Гіпсокартон можна назвати універсальним матеріалом, який використовується для вирівнювання підстав, виготовлення фальш-перегородок і ніш, підготовки поверхні до обробки.
Магазин Куб продае два види цього матеріалу — стельовий гіпсокартон і ГКЛ для стін. Стельові листи мають зменшену товщину, тому менше важать, що полегшує їх кріплення на стіни. З використанням цього матеріалу можна робити одно- і багаторівневі стелі, вирівнювати поверхні. Гіпсокартонна конструкція може бути оброблена різними матеріалами — пофарбована, обклеєна шпалерами, облицьована плиткою. Саме тому ГКЛ користується таким великим попитом.
Головне достоїнство, яке є у стельового ГКЛ, — це мала вага і простота монтажу. Матеріал можна кріпити на підставу клейовим способом або монтувати на несучий каркас. У будь-якому випадку ви отримаєте ідеально рівну поверхню. Гіпсовий лист легко ріжеться до потрібних розмірів. Існує кілька різновидів гіпсокартону. Матеріали відрізняються областю застосування і технічними характеристиками. Розглянемо особливості кожного виду окремо.
Вологостійкий гіпсовий лист застосовують в місцях з високим рівнем вологості. Його монтують у ванній кімнаті, на кухні, басейні або санвузлі. Звичайно, прямий контакт з водою цей різновид переносить не так добре, як підвищену вологість, але все ж якийсь час поверхню аркуша буде протистояти вбирання вологи.
Щоб відрізнити звичайну гіпсову плиту від її вологостійкої різновиди, досить поглянути на колір картону. У вологостійкого виду він зеленуватий, а у звичайного листа сірий. Вологостійкі плити можна шпаклювати, штукатурити і фарбувати. У роботі можна використовувати склади з великим вмістом води. Поверхня не вздуется і не деформується.
Цей різновид має картонне покриття характерного рожевого кольору. Вогнестійкий ГКЛ здатний деякий час після пожежі чинити опір займання. Цей різновид монтують на шляхах евакуації або в інших приміщеннях, до яких пред’являються строгі протипожежні вимоги (склади вибухонебезпечних матеріалів, сходові клітини, коридори і холи громадських установ).
Найчастіше у продажу зустрічаються звичайні гіпсокартонні плити для стелі. Цей вид повсюдно використовується при виконанні оздоблювальних, монтажних робіт, а також при переплануванні приміщень. Стандартний лист підходить для установки в приміщенні з нормальною вологістю. Це плити сірого кольору з синьою маркуванням на поверхні. Такі аркуші не застосовують на шляхах евакуації та в місцях, де важлива пожежна безпека.
Що стосується товщини гіпсокартонної стелі, то вона залежить від типу ГКЛ. Стельовий гіпсокартон найтонший — 9,5 мм, а плити для монтажу на стіни мають товщину 12,5 мм, тому що потребують більшої механічної міцності.
Панелі з перфорацією мають підвищені звукоізоляційні характеристики. Гасіння звукової хвилі досягається за рахунок її багаторазового заломлення в отворах перфорації. Акустичний гіпсокартон використовують при обшивці стін і стель студій звукозапису, кіноконцертних залів, готелів, лекційних та інших приміщень, де спостерігається високий рівень шуму.
In an increasingly digital world where data is the new oil, maintaining anonymity, security, and…
Разные философии брендов Смартфоны сегодня — это не просто средства связи, а полноценные устройства для…
У нашому суспільстві тема психічного здоров’я все ще залишається оповитою туманом упереджень і страхів. Коли…
В эпоху технологического разнообразия и богатства выбора даже такая, казалось бы, простая задача, как покупка…
Земля є національним багатством нашої країни. Але, на жаль, цей вислів не є інформативним. Що…
Система вывода конденсата наружу холодильника включает в себя специальное отверстие, куда стекает оттаявшая жидкость и…