Categories: Дозвілля

Новорічні пісні для дітей на ранок: добірка

Новорічний ранок — традиційний святковий захід для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Малюки та старші діти ретельно готуються до зустрічі з Дідом Морозом, вчать вірші та пісні. Пропонуємо вивчити з дітьми найкращі новорічні пісні різних часів.

Які є новорічні пісні для дітей на ранок? Найдобріші та найпопулярніші пісеньки про Новий рік: «Ялиночка, ялиночка, лісовий аромат», «Білі сніжинки», «Біля лісу на галявині», «Якби не було зими», «У лісі народилася ялиночка», «Допоки годинник 12 б’є», «Розкажи, Снігуронько, де була», «Самотнє свято», «Під Новий рік», «Здрастуй, Дідусю, Морозе, бородочку і червоний ніс».

«Ялинка, ялинка, лісовий аромат»

Які є радянські новорічні пісні для дітей? За радянських часів написано безліч добрих і дуже красивих дитячих пісень. Найвідоміші — «Ялинка, ялинка, лісовий аромат», «Білі сніжинки», «У лісу на узліссі», «Якби не було зими», «У лісі народилася ялинка», «Поки годинник 12 б’є», «Розкажи, Снігуронько, де була».

Перша в нашому списку — зворушлива душевна пісенька про лісову красуню, яку за традицією на новорічні свята прикрашають яскравими іграшками та мерехтливими різнокольоровими гірляндами. Дитяча пісенька вперше прозвучала в мультфільмі «Новорічна казка» (1972). Її виконала добра дівчинка, щоб потоваришувати зі шкідливим хранителем лісу — Чудовиськом-Сніжищем. Юна школярка зачепила серце лісового дідуся своїм трепетним ставленням до всього живого, зокрема до ялинки.

Текст пісні написав Ігор Шаферан, а музику — Оскар Фельцман.

«Білі сніжинки»

Готуючись до зустрічі Нового року, малюки із задоволенням розучують і співають добру пісеньку про зимові принади «Белые снежинки». Чудовим інструментом для акомпаніменту стане піаніно.

Уперше пісня прозвучала 1971 року у фільмі «Джентльмени удачі». Цю новорічну пісеньку написали поет Ігор Шаферан і композитор Геннадій Гладков. Щоб вивчити слова гарної пісні разом із дитиною, візьміть повний текст пісні в книзі «Дитячі новорічні пісні».

«Зима» («У лісу на узліссі»)

Радянський хіт про сувору зиму «У лісу на галявині», який досі із задоволенням співають діти, написали Сергій Островий (слова) та Едуард Ханок (музика).

Оригінальна пісня у виконанні Едуарда Хіля не відразу стала популярною. Уперше радянський співак заспівав композицію «У лісу на узліссі» напередодні Восьмого березня в ефірі передачі «З добрим ранком!». Пісня не викликала жодного відгуку, хоча програма була дуже популярною. Пізніше, змінивши аранжування, Хіль заспівав її на «Блакитному вогнику». З того моменту вона стала всесоюзним шлягером.

«Якби не було зими»

Дитячі пісні з радянських мультфільмів користуються величезною популярністю на будь-яких святах. Уся справа в добрих текстах, веселому і завзятому музичному оформленні.

У мультфільмі режисера Володимира Попова «Зима в Простоквашино» (1984) прозвучала пісня «Кабы не было зимы». Це завзята композиція про всі принади зими — сніг, замерзлу річку, катання на лижах, прихід Діда Мороза.

Над створенням шлягера працювали:

  • Євген Крилатов (музика);
  • Юрій Ентіна (слова);
  • Валентина Толкунова (співачка).

Композиція увійшла до мультфільму в скороченому варіанті через обмеження хронометражу.

«У лісі народилася ялинка»

Одна з найпопулярніших дитячих новорічних пісень була створена на початку XX століття. Вірш був написаний Раїсою Кудашевою і опублікований 1901 року. Через 2 роки композитор без музичної освіти Леонід Карлович Бекман склав до нього мелодію.

