М’ясні страви здатні позмагатися з дорогими винами і трюфелями за вартістю. За стейки з найніжнішої мармурової телятини гурмани готові викласти сотні, а то й тисячі доларів. М’ясо для найдорожчого стейка у світі вирощують у Франції.
Який стейк найдорожчий у світі? Найдорожчий у світі стейк, за словами Forbes, виробляється з реберець (Cote de boeuf) 2000 року забою. Продукцію для гурманів постачає французька сімейна ферма Полмарів.
Скільки коштує найдорожчий стейк? Найдорожчий стейк із реберець коштує $3 200. Для цієї страви спеціально вирощують биків породи блонд аквінтайн, якість м’яса яких перевершує такі сорти делікатесного м’яса, як ангус і кобе.
У світі існує не більше 100 реберець Полмар. Для їхнього зберігання використовується спеціальна технологія, за якої м’ясо заморожується за допомогою швидкого і потужного потоку крижаного повітря. Морозильна камера постійно вентилюється, тому справжні гурмани можуть скуштувати м’ясо багаторічної витримки.
Чинний глава сімейства Александр Полмар інспектує ресторани та їхніх шеф-кухарів на предмет технічної та кулінарної готовності до створення унікальної страви. Тільки двоє кухарів у світі можуть приготувати стейк із реберець Полмар: Фабріс Вулін із ресторану Caprice в Гонконзі та П’єр Негревернь із ресторану La Terrace Mirabeau в Парижі.
Друге місце серед найдорожчих стейків — стейк з яловичини кобе. Кобе — це один із найдорожчих сортів яловичини у світі. Вона цінується за особливу мармуровість — чергування в м’ясі м’ясних і жирових прошарків, які створюють оригінальний візерунок і роблять м’ясо дуже ніжним. Яловичину кобе отримують від чорної японської породи биків тадзіма.
М’ясо може отримати марку кобе тільки в тому разі, якщо бичок був забитий у містах Кобе, Нісіномія, Санда, Какогава або Хімедзі. Також розводяться менш дорогі європейські та американські породи. Елітна телятина має отримати оцінку жирності не нижче А4. Таке м’ясо буквально тане в роті та вимагає майстерності від шеф-кухаря в процесі приготування. Щорічно експортується не більше 3000 голів биків, які виробляють цей сорт м’яса.
Найдорожчий стейк із яловичини кобе можна спробувати в японському ресторані Bifteck Kawamura в Токіо. За $423 отримаєте близько 200 г найніжнішого м’яса. Ресторан дбає про репутацію, тому якщо забажаєте, то вам перед прийомом їжі видадуть ідентифікаційний номер корови та сертифікат справжності…
Третій за ціною стейк у світі можна з’їсти в Нью-Йорку в ресторані Old Homestead Steakhouse.
Стейк виготовлено з телятини марки кобе елітної якості. Вона має оцінку А5, що означає велику кількість жирових прошарків і високу мармуровість, завдяки чому м’ясо тане в роті. Залежно від апетиту пропонується два варіанти покупки: 180 г за $175 або 360 г за $350.
Філе кобе на вугіллі — четвертий за вартістю стейк у світі. Марка м’яса кобе виробляється з породи м’ясних японських корів, які об’єднані під загальною назвою вагю. Мармурове м’ясо містить омега-3 та омега-6. Цей жир не впливає на рівень холестерину в організмі.
Ніжне філе марки кобе за $310 можна скуштувати в Японії, якщо завітати до токійського ресторану Aragawa. М’ясо готується на вугіллі дуже швидко. Його приправляють мінімумом спецій — тільки сіль і перець із додаванням гірчиці. Завдяки цьому можна насолодитися соковитістю стейка і його унікальним смаком, не відволікаючись на приправи.
На п’ятому місці серед найдорожчих стейків знаходиться стейк з Лас-Вегаса. Ресторан SW Steakhouse готує 120 г найніжнішого стейка кобе за $300. Ресторан отримує витримане м’ясо з японської префектури Хього від сертифікованих постачальників м’яса кобе. Стейк можна придбати у вигляді філейної частини, стриплойна, рибай або ребер.
В австралійському ресторані Prime у Сіднеї можна поласувати стейком із філейної частини корів породи вагю. Для приготування використовується м’ясо 600-денного бичка, якого відгодовували виключно зерном.
Відсутність випасу сприяє кращому утворенню мармуровості в м’язах тварини. Крім того, бичків оберігають від стресів, щоб не допустити накопичення молочної кислоти в їхньому організмі. За $295 можна спробувати висококласне м’ясо вагю, завезене з Тасманії.
Рибай кобе в ресторані Rare у місті Еверетт, штат Массачусетс (США) — сьомий за дорожнечею стейк у світі: 120 г придбаєте за $280. Рибай — це стейк із відрубу яловичини, який припадає на частину з 6 по 12 ребро бика.
У тій частині знаходяться м’язи, які найменше задіяні в русі. У них найменше накопичується молочна кислота, а сама яловичина виходить дуже ніжною, соковитою і смачною.
Восьмий у світі за вартістю стейк міститься в меню ресторану Nusr-Et Steakhouse у Маямі. Його ціна сягає $275 за порцію. Стейк томагавк дуже схожий на стейк рибай. Єдина відмінність у тому, що томагавк готується і подається на довгій зачищеній реберній кістці.
Власник ресторану — турецький м’ясник Нусрет Гекче — відкрив багато філій свого закладу, проте саме в Маямі стейк продається найдорожче.
Дев’яте місце серед найдорожчих стейків у світі — яловиче філе вагю в ОАЕ. Поласувати ним можна в Абу-Дабі в ресторані Zuma. Лондонська мережа ресторанів, поширена по всьому світу, продає в Еміратах яловичину з породи вагю по $243 за 210 г.
Замикає десятку лідерів чиказький томагавк із м’яса вагю. Пропонує його відвідувачам ресторан RPM Steak, створений професійними кухарями. Порція, яка коштує $220, набагато щедріша за інші стейки, представлені в топі. Стейк на реберній кістці важить 42 унції (понад 1 кг).
Найдорожчі стейки у світі виходять із м’яса елітних порід корів. За такий делікатес гурмани віддають кілька тисяч доларів. Вкрай рідкісне ніжне і корисне мармурове м’ясо коштує таких грошей.
Унікальна добірка новин від нашої редакції
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…