Девід Больє — експерт з ландшафтного дизайну та фотограф рослин з 20-річним досвідом.
Дебра ЛаГаттута — майстер-садівник з більш ніж 30-річним досвідом роботи з багаторічними та квітучими рослинами, контейнерним садівництвом та овочівництвом на грядках. Вона є провідним садівником у програмі Plant-A-Row, яка пропонує тисячі фунтів органічно вирощених овочів місцевим продовольчим банкам. Дебра є членом наглядової ради Spruce Garden Review Board.
Трендові відео
У 21 столітті з’явилося багато інновацій та технологій для садівництва та городництва. Однією з найкращих інновацій для домовласників є те, як використовувати невеликий простір для вирощування власної їжі. Сьогодні домовласники можуть вирощувати фрукти на невеликій ділянці, обираючи карликові сорти певних видів фруктових дерев. Деякі з перелічених тут фруктових дерев навіть дають їстівні плоди, якщо їх вирощувати в контейнерах. Карликові фруктові дерева також додають цікавості ландшафту і часто наповнюють подвір’я запашним цвітінням.
Багато плодів карликових сортів самоплідні, тобто вони не потребують перехресного запилення з іншими деревами для того, щоб дати плоди. Перед покупкою уточніть у садівника або продавця, чи є дерево або кущ самоплідним. Тобто, чи потрібно для перехресного запилення друге дерево або кущ того ж сорту або іншого сорту. У маленькому саду може не вистачити місця для двох фруктових дерев.
Незалежно від того, чи збираєтеся ви висаджувати дерево в ґрунт, чи в контейнер, обов’язково обирайте місце з повним сонячним освітленням і хорошим дренажем.
Карликова яблуня ‘Cameron Select’ є популярним вибором для домашніх садівників, а також стійка до фітофторозу, одного з найбільших лих яблук. ‘Кемерон Селект’ — це карликовий сорт популярного яблука ‘Ханікрісп’. Це невелике дерево виростає до восьми-десяти футів у зонах морозостійкості рослин від 3 до 6 за шкалою USDA. Яскраво-червоні плоди дозрівають у вересні з білою м’якоттю, солодкою, хрусткою та соковитою. Для запилення сорту Кемерон Селект потрібна друга яблуня іншого сорту. Яблуні є одними з найбільш витривалих фруктових дерев, але, як і більшість фруктових дерев, вони сприйнятливі до комах-шкідників і хвороб. Шукайте сорт з певною стійкістю до хвороб.
Хорошим вишневим деревом (Prunus avium) для присадибних садівників є напівкарликова вишня «Стелла», яка вирощується на підщепі Кольт. Серія Стелла, на відміну від більшості вишневих дерев, самозапилюється. Це невелике дерево, що досягає десяти футів у зрілому віці, дає темно-червоні, солодкі плоди. Вишня найкраще росте в зонах USDA від 5 до 9
Ніщо так не говорить про літо, як стиглий соковитий персик. «Красуня Джорджії» — це сімейний сорт карликового персикового дерева (Prunus persica), який однаково добре росте і в більш північних зонах, даючи великі врожаї білих плодів з рожевим рум’янцем, коли вони дозрівають. «Красуня Джорджії» дозріває на висоті від восьми до десяти футів, плоди тверді, солодкі та соковиті. Цей сорт самозапилюється. Персики, абрикоси, вишні, персики та сливи називають «кісточковими фруктами», оскільки їстівна м’якоть росте навколо твердої кісточки або кісточки.
Прикладом карликового сорту сливи є слива «Джонсон» (Prunus domestica). Вона витривала в зонах USDA від 5 до 9 і зазвичай досягає висоти 1 десятка футів. Слива «Джонсон» має червону шкірку і солодку червону м’якоть. Для запилення потрібна друга слива іншого сорту. Якщо у вас є місце лише для одного дерева, вирощуйте сімейний сорт, такий як «Дамсон» (Prunus institia), який є самоплідним сливовим деревом. Багато сортів карликових слив, в тому числі кущових, дають їстівні плоди. Слива Натал (Carissa macrocarpa) — це чагарник, який виростає до восьми футів заввишки і найкраще росте в теплому кліматі зон USDA від 9 до 11. У більш холодному кліматі вирощують морську сливу (Prunus maritima), яка витривала до зони 3. Пляжна слива — це шестифутовий кущ, який росте на піщаних дюнах уздовж Атлантичного океану.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…