Штучні чи натуральні добрива – що краще?

Підживлення рослин необхідне не тільки на великих полях, а й на присадибній ділянці. Які інгредієнти потрібні рослинам для нормального росту? Чим відрізняються природні та штучні добрива? Які з них найбільш придатні? Детальніше про це читайте нижче.

Рослини беруть поживні речовини з ґрунту для того, щоб жити і рости. У природних умовах ці поживні речовини повертаються до ґрунту після відмирання рослин, оскільки вони розкладаються. Але в садах і на полях поживні речовини не повертаються в ґрунт, тому що всі культури (фрукти, овочі, квіти) збираються, а рослини, заражені шкідниками, видаляються, щоб вони не поширилися на інші. Отже, поживних речовин у ґрунті недостатньо, тому їх потрібно поповнювати, для чого використовують сільськогосподарські добрива, які поділяються на природні (органічні) та штучні (мінеральні). Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки. Так склалося, що ці два типи доповнюють один одного. Треба зауважити, що добре себе зарекомендували гумати Ferteffect, детальніе про них можна дізнатися на сайті https://ferteffect.com.ua/gumati/.

Що потрібно рослинам для правильного росту?

Для життя рослинам потрібні макро- та мікроелементи. До перших належать: азот, фосфор і калій. Магній, кальцій, сірка, залізо, цинк, мідь, бор, молібден і хлор також необхідні. Хоча мікроелементи споживаються рослинами в незначних кількостях, вони так само важливі, як і макроелементи. Для забезпечення рослин вищезазначеними елементами необхідно використовувати добрива. Для того, щоб правильно підібрати сільськогосподарське добриво, необхідно з’ясувати, який ґрунт присутній на присадибній ділянці — його тип та родючість.

Ґрунтові процеси та внесення добрив

Як згадувалося раніше, азот, фосфор і калій є необхідними для рослин. Що можна зробити для того, щоб ці поживні речовини добре засвоювалися? Варто подбати про процес мінералізації шляхом підвищення мікробіологічної активності ґрунту. До простих, але перевірених рішень для зміцнення бактеріальної мікрофлори рослин можна віднести використання компосту або гною. Кращим, однак, є використання препаратів, що містять природні гумінові кислоти. Тоді всі три елементи не повинні стати інертними. Тоді, серед іншого, ми можемо обрати органічний фосфор — природне добриво у вигляді шротів (у кислому середовищі). Самі шроти погано засвоюються, але це, мабуть, єдина форма цього елемента, дозволена в органічному землеробстві. Такий фосфорний гній найкраще вносити на пасовища, оскільки він зазвичай має добру вологість і кислу реакцію.

Гумінові кислоти покращують засвоєння не тільки фосфору, а й інших важливих для рослин компонентів. Слід зазначити, що їх застосування має багатогранну користь — як для ґрунту, так і для наших гаманців. Вони дозволяють нам економити кошти — обираючи гумінові кислоти, нам не доводиться купувати величезні обсяги добрив.

Природні (органічні) добрива

Цей вид сільськогосподарського добрива в основному використовується для вирощування на присадибних ділянках та присадибних городах. Найпоширенішим є компост, виготовлений з рослинних відходів. Збагачує ґрунт гумусом, покращує ріст рослин та підвищує водо- і повітроємність ґрунту. Компост можна приготувати самостійно, хоча це і нелегке завдання.

Крім того, в магазинах можна придбати гній (сушений/гранульований), отриманий з екскрементів худоби, та біогумус (біогумус), отриманий з екскрементів каліфорнійських дощових черв’яків. Останній має багату бактеріальну флору і тому підвищує біологічну активність ґрунту. Недоліком природних добрив є те, що на ефект від внесення добрив доводиться чекати деякий час, оскільки елементи можуть бути засвоєні рослинами лише після мінералізації органічних сполук. Крім того, такі добрива можуть не містити всіх необхідних елементів мінерального живлення. Якщо недоліки потрібно швидко виправити, штучні добрива можуть бути кращим рішенням.

Штучні (мінеральні) добрива

Ці види добрив дуже ефективні і дають набагато швидший ефект, ніж органічні добрива, оскільки містять висококонцентровані поживні речовини. Тому існує висока ймовірність надмірного запліднення рослин. Надлишок поживних речовин шкідливий для ґрунту та організмів, які в ньому живуть. Тому вони повинні застосовуватися в помірних кількостях і відповідно до рекомендацій виробника або сільськогосподарського консультанта. Добрива поділяються на однокомпонентні та складні. Перші дають можливість доповнити конкретний компонент, якого не вистачає рослині. Це азотні, фосфорні, калійні та магнієві добрива. Однак, щоб використовувати однокомпонентні, потрібно мати багато знань про рослини та їх вирощування. Тому для любителів рекомендуються багатокомпонентні добрива — або універсальні, або адаптовані до потреб конкретних груп рослин. Вони випускаються у вигляді порошків і гранул або у рідкій формі. Рідкі добрива змішують з водою і поливають, тоді як тверді добрива зазвичай вносять під рослини або змішують з ґрунтом перед посадкою. Помірне використання добрив підвищує врожайність і полегшує обробіток. Однак вони досить швидко стерилізують ґрунт, оскільки не збільшують кількість гумусу. При тривалому штучному внесенні добрив ґрунт стає неродючим. Тому їх слід використовувати разом з гноєм або компостом.

Що краще — природне чи штучне сільськогосподарське добриво?

На це питання важко відповісти однозначно. Природні добрива не завжди здатні забезпечити рослини всіма макро- та мікроелементами. Штучні добрива, з іншого боку, не містять органічних речовин і гумусу.

Найкращим рішенням може бути використання обох видів добрив. Все частіше в садових магазинах можна придбати змішані органічно-мінеральні добрива. Вони містять органічні речовини та мінеральні поживні речовини. Для садів і присадибних ділянок, тобто аматорського вирощування, найкраще використовувати натуральні добрива і доповнювати їх при необхідності мінеральними.

Детальніше за посиланням Ferteffect

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago