Поразка домашнього улюбленця блохами, може бути абсолютно невидимим для власника подією, тим більше на перших етапах. Важливо, систематично проводити обробку кішок від екто і ендопаразитів, що доставляють не тільки дискомфорт, але і які можуть стати причиною інфікування організму тварини небезпечними захворюваннями.
Неправильно вважати, що бліх може принести тільки Вулична кішка або має безкоштовний доступ на вулицю. Домашня улюблениця, регулярно знаходиться в квартирі, також може потрапити в зону ризику. Необхідно відзначити, що саме у кішок, які проживають виключно в квартирі, без доступу на вулицю, блохи призводять до появи блошиного дерматиту.
Першими ознаками ураження улюбленця кровоссальними дрібними паразитами, стають виникнення свербежу, постійних расчесов і ранок на тілі. Тварина ставати неспокійним. для того щоб дізнатися, чи є у кішки блохи або ж блошиний дерматит, потрібно провести кілька важливих досліджень.
Перш за все, володар повинен ретельно оглянути шкіру і шерсть кішки. Пошукати бліх на тілі улюбленця – звичайнісінький спосіб діагностики. Для цього необхідно вгадати час, коли улюблениця буде бути в розслабленому стані. Далі необхідно:
Блохи, моментальні створення, тому відразу ж їх помітити при невеликому ураженні, дуже важко. Терпляче розглядаючи шкіру улюбленця, можна помітити комах або ж їх фікалії. Відходи діяльності бліх на шкірі тварин виглядають як чорний пил або залишки кавової сухої гущі.
Після огляду вовни і шкіри вихованця, володар може засумніватися в результатах, не помітивши жодного комахи. Однак якщо кішка продовжує свербіти, можна зробити тест в білому паперовому аркуші.
Заздалегідь, паперовий лист, над яким буде розчісуватися тварина, можна зволожити з пульверизатора.
При розчісуванні кішки, яку кусали блохи, на білий папір почнуть обсипатися невеликі крихти чорно-коричневого кольору. Це фекалії бліх. Довести припущення допомагає той момент, що при попаданні на вологий папір, фікалії залишають відтінок червоного кольору. Це ніщо інше, як залишки крові, якою харчувалося Комаха.
Проводити цей тест необхідно в разі якщо при огляді самих великих особин бліх не було знайдено.
Третій вид дослідження, повинен проводитися в умовах лабораторії. Перед тим як призначати внутрішньошкірну аллергопробу на слину бліх, ветлікар проведе загальноклінічний огляд кішки і збере анамнез. Проведення нестандартного дослідження може стати в нагоді в разі якщо у кішки розвинувся блошиний дерматит, який є алергією на слину комах, але самих бліх немає.
У клінічних умовах доктор проводить кішці аллегопробу. Для цього виконується введення підшкірно алергенів, що дозволяють визначити чутливість організму до конкретних речовин. На підставі отриманих даних, фахівець розробляє тактику лікування.
для того щоб у кішки розвинулася алергія, іноді вистачає одного укусу блохи. Своєрідна реакція здатна розвиватися навіть в разі якщо кішку вкусила блоха під час прогулянки на вулиці або ж ненавмисно потрапила в будинок. Особливо схильні до ризику розвитку блошиного дерматиту породисті кішки. Алергічна реакція у тварини розвивається в результаті неординарної реакції організму на слину блохи.
А справа вся в тому, що блохи, перед тим як починати харчуватися кров’ю, прокушують шкіру, виділяючи в дерму мінімальну кількість нестандартного секрету. У даній слині міститься близько 14 чужорідних протеїнових елементів, які можуть стати причиною роздратування або алергічні реакції.
В одному будинку, де проживають кілька кішок, у однієї може з’явитися блошиний дерматит, а У інших не буде ніяких симптомів патологічного процесу.
Залежить це від індивідуальних характеристик і гіперчутливості організму. Іноді, господарі помічають, що у їх улюбленця виникає сезонне облисіння – виникнення безшерстих ділянок. Це може вказувати на гіперчутливість до укусів комах, а конкретно бліх.
Необхідно виділити, що внутрішньошкірне тестування, застосовувалося у ветеринарній практиці досить довго. Але зараз застосовуються діагностичні тести ІФА. Вони дозволяють визначити концентрацію нестандартних імуноглобулінів Е в кров’яному руслі.
Зрозуміти, що кішка заражена блохами або була ними укушена, дає можливість дослідження на дипилидиоз або огірковий ціп’як. Фекалії тварини можна ретельно оглянути на наявність члеників огіркового ціп’яка. Дипилидиоз або огірковий ціп’як собою являє гельмінтоз, спровокований цестодами. Паразити локалізуються в тонкому відділі кишечника. Інвазування можливо навіть у людини.
Огірковий ціп’як був так названий через те, що зрілі членики нагадують насіння дозрілого огірка. У циклі розвитку гельмінта, велику роль відіграють проміжні господарі-блохи, волосоїди і воші. А ось діфінітівние господарі-кішки, собаки та інші м’ясоїдні. Виділені ділянки здатні активно переміщатися по хвостовій області кішки. Інфікування відбувається при поїданні кішкою спійманих бліх, уражених цистами гельмінта.
Крім гельмінтозу, ознаками укусів бліх є і інші симптоми, що з’являються у домашнього вихованця. Алергічний дерматит, з яким часто звертаються до ветеринарної клініки господарі домашніх чотириногих, з’являються наступними ознаками:
При відсутності раннього лікування, дуже часто у вихованця розвиваються вторинні інфекції. Часті розчухи, утворення ранок і занесення в них бактеріальної патогенної мікрофлори, призводять до зараження.
Результати від укусів бліх бувають самими різними, тому не можна применшувати маленьких кровососів. Важливо систематично проводити профілактичну обробку, щоб не дозволити розвитку алергічного дерматиту.
З метою не допустити інфікування кішки блохами, потрібно дотримуватися кількох важливих правил:
При появі перших тривожних симптомів, потрібно відразу ж звертатися до лікаря. Турбувати тварина блохи можуть до такої міри, що призводять до розвитку неврозів.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…