Найстаріша новорічна пісня розповідає історію про добру ялинку: вона народилася і жила в лісі, вкривала зайчика від вовка. Але найбільше щастя дерево принесло дітлахам як ошатний новорічний атрибут.

Повний текст цієї милої і дуже доброї пісні опубліковано в книзі «Найулюбленіші новорічні пісні».

«Поки годинник 12 б’є»

Композитор Євген Крилатов і поет Леонід Дербенєв створили неймовірно красиву гармонійну новорічну композицію, яка тішить не одне покоління слухачів. Пісенька з кінофільму «Чародії» (1982) одразу завоювала любов величезної аудиторії.

Композиція має глибокий зміст: вона переконує, що в новорічну ніч можливі дива і якщо загадати бажання до дванадцятого удару годинника, то воно неодмінно здійсниться.

«Розкажи, Снігуронько, де була»

Новий рік, за твердженням авторки праці «Велика новорічна книжка» Галини Шалаєвої, — одне з найстаріших свят, яке відзначають у всьому світі. Справжньою окрасою дитсадівського чи шкільного ранку стане жартівлива пісня «Розкажи, Снігуронько, де була». Вперше вона прозвучала 1974 року у 8 епізоді дитячого мультфільму про пригоди Вовка і Зайця «Ну, постривай!». Пісню виконують головні персонажі мультсеріалу:

  • Вовк (Анатолій Папанов) — Снігуронька;
  • Заєць (Клара Румянова) — Дід Мороз.

Енергійна і весела пісенька ідеально підходить для постановки дуетних сценок.

«Самотнє свято»

Які є сучасні новорічні пісні для дітей на ранок? Найкращими сучасними піснями на Новий рік вважаються композиції з мультфільмів «Маша і Ведмідь» («Самотнє свято»), «Фіксики» («Під Новий рік») і хіт композитора О. Павловського «Здрастуй, Дідусю Морозе, бородо і червоний ніс».

Непосидюча і весела дівчинка Маша завоювала симпатію глядачів по всьому світу. Кожна пісня з мультсеріалу ставала хітом. Маленьким глядачам дуже сподобалася новорічна композиція «Самотнє свято» з 21 серії, яку створили композитор В. Богатирьов і поет Д. Червяцов.

У пісні Маша не радить нікому відзначати Новий рік наодинці, адже тоді губиться чарівність і веселощі свята.

«Під Новий рік»

«Фіксики» — чудовий розвивальний мультсеріал для маленьких розумників. У кожній серії розповідається повчальна історія, пов’язана з роботою техніки. Фіксики вчать дружити, бути добрішими.

Особливо подобаються малюкам фіксипісеньки, зокрема новорічна композиція «Під Новий рік». Пісенька розповідає про те, що неодмінно відбуваються під Новий рік:

  • жити проходить веселіше;
  • лід стає теплішим;
  • приходить маленьке диво.

Співайте чудову пісеньку з мультсеріалу «Фіксики» разом з улюбленими персонажами — Ноликом, Масею, Папусом і Сімкою.

«Здрастуй, Дідусю Мороз, борода і червоний ніс»

Пісня «Здрастуй, Дідусь Мороз» відома небагатьом. Її написав петербуржець Олександр Павловський — популярний композитор, автор пісень для дітей. Він випустив три аудіоальбоми, а його пісні були видані у збірках популярної музики.

У пісні діти радіють приходу доброго Діда Мороза. Під мелодійну музику малюки зізнаються, як сильно вони чекали на Дідуся і як раді настанню Нового року.

Новий рік — одне з найулюбленіших свят дорослих і дітей. Цього дня дітлахи чекають подарунків від Дідуся Мороза. А щоб потішити добродушного дідуся, ошатні дівчата та хлопці розповідають йому вірші та співають новорічних пісень. Обирайте найкращі композиції з добірки та співайте разом із дітьми.

Більше матеріалів на тему: Новий рік 2022

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago