє потомство буде здоровим і проживе дуже довго, як мінімум, довше, ніж їхні бродячі колеги.
Якщо кішки з’явилися в результаті селекції, то їхнє здоров’я вважається дуже слабким, адже їхнє тіло було створено неприродним методом за допомогою генетики. Якщо розглядати аборигенні породи, які були створені натуральним шляхом, то вони потроху підлаштовуються до умов навколишнього світу. Селекційні породи живуть менше, а ось “натуральні” здатні прожити довге і щасливе життя.
Породи, виведені селекційними методами, є схильними до захворювань генетичного характеру, тому вони потребують спеціального догляду з боку господаря. Отже, слід розглянути більш детально життєву тривалість деяких популярних порід котячих.
Слід брати кішку на руки акуратно, постійно відвідувати ветеринара для перевірок, а ще давати кішці розслабитися під час гри. Буває, що перським кішкам важко нагинатися, в даному варіанті миску варто розташовувати на висоті.
Необхідно виділити, що до порід з високою тривалістю життя належать такі: менкс, американська короткошерста і тайська. Вони можуть прожити до 20 років.
Єгипетська мау і азіатська таббі проживають у середньому всього на рік менше. До “повноліття” можуть дожити тільки такі породи, як тіффані, японський бобтейл і девон-рекс. Тоді як породи мейн-кун, невська маскарадна та австралійська димчаста зазвичай доживають до 17 років. Максимальний вік 15-16 років відноситься до кішок порід селкірк-рекс, азіатська короткошерста та аравійська мау. Американські бобтейли, йоркські шоколадні кішки та екзоти живуть не більше 13 років. Дожити до 12 років здатні сноу-шу і бомбейські кішки.
Кожна істота має отримувати воду та їжу, оскільки без цього неможливе життя. Якщо спостерігатиметься відсутність води або їжі, то це негативним чином позначиться на організмі. Неможливо визначити, скільки днів зможе прожити без їжі кішечка.
Потрібно обов’язково знати добову дозу їжі власного вихованця, щоб уникнути експериментів. Якщо розглядати життя без їжі, але гарантувати вільний доступ до води, то кішка не зможе прожити більше 10 днів. Якщо кішка буде без води та їжі, то вона проживе близько 5-6 днів. У цьому варіанті має велике значення ще й її вік, порода та стать.
Якщо домашній вихованець не хоче їсти, оскільки приймає конкретні ліки, які відбивають апетит, то таке голодування повинно тривати не більше 5 днів.
Після чого голодування може призвести до безповоротних наслідків. Життя кішки здебільшого залежить від певних факторів.
Зрозуміло, кішки живуть значно коротше, ніж людина, але цікаво порівняти вік тварини і людини. У більшості випадків вважають, що один рік життя котячих прирівнюється до 7 років людини. Так, дворічний котик вважається підлітком, за людськими мірками йому 14 років. Кішка у 2,5 роки вважається вже “повнолітньою”. У принципі такий розрахунок можливий, але не все життя кішок. Якщо розглядати роки тварини ближче до старості, тоді один рік варто прирівнювати до 5 людських. У наш час багато хто дотримується такої схеми підрахунку років кішки:
Отже, необхідно звертати свою увагу на таблицю порівняння віку кішки і людини.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…