Зимовий холод і голод для птахів — важке випробування. Зробіть добру і корисну справу — змайструйте годівницю. Практичний і дієвий виріб виходить із пластикової пляшки або дерева. Правилами створення годівниць і варіантами їхнього декору діляться автори книг і відомі блогери.
Змайструвати саморобну годівницю для птахів під силу кожному. З чого можна зробити гідну годівницю? Любов Янковська пропонує змайструвати просту годівницю з пластикової пляшки. У книзі «Вироби з пластикових пляшок» вона закликає не викидати порожню тару, а зробити з неї красивий або корисний предмет, який допоможе зберегти екологію.
Для створення бюджетної, але практичної годівниці потрібні такі матеріали та інструменти:
Ось етапи виконання годівниці з пластикової пляшки:
Щоб годівниця мала привабливий вигляд для оточуючих, розфарбуйте її аквареллю. Покрийте верх пластику кількома шарами білої фарби, дайте висохнути, а потім прикрасьте малюнками. Вибирайте нейтральні кольори, щоб не налякати пташок.
Популярний блог в Instagram пропонує надати годівниці більш екологічного вигляду. Поверхню пляшки автор обклеїв мотузкою і прикрив дах соломою або кукурудзяним листям.
Екологічна годівниця з дерева служитиме роками. Авторка книги «Вироби для хлопчиків» Світлана Ращупкіна пояснює, що деревина має різний ступінь твердості: дуже тверді, тверді та м’які. Міцні вироби для тривалого використання краще робити з деревини твердих порід дерев, наприклад із берези, клена, горіха. Для годівниці використовують також фанеру, ДСП (деревно-стружкова плита) або ДВП (деревно-волокниста плита). Вони дешевші, і їх легше обробляти.
Щоб зробити годівницю, підготуйте такі матеріали та інструменти:
Деталі годівниці можна склеїти. Кандидат сільськогосподарських наук Л. Ф. Блінов із групою авторів у книжці «Домоводство» для склеювання дерев’яних предметів пропонує використовувати клей домашнього приготування. Для цього розчиніть 4 частини сиру в 1 частині нашатирного спирту. Готовим клеєм змастіть деталі і зв’яжіть їх міцною мотузкою.
Ось порядок виконання годівниці:
Зробіть декор на свій смак. Оптимальний варіант захистити матеріал — фарбування. Як стверджує автор книги «Роботи по дереву. Меблі для дому власноруч» Білл Гілтон, гарне фарбування включає в себе підготовку поверхні, ґрунтування деревини, обробку сучків і акуратне нанесення пари шарів фарби. Воно вимагає такої ж уваги і ретельності, як вирізання деталей і фрезерування з’єднань.
Зробити добру справу для братів наших менших просто і приємно. Скористайтеся порадами майстрів і зробіть із дітьми годівничку з доступних матеріалів — пластикової пляшки або дерева. Покрокова інструкція допоможе впоратися із завданням. Повісьте годівницю біля будинку і час від часу підсипайте туди зерно.
Переезд в Германию с целью трудоустройства — это важный шаг, который требует тщательной подготовки. Особенно,…
В мире, где внимание потребителя – самая ценная валюта, реклама должна не просто быть заметной,…
Современный гостиничный бизнес — это не только уютные номера, изысканный сервис и удобное расположение. Это,…
Индивидуальность сегодня — это не только про то, что внутри, но и про то, как…
Коли ви плануєте дизайн інтер'єру квартири або дизайн інтер'єру приватного будинку, перше, що варто зробити…
У сучасному інтер'єрі ванної кімнати рушникосушка вже давно перестала бути просто функціональним елементом — вона…