Злоякісні нові утворення у домашніх чотириногих не рахується рідкістю. Переважною основою частих виявлень самих різних патологічних злоякісних процесів виступає порушення правильного догляду за твариною.
На ранній стадії Ракове новоутворення не вимальовується неординарною симптоматикою, тому завдання власника тварини – вчасно проводити проф.огляди, щоб зуміти виявити захворювання на ранній стадії розвитку.
Аденокарцинома-це злоякісне новоутворення, що формується з епітеліальних залізистих клітин. На відміну від доброякісної пухлини – аденоми, залозистий рак відрізняється анаплазією клітин епітелію. Такі клітини не мають полярності. Характерним для них вважається різна форма і величина. Необхідно відзначити, що аденокарцинома у кішок і інших тварин, має властивість копіювати по будівлі ту залозу, яку вражає.
Аденокарцинома може з’явитися у будь-якої тварини, незалежно від статі або віку. Однак найчастіше діагностують цей вид злоякісної патології у кішок старше 6 років.
Необхідно відзначити, що аденокарцинома частіше вражає кішок, ніж собак. Причини розвитку аденокарциноми у кішок досить різні. Спровокувати розвиток ракових клітин в епітеліальних тканинах можуть:
У переважній безлічі випадків, аденокарцинома у кішок з’являється в області молочної залози. Рідше діагностується залозистий рак в щитовидній залозі, шлунку, кишечнику, передміхуровій залозі або легких.
Спровокувати розвиток аденокарциноми молочних залоз у кішки може репродуктивний статус тварини. Так, кішки і коти, яким несвоєчасно проводилася операція з метою видалення репродуктивних функцій, схильні до ризиків розвитку аденокарциноми більше в кілька разів.
Аденокарцинома легенів здатна виникнути в результаті постійного вдихання тваринам отруйних речовин. А рак шлунка або кишечника провокують контакти з пестицидами, гербіцидами від рослин. Може з’явитися аденокарцинома при контакті з канцерогенами в поганій їжі.
Дуже часто зустрічається аденокарцинома у кішок-рак молочних залоз. Патологічний процес розвивається завжди непомітно для власника. Тим більше якщо тварина має довгу і густу шерсть.
Намацати ущільнення в області молочної залози важко і іноді не завжди виходить. Але пухлина відрізняється швидким зростанням і прогресуванням, розростаючись у великі нові освіти. Аденокарцинома у кішки може бути представлена одиничною пухлиною або ж множинною. Викликати припущення у власника повинні наступні зміни:
Важливо вчасно провести перевірку і поставити правильний діагноз. Без відвідування ветеринарної клініки навряд чи можна обійтися. Спроби впоратися з виниклою проблемою самостійно, приведуть виключно до втрати дорогого часу.
В основному, діагностується аденокарцинома у кішок в області молочних залоз у віці від 5 років. Схильні до розвитку патологічного процесу не стерилізовані кішки, так як аденокарцинома відноситься до гормонозалежних естрогенових новоутворень.
Діагностика у ветеринарній клініці в себе включає:
На підставі отриманих даних, ветеринар-онколог розробляє подальшу тактику лікування.
Терапія діагностованою аденокарциноми у кішки сильно залежить від стадії патологічного процесу.
На дуже ранній стадії, аденокарцинома добре лікуватися і шанси на повне одужання набагато вище, ніж у варіантах пізнього звернення до професіоналів.
Основа лікування ракової пухлини-проведення операції . В ході своєчасного втручання доктор проводить резекцію нові освіти і частина тканин молочної залози з боку пухлини. Краще проводити резекцію всієї частини молочних пакетів з боку виявленої пухлини.
Якщо у тварини є хвороби серця або ниркових структур, які є протипоказанням до проведення втручання хірургічним шляхом, призначається променева і хіміотерапія.
Променева терапія дає можливість зменшити ріст пухлини і не допустити небезпеки повторень. Після мастектомії у кішки, обов’язково часте спостереження у фахівця в період реабілітації і все життя тварини.
Залозистий рак чутливий до використання хіміопрепаратів, тому даний метод краще в ветеринарії в результаті проведення хірургічної дії. Після локального видалення пухлини, терапія спрямована на боротьбу з пухлинними клітинами, які можуть циркулювати по лімфатичній системі.
Профілактика розвитку злоякісних новоутворень полягає в постійних відвідинах ветеринарного фахівця з діагностичною метою. Однаково важливо забезпечити тварині правильний догляд і харчування.
Якщо говорити про аденокарциномі молочних залоз, то попередженням вважається актуальна стерилізація тварини. Це пов’язують гормональною залежністю залозистого раку молочних залоз.
Заслуговують на велику увагу тварини старше 5-ти річного віку і не стерилізовані. У подібних вихованців небезпеки розвитку злоякісних новоутворень, зокрема залозистого раку, підвищуються.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Современное проектирование косметических кабинетов – это процесс создания функционального, эстетичного и безопасного пространства, которое отвечает современным требованиям…
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…