Categories: Коти

Гіперплазія молочної залози у кішки

У ветеринарній медицині близько 78% самих різних пухлинних процесів в області молочних пакетів у кішок є неоплазіями злоякісного характеру, основна частина з яких аденокарциноми. Інші 22% відносяться до доброякісних новоутворень, перше місце в яких займає фіброаденоматозна гіперплазія.

Гіперплазія молочної залози у кішки називається також мастопатією або ж фіброепітельальное новоутворення залоз.

У переважній більшості клінічних випадків фіброаденоматоз реєструють у молодих кішок, присутніх в репродуктивному віці з регулярними тічками. Діагностується гіперплазія молочних залоз і у кішок в період виношування кошенят.

Можуть страждати від фіброаденоматозу коти і кішки, яким систематично давали гормональні препарати для придушення статевої охоти на основі прогестіна. В процесі розвитку патології відзначають поразку не однієї частки молочної залози, а цілого пакета. Запущені випадки гіперплазії відрізняються некротичними зміною в уражених тканинах, появою виразок і в наслідок їх інфікуванням.

Генетичної схильності до розвитку гіперплазії у кішок немає. Вік, в якому може почати розвиватися патологія залежить від особливостей організму тварини. Так, фіброаденоматоз діагностується у кішки у віці від півроку до 12 років.

Причини розвитку захворювання

Фіброаденоматозна гіперплазія молочних залоз у кішок (коротко ФАМ), відрізняється надзвичайно швидким зростанням клітинних структур. Необхідно виділити, що не в будь-яких ситуаціях процес розростання клітин молочної залози несе небезпеку і вважається патологічним.

Розрізняють також фізіологічну гіперплазію, обумовлену появою і збільшенням в розмірі молочних пакетів в період виношування потомства, і ще в період їх вигодовування. Що стосується кішок, які не запліднених і не лактують, фіброаденоматоз носить патологічний характер.

Остаточної причини виникнення гіперплазії у домашніх кішок досі не встановлено. Але є кілька факторів, які як правило служать своєрідним трампліном для початку змін в клітинних структурах молочних залоз. Так, спровокувати гіперплазію молочної залози у кішки можуть вірусні та бактеріальні інфекції, запальні процеси на тлі механічних травм і збої гормонального характеру в організмі.

Тварина, яка перехворіла запаленням залоз у вигляді маститу, має дуже великі шанси на розвиток гіперплазії.

Розвиток розростання клітинних структур в молочних пакетах з’являється як відповідь на порушення вироблення нестандартного гормону – прогестерону. В основному, фіброаденоматоз діагностують у тих кішок, які знаходяться в репродуктивному віці. В результаті порушень балансу гормонів у нестерилізованих кішок може розвинутися оманлива вагітність.

Реєструють фіброепітеліальное новоутворення залоз також у тварин, яким призначався в якості лікування прогестерон.

Крім описаних вище причин, факторами провокують гіперплазію у кішок, вважаються:

  • тривалий термін лактації у кішки (більше 3 місяців);
  • стресові психоемоційні фактори; області молочних залоз механічного характеру;
  • порушення в роботі імунної системи (ослаблення на тлі перенесених інфекцій);
  • тривалий контакт вихованця з небезпечними токсичними хімічними речовинами;
  • прийом гормональних препаратів на постійній основі;
  • патологічні стани в ендокринній системі (порушення роботи ендокринної залози);
  • захворювання статевої системи.

Надзвичайно необхідно пам’ятати, що гіперплазія молочної залози може бути раковим новоутворенням. Обов’язково при знаходженні патологічно збільшених молочних залоз у вихованця слід звернутися до ветеринарної лікарні за допомогою і діагностикою. Проведені огородження тканинних структур для подальшого гістологічного дослідження, дозволять відокремити гіперплазію від маститу або ж карциноми.

Клінічні ознаки та діагностика

Фіброадноматозна гіперплазія має відмінні специфіки, однією з яких вважається непередбачене початок. Ознака, за яким починається гіперплазія – виражена набряклість і пухлина на одній або декількох відразу молочних залозах у вихованця.

При тому, що промацує ураженої області володар зможе відчути досить щільну, однак при цьому пухку масу. Кішка не повинна відчувати виражених відчуттів болю при цьому. Пухлина розростається несподівано, за часом займаючи від 14 днів до 1.5 місяця. Знижені захисні сили організму у тварини не здатні боротися з різними вірусами і бактеріями, легко проникаючими через бар’єр.

Таким чином, крім пухлини, на уражених молочних пакетах з’являються виразкові ураження, абсцеси і флегмони. Зоровий огляд дає можливість оцінити стан покриву шкіри навколо хворої залози. Шкіра може бути гиперемированной, інтенсивної, а сам сосок «пропадає» з виду, в результаті дуже великих розмірів пухлини, а протоки залози видозмінюються в результаті деформації, спровокованої пухлиною.

Діагностика патології проводитися виключно в умовах стаціонару ветеринарної клініки кваліфікованим лікарем. Ветеринар проводить детальний клінічний огляд і збирає анамнез. Рекомендується обов’язково проведення біопсії, але виключно в разі, якщо розміри гіперплазії дозволяють взяти пробу тканинних структур. В іншому випадку, при великих розмірах пухлини, можливий розрив і утворення трофічних виразок (довго не гояться ранових поверхонь).

З метою діагностики проводять загальний клінічний аналіз крові і хімічну панель. Отримані дані досліджень дозволяють визначити і дати оцінку обмінним процесам в організмі. На підставі біохімії крові ветеринар складає єдину картину. Можливо крім гіперплазії молочних залоз в організмі порушена робота міокарда, гепаторенальной системи, ендокринних залоз та інших вкрай важливих систем організму.

Запущені випадки гіперплазії залоз вимагають проведення рентгенографічного та ультразвукового дослідження органів малого таза. Це потрібно для визначення допустимих злоякісних пухлин в порожнині матки, які супроводжують запущені форми фіброаденоматозу.

Важливу роль в діагностуванні гіперплазії займає диференціація. Слід відрізняти доброякісне розростання молочних залоз від подібних хвороб як аденокарцинома і саркома молочних залоз. На підставі отриманих даних ветлікар розробляє індивідуальну план лікування і дає рекомендації по реабілітації тварини.

Лікування і профілактика

У запущених випадках гіперплазії молочних залоз, які не мають вираженої клінічної картини, з’являється висока можливість паралельного розвитку злоякісних новоутворень в порожнині матки. Групу ризику складають кішки репродуктивного віку і кішки у віці.

При діагностуванні подібного типу патологічного процесу, лікування лише одне-проведення своєчасного втручання з метою видалення матки і придатків. Це дозволяє врятувати вихованця і дати шанс на одужання.

Раніше у ветеринарних колах єдиним методом лікування гіперплазії молочної залози була стерилізація або кастрація. Гістероектомія, проведена раніше, давала хороший результат, а уражені тканини молочних залоз відновлювалися протягом двох-трьох тижнів.

Сучасна Ветеринарія схиляється до використання консервативних методик лікування гіперплазій, але виключно в разі, якщо тварина має племінну цінність. Якщо ж кішка не застосовується для розведення, радиться провести стерилізацію тварини. Дуже популярним медикаментозним засобом для лікування діагностованої гіперплазії вважається блокатор прогестеронових рецепторів-Алізин.

Терапія патології може займати від декількох тижнів до пари місяців. Все може залежати від того, чи використовувалися тварині гормональні препарати, що запобігають або зупиняють течку. Ускладнені випадки гіперплазії, пов’язані із запаленням і бактеріальною інфекцією, вимагають використання протимікробних препаратів великого спектру дії.

При великих ураженнях молочних пакетів з некротичними явищами, можливе призначення мастектомії. Проводитися дана маніпуляція досить нечасто і вимагає довгого відновного періоду.

З метою попередження розвитку гіперплазії молочних залоз, володар тварини повинен приділяти увагу здоров’ю всього організму вихованця. Так, Різні запущені хронічні процеси в важливих системах організму, як правило провокують фіброаденоматоз.

Тому доведеться проводити проф. огляди у ветеринарній лікарні 1 раз на півроку, стежити за тривалістю вигодовування грудьми у лактирующей кішки. Важливо уникати станів стресу вихованця, дивитися на роботу ендокринної системи і не запускати патології, що з’являються в гінекологічній сфері.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago