Любите переглядати серіал «Друзі»? Він і зараз залишається на восьмому місці в переліку найкращих за версією IMDb. Тим часом усе могло скластися інакше. Напередодні випуску спеціального епізоду, прем’єра якого відбудеться 27 травня, тринадцять маловідомих фактів дозволять поглянути на ситком «Друзі» з незвичного ракурсу.
Творці серіалу «Друзі» (IMDb — 8,9 бала) Марта Кауфман і Девід Крейн дружать з юності. Вперше вони познайомилися ще в Брандейському університеті, де отримали ступінь бакалавра.
У наступні після випуску роки друзі працювали разом. Крім «Друзів», які вийшли 22 вересня 1994 року, вони у співавторстві створили такі популярні серіали:
Потім дороги друзів розійшлися. Марта Кауфман, яку президент Fox 21 Television Studios Берт Салке Кауфман назвав легендою і героєм для цілого покоління продюсерів і глядачів, брала участь у виробництві серіалу «Джоуї» (2004-2006). Він хоч і став спін-оффом «Друзів», але не наблизився за популярністю до ситкому, тривалість якого склала 10 сезонів. На IMDb йому поставили 6 балів.
Наступний проєкт Кауфман «Грейс і Френкі» (2015-2020) став більш успішним (8,3 бала на IMDb).
Крейн із партнером Джеффрі Кларіком займався серіалом «Клас» (2006-2007) і «Епізоди» (2011-2017): на IMDb їх оцінено на 6,9 і 7,8 бала відповідно.
Від самого початку випуску «Друзі» стали серіалом, на який телеканал NBC поклав величезні надії. Про це свідчить виділений для нього час у мовній сітці — вечір четверга.
Після завершення першого сезону в 1995-му році «Друзів» висунули на «Еммі» в дев’яти номінаціях. Як свідчила статистика, кожен епізод першого сезону дивилися приблизно 20 млн осіб.
До початку роботи над другим сезоном знімальну групу перевели в більш просторий павільйон №24 студії Warner Bros. Television. Тут зйомки тривали практично 10 років, тобто аж до останнього епізоду 10 сезону, що завершився 6 травня 2004 року. Коли серіал закрився, цей павільйон був названий на його честь.
Метт Лауер у статті для MSNBC згадує, що аж до написання чернетки сценарію пілотного епізоду проєкт іменувався «Кафе «Безсоння»».
Далі, коли сценарій уже практично був готовий, серіал перейменували на «Друзі як ми». Пізніше з’явилася назва «Шестеро одинаків». Під цією назвою проект проіснував до виходу пілота. Тільки в останній момент він став називатися «Друзі».
Режисер семи епізодів першого сезону «Друзів» Джиммі Барроуз розповів UsMagazine про те, як відвіз акторів у Лас-Вегас. Зроблено це було для того, щоб вони змогли востаннє насолодитися вільним життям у безвісності.
Акторам приготували вечерю в розкішному ресторані казино «Палац Цезаря». Виявилося, що в них із собою не було готівки. Актори виписали чеки на суму $200, і режисер за них заплатив.
Тоді ж він сказав, що після виходу «Друзів» нікому з виконавців головних ролей не вдасться жити приватним життям.
Сценарист Девід Кенфілд з Entertainment Weekly згадує, як після перегляду пілотної серії керівництво NBC вирішило, що серіалу необхідний другорядний літній персонаж. Таким чином сподівалися зацікавити молодіжним серіалом вікову аудиторію.
Автори після довгих переговорів погодилися з цим. Спочатку сценаристи намагалися ввести новий персонаж — поліцейського Пата. Претендентів на роль запросили на кастинг, але в підсумку від Пата відмовилися. Натомість сценаристи пообіцяли зробити все, щоб батьки головних героїв стали яскравими персонажами, що запам’ятовуються.
У серіалі це затишне місце, де герої «Друзів» проводять чимало часу, виглядає досить просторим. Насправді ж приміщення дуже тісне, як пише Ар’єн Томпсон у USA Today.
Кав’ярня набагато менша за стандартну нью-йоркську квартиру. Для створення перспективи, декоратори зробили приміщення клиноподібним, а грамотна робота освітлювачів і операторів довершила ілюзію.
Упродовж десяти сезонів у кав’ярні через кожен третій епізод замінювали не тільки картини і постери, а й квіти та стільці.
Персонаж Меттью Перрі в серіалі двічі починав, а потім кидав курити. Кожен зрив викликав бурю обурення з боку інших героїв «Друзів». Тим часом практично всі актори й акторки в реальності курили, і саме на сигарети вони витрачали перерви в зйомках.
Єдиний, хто не торкався тютюну, — це Девід Швіммер. Він негативно ставився до пристрасті колег, вважаючи, що дим огидно впливає на голос.
Спочатку творці серіалу хотіли, щоб головною музикою «Друзів» стала композиція гурту REM Shiny Happy People. Її навіть встигли використати в оформленні неефірного пілотного епізоду. Тоді ще проєкт мали намір назвати «Добрі друзі».
До виходу серіалу пісню замінили на «I’ll Be There For You», яку виконали The Rembrandts. Співавторами композиції стали Марта Кауффман і Девід Крейн.
Перший варіант треку тривав лише хвилину, тільки пізніше гурт вирішив записати довшу версію. Вокаліст Філ Солем розповідав, що на звукозаписній студії хтось почув по радіо «I’ll Be There For You», яку програли тричі.
Після цього від The Rembrandts зажадали доопрацювати композицію. У підсумку пісня дійшла до вершин чарту Hot 100 Airplay і утримувала позиції два місяці поспіль.
Коли Метт Леблан, який номінувався двічі на «Золотий глобус» і тричі на «Еммі» за виконання ролі Джоуї Тріббіані, прийшов на перший кастинг, у його гаманці лежало всього 11 доларів. Про цей факт згадує Метт в інтерв’ю Саманті Шнурр з E!Online.
Актор напередодні пиячив, а тому прийшов на пробу з опухлим носом: при падінні він вдарився об унітаз. Отримавши гроші за пілотний епізод, Леблан уперше за довгий час поїв гарячої їжі. Кортні Кокс — єдина, хто так і жодного разу не був номінований на «Еммі» за участь у «Друзях», придбала собі автомобіль.
Спочатку творці мали намір створити другу після Росса і Рейчел пару з Моніки і Джоуї. Але ця ідея стала здаватися не надто вдалою.
Рішення зблизити Моніку з Чендлером з’явилося випадково. Це сталося коли творці дізналися про позитивну реакцію аудиторії на невелику інтимну сцену, учасниками якої стали ці персонажі. Реакція публіки стала повною несподіванкою для сценаристів, і ті поспішили закріпити успіх, зробивши з невеликої інтриги повноцінний роман.
До речі, Чендлера спочатку взагалі збиралися зробити геєм, але потім передумали. Натяки на ці наміри неважко знайти в ранніх епізодах «Друзів».
Незручно вийшло, коли творці придумали роман між персонажами Дженніфер Еністон і Метта Леблана. Самі актори звернулися до сценаристів із проханням припинити це непорозуміння.
Ар’єн Томпсон з USA Today зазначає, що і після закінчення двох десятків років серіал «Друзі» приносить компанії-творцю Warner Bros. мільярд доларів щороку. З цих грошей артистам відраховується по два відсотки. Таким чином, кожен із виконавців головних ролей отримує по $20 млн щорічно.
Якщо за першу серію акторам заплатили приблизно по $20 тис., то до кінця 2001 року кожен епізод став приносити по мільйону.
У 2005-му Дженніфер Еністон, якій серіал приніс «Еммі» і «Золотий глобус», Кортні Кокс і Ліза Кудроу потрапили до Книги рекордів Гіннесса як найбільш високооплачувані телеактриси. Вони протягом двох останніх сезонів заробляли за епізод по $1,5 млн.
Кожен 30-секундний рекламний блок коштував $2 млн. Це був рекордний збір і рекордна ціна для розважального шоу.
Кілька десятків знаменитостей брали участь у зйомках серіалу як запрошені зірки. Серед них був Джордж Клуні, Джулія Робертс і Жан-Клод Ван Дамм, Чарлі Шин, Робін Вільямс та ін.
Швидкоплинна участь у серіалі принесла номінації на «Еммі»:
У підсумку «Еммі» навіть отримав у 2000 році Брюс Вілліс. У 2003 нагорода дісталася і Крістіні Епплгейт.
Творці серіалу ясно дали зрозуміти, що реанімувати проект вони не збираються. Марта Кауфман назвала дві причини:
Відновлення серіалу не зробить нікого щасливішим. Навряд чи глядачам сподобаються постарілі актори, яким доведеться грати відповідно до віку і жартувати актуально. У підсумку глядачі відчують розчарування.
Незважаючи на це, практично всі роки, що минули після закриття «Друзів», не припиняли курсувати чутки про майбутній вихід продовження. Чи будуть нові серії? Тепер знаємо: продовження не буде, але 27 травня на HBO Max покажуть спеціальний епізод культового ситкому.
Серіал «Друзі» визнали одним із найкращих в історії телебачення. Хоча створювався проект здебільшого в 1990-х, він залишається актуальним і зараз завдяки позачасовому сюжету.
Унікальна добірка новин від нашої редакції
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…