Марі Яннотті — садівниця, яка займається садівництвом все життя, і ветеран садівництва з майже тридцятирічним стажем. Вона також є автором трьох книг про садівництво, фотографом рослин, оратором і колишнім викладачем садівництва в Корнельському кооперативі. Статті Марі про садівництво публікуються в газетах і журналах по всій країні, вона давала інтерв’ю для Радіо Марти Стюарт, Національного громадського радіо та численних статей.
Оновлено 26.01.22
Багато рекомендацій допоможуть вам спроектувати цілісний сад, наприклад, робота з ділянкою, висаджування рослин у непарних кількостях та повторення кольорів у всьому саду. Однак існує стільки ж способів інтерпретації цих рекомендацій, скільки існує садівників. Зрештою, стиль саду — це особистий вибір кожного.
Внутрішнє подвір’я таунхаусу, показане на сайті Home Living Now, демонструє чудовий спосіб зробити простір більшим, звівши кількість використовуваних кольорів до мінімуму. Фіолетовий і жовтий — це взаємодоповнюючі кольори, які працюють разом, щоб виділити кожен колір, але підійде будь-яке поєднання кольорів, яке ви любите. Висаджуйте рослини низько і вільно, щоб пом’якшити геометричні форми ландшафтного дизайну, такі як внутрішній дворик, газон і доріжка.
.
Тіньові сади створюють дивовижну атмосферу відпочинку, яка особливо добре підходить для патіо та терас. Гледіс Кінг з Hometalk показує, як вона елегантно використала зелений колір у своєму тінистому куточку. Папороті та хости, що не потребують особливого догляду, складають основну частину посадок. Обов’язково додайте кілька рослин зі строкатим білим і золотистим листям, щоб додати ще більше текстури до посадки. Спробуйте посадити кілька яскравих хост у місці, куди пробивається сонце, і поспостерігайте за їхнім сяйвом. Зелений колір особливо добре контрастує з темними деревними кольорами, такими як терасна дошка, камінь, бруківка і навіть стовбури дерев.
.
Чисті лінії та симетрія створюють сад у сучасному стилі. У Телеграфному саду, сфотографованому Геррі Лоуфордом на виставці квітів у Челсі, мінімальне використання кольорів дуже заспокоює і заспокоює очі. Створюйте і повторюйте округлі форми, такі як підстрижені самшити, для розслабленого впорядкованого вигляду. За винятком косіння та періодичної обрізки, для підтримки свіжого та привабливого вигляду цього простору потрібен дуже незначний догляд.
.
Вузькі бічні двори можуть бути складним завданням для дизайну. Huedecors вирішили цю проблему кількома способами в цьому саду з бокового двору. Використання огорожі з тих самих матеріалів, що й будинок, створює стіни садової кімнати. Маючи структуру стін, легше окреслити напрямок руху доріжки. Після того, як ці елементи викладені, ви можете використовувати рослини в якості прикрас. Щось високе, наприклад, туї на повороті доріжки, не дасть погляду промайнути повз сад і вийти за ворота. Низькі, розлогі трави зроблять простір трохи ширшим, ніж він є насправді.
.
Обмежена кількість води не означає, що у вас не може бути пишного, яскравого саду. Багато рослин можуть процвітати в посушливих районах і переживати періодичні посухи. Сукуленти можуть бути першими рослинами, які спадають на думку, але цей ксеричний сад, представлений в «Троянди у Вілсоні», демонструє посухостійкі чагарники, такі як троянда Шарона, розмарин і російська шавлія. Окрім рослин, вибір висококонтрастної кам’яної мульчі світлого кольору зробить обмежені кольори ще більш яскравими.
.
Френ Сорін з журналу Gardening Gone Wild наводить ідеальний приклад класичного багаторічного бордюру з розлогою темною вічнозеленою живоплотом на задньому плані і прогресією висоти рослин від низьких спереду до високих ззаду. Насипні рослини привертають увагу до будинку. Вони найбільш ефективні, коли їх підкреслюють грона колючих рослин, що зростають у висоту. Якщо ви любите квіти синіх тонів, використання білого і жовтого кольорів змусить сині і фіолетові відтінки виділятися, а не відступати вдалину.
.
