Модульне орігамі — техніка, за допомогою якої виготовляють об’ємні фігурки з паперу. Освоїти техніку покроково нескладно, якщо почати з правильного складання окремих модулів. Як їх робити, пояснили автори книжок про орігамі Марія Згурська, Гійом Дені, Світлана Владимирова.
Орігамі — традиційне японське мистецтво складання предметів, квітів і фігурок тварин із паперу. Авторка книги «Орігамі» Марія Згурська пише, що в Японії існували десятки варіантів церемоніального складання паперу. У країні існували школи етикету, в яких навчали складати папір різними способами, дотримуючись ритуалів і традицій. Поступово з храмового мистецтва орігамі перетворилося на розвагу.
Модульне орігамі засноване на складанні об’ємних фігур з однакових паперових частин. Для цього в процесі збирання фігурки використовують кілька аркушів паперу. Кожен аркуш складають у модуль за правилами класичного орігамі, а потім модулі з’єднують шляхом вкладання їх один в одного.
Модулі для орігамі-фігурок можна складати з будь-якого виду паперу, але краще вибрати спеціальний папір для орігамі. Гійом Дені в книзі «Орігамі. Велика ілюстрована енциклопедія» уточнює, що папір для орігамі з одного боку білий, а з іншого — кольоровий. На етапі навчання простіше і дешевше використовувати звичайний папір для принтера високої щільності (від 80 г/м³ і вище).
Щоб робота з папером була успішною, дотримуйтеся таких правил:
Авторка книжки «Орігамі і кусудами» Світлана Владимирова вважає, що орігамі — ідеальний конструктор, для якого потрібна лише одна деталь — аркуш паперу. З одного аркуша можна зробити понад 1000 варіантів фігурок.
Початківці орігамісти без особливих зусиль зберуть з модулів будиночок, ананас, полуницю, квіточку, лисицю, сову, маленьких лебедів. Для цього потрібно правильно розрахувати кількість модулів, визначити їхнє забарвлення і з’єднати одним зі зручних способів. При цьому враховується форма і деталі об’ємної фігурки.
Перед початком складання модулів підготуйте папір і різак. Для різання паперу можна використовувати звичайні ножиці, але зручніше застосовувати офісний різак і самовирівнювальний килимок. Для створення модулів знадобляться однакові прямокутники з паперу. Їхня кількість залежить від складності фігурки. Початківцям орігамістам краще проводити складання модулів з 1/16 аркуша. Модулі з 1/32 аркуша занадто мініатюрні для новачка.
Нарізку аркушів проводьте таким чином:
Можете розрізати аркуш паперу, згинаючи щоразу навпіл, поки не вийде 16 прямокутників.
Покрокова інструкція зі складання модуля:
Модулі з’єднуйте між собою за допомогою кишеньок. Трикутники з’єднують на довгі та короткі сторони. Варіанти з’єднань:
Збирайте ланцюжки з готових модулів по 10 штук. Якщо з’єднувати одночасно більше елементів, ланцюжок виявиться неміцним. Зробити красиву саморобку з модулів, що розпадаються, буде складно.
Для охочих освоїти техніку модульного орігамі досить навчитися робити і збирати модулі. Вони використовуються як деталі конструктора і дають змогу виготовити цікаві об’ємні фігури з паперу своїми руками.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…