Categories: Коти

4 поширених причини хиткою ходи у кішки

Проблеми з координацією рухів у кішок діагностуються у ветеринарній клінічній практиці дуже часто.

Основою розвитку хиткою ходи як правило виступає великий спектр дуже різних факторів, але основними є-ураження головного мозку, роботи нервової системи, проблеми в самому опорно-руховому апараті, отруєння та онкології.

1. Захворювання кістково-м’язового апарату

Неміцна хода у кішки-серйозна ознака, який може вказувати на безліч самих різних хвороб. Проблеми з координацією рухів або атаксія не мають прямого впливу на зміну розумових характеристик улюбленця. При цьому можливість повністю проживати життя кішка не здатна.

Тварині важко робити стрибки, забиратися на дуже високі поверхні (наприклад, диван або ж з великими труднощами даються походи в лоток). Нахили в бік миски з їжею також провокують у тварини дискомфорт. Одними з факторів, що мають великий вплив на зміну ходи у кішок, є проблеми в роботі кістково-м’язового апарату. Основними, дуже часто діагностуються у ветеринарній практиці, вважаються:

    і артрити. Артроз собою являє патологічний процес, що не супроводжується вираженим запаленням і розвитком патогенної мікрофлори в області суглобів. Артроз відноситься до хронічних захворюванням. У той же час, артрит відрізняється сильними болями в суглобах, що супроводжуються запаленням гнійного типу. При довгому перебігу артриту у кішки відбувається поступове руйнування кісткових і суглобових поверхонь. Факторами, що провокують розвиток артрозів і артритів у домашніх улюбленців виступають генетична схильність (особливо у штучних порід кішок), травми, які отримані при падіннях з висоти, порушення процесів обміну в організмі, розтягнення зв’язок, невірний раціон харчування, що провокує поступове витончення тканинних структур, що утворюють суглоб. і дископатії. Неміцна ХОДА, завалювання на сторону коли будете йти у тварини, можуть бути свідченням утворення грижі в області хребта або ж дископатии. В основному, даними захворювань кістково-м’язового апарату схильні кішки, які відносяться до великих порід. Вражений хребетний відділ сковує всі рухи, що здійснюються тваринам.
  • Остеодистрофія. Патології, основою яких перш за все виступає порушення кальцієво-фосфорного обміну і порушення обміну вітамінних речовин в організмі. Відбувається ураження кісток, в формі розм’якшення і подальшої їх деформації, заміщення фіброзною тканиною елементів кісткових структур. Спровокувати остеодистрофію здатний рахіт, що розвивається у кішок в результаті нестачі надходження вітаміни Д.

2. Травми головного і спинного мозку

Неміцна хода у кішки може бути свідченням серйозної травми в області голови або спини.

Травми хребетного відділу небезпечні для життя тварини, саме так як і черепно-мозкові.

Ветеринарні фахівці говорять про сумну статистику серед кішок, які отримали травми спинного мозку. Тварина дуже часто залишається з інвалідністю або ж гине відразу або після лікування.

Травми головного і спинного мозку, трапляються при:

  • падіннях з великої висоти;
  • наїзді автомобіля;
  • після поганих стрибків.

У ветеринарні оздоровчі центри часто звертаються господарі кішок, які вистрибнули з балкона або з вікна. Травми, іноді несумісні з життям, тварина може отримати при зіткненні з досить сильним противником – собакою. Пошкодження хребта частий випадок і при сильному стисненні вхідними потужними дверима.

3. Інтоксикація

Порушення координації рухів у улюбленця може говорити про потрапляння в організм отруйних речовин.

В результаті інтоксикації, що протікає миттєво або гостро, збільшуються неврологічні симптоми.

Ознаки отруєння будуть прямо залежати від факторів, що спровокували інтоксикацію. Головними причинами отруєння кішок стають:

  • низькоякісний, прострочений корм або інша їжа, а ще забруднена вода;
  • проникнення через респіраторний тракт парів речовин хімії, з високою швидкістю всмоктуються в тканини;
  • поїдання кішкою токсичних рослин або ж укуси тварини комахами, зміями або павуками.

Неміцна боязка ХОДА відзначається у кішок в період виходу після наркозу. Явище це також можна віднести до інтоксикації, так як наркотичні речовини негативно впливають на роботу організму, хоча і в слабкій формі.

Однією з дуже популярних причин отруєння у домашніх чотириногих вважається харчовий фактор. Отрути потрапляють в організм у вигляді засобів домашньої хімії, лакофарбових продуктів, гербіцидів або добрив. Отруєння і порушення на цьому тлі координації рухів, дуже часто виконується через неуважність власника, ненадійно сховав ліки від улюбленця.

4. Онкологічні захворювання

Атаксія або нетривка хода у домашнього улюбленця може вказувати на розвиток злоякісних або доброякісних новоутворень в області слухового проходу, в спинному або головному мозку.

Здавлюються в міру зростання і розвитку пухлини нервові закінчення не можуть працювати нормально. Це призводить до найрізноманітніших розладів, серед яких порушення координації рухів, парези і паралічі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Recent Posts

Какая жижа лучше для пода в 2024 году?

Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…

2 дні ago

Раздвижные двери: идеальное решение для экономии пространства и современного интерьера

Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…

2 тижні ago

Освещение для квартир, домов, промышленных объектов

Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…

2 тижні ago

Чем заняться на выходных

Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…

2 тижні ago

Переваги працевлаштування у Нідерландах для українців

Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…

3 тижні ago

Дорогоцінні метали в промисловості: як золото, срібло та платина змінюють технології?

Дорогоцінні метали, такі як золото, срібло та платина, протягом багатьох століть вважалися символом багатства і…

1 місяць ago