Банний чан на дровах – як виготовляти, куди встановити, як використовувати

У цієї конструкції досить невелика історична частина, але ось навіть через такий часовий проміжок вона не змінилася. Що ж вона собою являє? Це ємність, зроблена з металу, зокрема це чавун і нержавіюча сталь. Що ж її відрізняє від інших лазень? Відповідь дуже проста, це її розміщення.

Такий чан найчастіше встановлюється на природній місцевості, біля відкритої водойми або ж іншого джерела отримання води. Приймати таку ванну можна як у літній період, так і в зимовий. За зовнішнім виглядом представляє банний комплекс, на світ таке творіння з’явилося завдяки досвідченим фахівцям, створення такої лазні належить до мистецтва. Купити купелі на дровах в Україні від виробника Relax Tub можна на сайті https://www.relaxtub-ua.com/.

Види лазень із чаном

За конструктивною особливістю вони поділяються на дві категорії: вмонтовані та підвісні. Одні підвішуються за допомогою ланцюжка і спеціальної металевої триноги. Для опори в більшості випадків використовують колоди, довжина їх становить близько семи метрів, діаметр до 30 см.

Вбудований тип монтується на спеціальний постамент із труби. Отже, перший варіант — постамент перекривається і обробляється під вогнем.

Із зовнішнього боку такої лазні встановлюється піч і спеціальне місце під вогнище. Жар здатний нагріти чан і притримати необхідну температуру рідини. Вода не повинна перевищувати 45 градусів за Цельсієм. Людина, яка париться в лазні, почувається відмінно і комфортно, навіть у зимовий період часу. Така лазня на вулиці здатна вмістити в себе близько 10 осіб, все залежить від розміру чана.

Усередині нього встановлюється лава зі зручними спинками, також іноді встановлені підлокітники. Виготовляються з кедра, тому що це дерево має лікувальні властивості. Кожен чан має сходи, щоб можна було легко забратися у воду.

Як правильно користуватися такою лазнею?

Тут немає нічого складного, навіть новачок швидко розбереться з системою. Вам спочатку необхідно наповнити чан водою, потім розпалити вогонь. Найкраще використовувати піч, оскільки вона ефективна в економії вогню, оскільки енергія майже не йде на те, щоб обігріти навколишнє середовище, ніж саму воду. Розпалювати вогонь ви повинні після того, як чан буде заповнений на 1/3 частину. У сухій же ємності вогонь не розводиться, категорично забороняється.

Після того як вогонь буде розпалено, у воду можна закинути кілька запашних трав, які мають лікарське значення, або ж просто скористайтеся віниками для лазні. Поки водичка грітиметься, вона стане набувати аромату з корисним і приємним ефектом. Найкращим варіантом трав буде застосування ялівцю або ж ялиці. Також ви можете просто скористатися спеціальними ефірними оліями з таким же приємним ароматом.

Дрова використовуються тільки висушені, найкраще колоти березове дерево. Якщо ж паливо сире, то від диму людина може просто задихнутися або ж не розтопитися лазня. Вуглинки, що тліють, зможуть довгий час підтримувати необхідну температуру. Якщо ж ви розпалюєте вогонь у зимовий час, то тоді його потрібно буде підтримувати постійно.

admin

Recent Posts

Интернет-магазин тюля Lurex.ua — уют начинается с деталей

Интернет-магазин Lurex.ua предлагает широкий выбор тканей для зала, спальни и кухни с доставкой по Украине. В…

6 днів ago

Топ-5 холодильников с технологией No Frost: стоит ли переплачивать?

Холодильники с технологией No Frost в 2025 году стали настоящим стандартом для тех, кто ценит…

6 днів ago

Адаптация арбитражников к изменениям в нативной рекламе

Важная часть в арбитраже трафика — современная нативная реклама. На внимание пользователей негативно влияют всплывающие…

6 днів ago

Поломки стиральных машин: взгляд изнутри

Стиральные машины — незаменимые помощники в быту, но даже они не застрахованы от поломок. Шум,…

1 тиждень ago

Зони відкритого простору: чи варто поєднувати кухню та вітальню

Відкритий простір – це коли кухня та вітальня об'єднуються в одне ціле. Це тренд, який…

1 тиждень ago

Силиконовая трубка в медицине и пищевой промышленности

В эпоху бурной борьбы со СПИДом велся активный поиск способов воспрепятствовать свободному распространению вызывающего болезнь…

2 тижні ago