Японський вплив у цьому саду, спроектованому Рамоном Смітом і представленому компанією Paramount Plants, виходить далеко за межі плакучого японського клена, що віддзеркалюється над водою. Відчуття азійського стилю створюється завдяки тому, наскільки ретельно доглянуті всі кущі. Рослини мають бути ідеальної форми, але виглядати природно. Навіть ґрунтові покриття потребують уваги до деталей. Замість трави використовуйте мох і гравій. Якщо ви хочете додати кілька квітучих рослин, переконайтеся, що вони перегукуються з кольором ландшафтного дизайну.
.
Фіолетовий — драматичний колір, але на відстані він має властивість зникати. У цьому інтимному просторі фіолетовий — теплий і обіймаючий. У цьому саду на виставці квітів у Хемптон-Корт Сьюзан Раштон використовує тонкі відмінності між відтінками фіолетового і круглими та колючими квітами, щоб він не виглядав пласким. Ви можете додати трохи контрасту, наприклад, білі дельфініуми, щоб зробити його яскравішим. Асиметрична доріжка приведе відвідувачів прямо до фокусної точки.
.
Дейв Егберт з Pacific Horticulture пояснює, що привітний сад перед входом починається з широкої доріжки до вхідних дверей. Повзучі рослини, такі як запашний чебрець, можуть звиватися між плитняком. Тримати великі кущі подалі від стін — це не лише пожежобезпечно, але й створює враження, що простір більший, ніж він є насправді. Поєднання бронзових тонів декоративних трав, сукулентів, контейнерів і черепичного даху об’єднує весь вхід в єдине ціле.
.
Однією з найкращих невибагливих рослин для будь-якого саду є декоративна трава. Травинки та суцвіття додають саду руху та звуку, але, мабуть, найкращою їхньою особливістю є те, як вони світяться під сонячним промінням. Цей сад був спроектований Скоттом Льюїсом для каліфорнійського виноградника, про який писав журнал Gardenista. Трави і невеликі дерева освітлюють доріжку і запрошують вас увійти. Використовуйте щось на кшталт альтанки, щоб підкреслити далекий краєвид, як туманні гори створюють атмосферу, яку ви ніколи не змогли б створити за допомогою яскравих кольорових квітів.
.
Незалежно від того, чи маєте ви невеликий задній двір або подвір’я, чи просто хочете створити місце для обіду біля будинку, один з найкращих способів закрити простір, не створюючи відчуття клаустрофобії, — це використання решітки. Клуб любителів садівництва знайшов спосіб зробити цей компактний сад на задньому дворі одночасно повітряним і наповненим рослинами. Отвори в решітці пропускають повітря і світло, водночас забезпечуючи певну приватність. Рослини по обидва боки ґратчастих стін створюють ще більший екран. Розміщення рослин і контейнерів у дворі над зоною відпочинку ще більше посилює відчуття повітряного простору. Ви можете поєднати деревні тони і сірий ландшафтний дизайн, використовуючи прикраси, горщики і подушки сірого і теракотового кольорів.
.
Часто зони розваг на відкритому повітрі доводиться вирізати навколо саду, але співробітники Collaborate Decors продемонстрували сад, вирізаний у внутрішньому дворику. Завдяки невеликому дереву в центрі та великим валунам, здається, що це природна частина ділянки. Дві окремі зони відпочинку створені таким поділом, але сходинки з’єднують їх між собою. Хоча використовується обмежена кількість рослин, садового простору достатньо, щоб пом’якшити і охолодити вигляд бруківки. Ви можете створити подібний простір на існуючому внутрішньому дворику з піднятими грядками.
.
Симетрія і геометрія можуть бути дуже вражаючими в саду. Nawawiah з Inspiring Home Decor пом’якшила майже дзенську якість твердого озеленення в цьому геометричному саду, зіставивши його з глибоким, пишним бордюром з м’якої зелені та фіолетових квітів. Таким чином, ви можете зберегти порядок і симетрію, як у цьому випадку з чергуванням штамбових і гортензій та парою пурпурнолистих дерев, але повнота і насипні форми рослин не дадуть вашому саду стати суворим.
.
Ці острівні клумби переповнені пишними квітами, але їхні чисті краї не дають їм виглядати дикими чи безладними. У своєму однойменному блозі Вероніка Шукла використала цей бордюр в англійському стилі, щоб надихнути свій сад. Природний вигляд створюється завдяки використанню грядок різного розміру, в той час як відчуття єдності можна підтримати повторенням кольорів і рослин, таких як повітряна паличкова квітка і сміливі ехінацеї. Дві високі вічнозелені рослини на великій клумбі розбивають рівний простір квітучих багаторічників.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…