Будівництво будь-якого будинку починається з фундаменту. Неважливо, чи йде мова про промисловому будівництві або про приватний будинок, від надійності, міцності і довговічності фундаменту завжди залежать характеристики всієї конструкції. Види фундаментів для приватного будинку бувають дуже різними, вони розрізняються за типом конструкції, за матеріалом і іншими параметрами. Нижче ми розглянемо не тільки поширені типи фундаментів, але і тонкощі їх будівництва. А замовити фундамент під ключ у Львовi можна на https://kirsland.com/fundament-pid-budynok-betonni-roboty/.
Основна класифікація фундаментів враховує їх конструктивні особливості. Найпопулярнішими є такі типи: стрічковий, стовпчастий, пальовий і плитний. Також можливі різні комбінації.
Якщо подивитися на фото стрічкового фундаменту, то стає зрозуміло, звідки він отримав свою назву. Такий тип конструкції вдає із себе вкопані в землю стрічки, які приймають на себе основне навантаження від несучих елементів основної конструкції. Стрічки, в свою чергу, спираються на фундаментні плити. Таким чином, значна частина навантаження від стін розподіляється на велику площу.
При будівництві стрічкового фундаменту немає необхідності проводити підготовчі роботи для ґрунту, тому він хороший, якщо потрібно побудувати будівлю швидко. З іншого боку, він не розрахований на велике навантаження, тому оптимальним варіантом для використання стрічкового фундаменту є одно- або двоповерхові будинки.
Глибина закладення стрічкового фундаменту багато в чому залежить від матеріалів, з яких він виконаний, а також типу виконання, обраного при будівництві. Розрізняють два основних види стрічкової конструкції:
Корисна порада! Якщо вам потрібно зробити розрахунки стрічкового фундаменту, калькулятор для цього можна знайти в інтернеті. З його допомогою ви порахуєте витрата матеріалу, визначте глибину будівництва та інші важливі параметри.
В цілому в якості позитивних властивостей стрічкового фундаменту можна виділити його простоту в монтажі і можливість використання в якості стін для підвалу. Також даний тип фундаменту характеризується високою несучою здатністю. Мінуси стрічкової конструкції — для її будівництва вам знадобиться спеціалізована техніка, наприклад, підйомний кран, самоскид і бетонозмішувач.
Стовпчастий фундамент — це стовп, занурений в спеціально пробурену свердловину або безпосередньо в грунт. Стовпи зверху з’єднуються балками із залізобетону і розраховані на будинки з відносно невеликою вагою. Такий фундамент стане відмінним варіантом для дерев’яного будинку середніх розмірів або іншої конструкції з легких матеріалів. Хороший він і для дачних будиночків або каркасних будівель.
Стовпчасті фундаменти під приватний будинок застосовуються на стійких грунтах, для яких не характерна деформація від перепадів температур. Як і стрічкові, стовпчасті фундаменти можуть бути збірні або монолітні. Крім того, вони можуть виготовлятися з таких матеріалів:
Розрахунки стовпчастого фундаменту проводяться виходячи з габаритів споруди та інших параметрів.
До переваг стовпчастого фундаменту можна віднести його відносно низьку вартість, а от негативних сторін більше. Це і невисока міцність, і можливі проблеми з будівництвом підвалу або цокольного поверху. Тому даний тип конструкції найкраще використовувати для невеликих господарських будівель, лазень, сараїв та інших споруд, які не передбачають підвалу і мають не дуже великою вагою.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…