Сучасний приціл коліматора має кілька позитивних якостей перед звичайним механічним з повністю і мушкою. Такий пристрій стане в пригоді як спортсменам і мисливцям, так і військовим.
Саме слово «коліматор», якщо перекласти з латині, означає «той, хто спрямовує вздовж прямої лінії». Назва добре відображає сам принцип колімації — формування пучків світла в паралельні промені. Приціл коліматора дає можливість замінити цілик і мушку на точку, що світиться, яку необхідно з’єднати з метою. Таким чином, світло колімується одночасно від спостережуваного об’єкта і прицільної марки, що світиться. Завдяки подібному «супроводу» стріляти можна в кілька разів швидше, навіть в умовах поганої видимості і в сутінки. Коліматор допоможе, якщо стріляти доводиться по рухомих цілях або на швидкості з автотранспортного засобу.
Ще одна незаперечна перевага коліматорного прицілу перед традиційним оптичним прицілом — перестрілка з двома відкритими очима тому, що лінза коліматорного прицілу не підвищує зображення цілі (збільшення дорівнює 1х). Стрільцю з подібним «помічником» не потрібно закривати одне око, щоб прицілитися. Це не тільки зручно, а й дає можливість істотно збільшити поле зору. А за невеликої товщини металу навколо лінзи стрілець фактично бачить тільки навколишнє оточення і прицільну марку. У цьому немає нічого дивного, що приціл коліматора може спростити навчання навичкам стрільби і дуже знадобитися стрільцям-початківцям. Підійде він і спортсменам, мисливцям, шанувальникам страйкболу.
Попри всі плюси, у цих приладів існують, звісно ж, і мінуси. Головний — залежність від джерела живлення. Здебільшого коліматорні приціли працюють на батарейках. Однак сучасні моделі застосовують високоефективні технології енергозбереження для продовження робочого терміну стандартних елементів від декількох сотень до десятка тисяч годин. Крім того, існують інакше кажучи неактивні коліматори, які працюють на енергії сонця. Добре себе зарекомендували «гібридні» моделі, які можуть живитися від батареї і фотоелектричної батареї на корпусі.
Коліматорний приціл має вигляд коробки з лінзою, на яку проектується прицільна марка. Для цього в конструкції приладу є джерело освітлення і оптична система коліматора. Залежно від способу формування прицільного знака приціли поділяють на традиційні (світлодіодні) і голографічні.
У традиційних коліматорах світловим джерелом виступає світловипромінювальний діод. Такі приціли бувають закритого і відкритого типу. Якщо в корпусі прицілу лише одна оптична деталь (лінза), відкрита з обох боків, то це приціл відкритого типу. З недоліків подібної конструкції — незахищеність лінз. Так, лінза може тріснути або розбитися, легше забруднюється, особливо під час дощу. Ці прилади зазвичай використовують для гвинтівок невеликих калібрів, а маленькі версії відкритих коліматорів — на пістолетах внаслідок їхньої компактності та маленької ваги.
Приціл коліматора закритого типу має два плоских захисних скла, між якими розташована робоча лінза і джерело освітлення. Вся конструкція надійно «упакована» в герметичний корпус. Таким чином, лінза і випромінювач світла захищені від води і пилу. Цей тип прицілів можна зустріти на дробовиках і нарізних гвинтівках великого калібру. Крім того, дуже часто їм надають перевагу бійці спецпідрозділів.
Голографічний приціл є однією з новинок у цій галузі, він поки що не доволі широко поширений завдяки дуже великій вартості. Робочий принцип голографічного коліматора можна описати так: промінь лазера проходить через коліматорну оптику і рівномірно висвітлює дифракційну решітку, а потім потрапляє на голографічний оптичний елемент, після цього стрілку видно сформовану голограму прицільної марки.
Серед великої кількості наявних переваг голографічних прицілів — виняток ефекту паралакса на найрізноманітніших дистанціях, відсутність відблисків і випромінювання лазером у бік цілі та незалежність від погоди (голограму буде видно навіть у тому разі, якщо частина вхідного вікна заліплена снігом або брудом чи навіть розбита). У закордонних арміях голографічні коліматорні приціли поставлені на озброєння.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…