Лорен Фланаган писала про декор для The Spruce протягом майже двох років, зосереджуючись на декорі інтер’єру. Вона багато писала про дім і сад для різних видань, включаючи Canadian Gardening, Canadian Home & Country та Connected Rogers Magazine.
Розстановка меблів у вітальні з телевізором може бути складним завданням. Коли ви стикаєтеся з порожньою кімнатою, заповнити її практичним і естетичним чином, щоб вона не заважала вашій електроніці, може здатися непосильною задачею. Але з роками дизайнери інтер’єрів визнали низку простих і легких у застосуванні принципів, які допоможуть зробити так, щоб ваш телевізор гарно виглядав у вітальні. Просто дотримуйтесь цих правил здорового глузду, і ви побачите, що розстановка меблів — з телевізором чи без нього — не така вже й страшна.
Спростіть собі вибір, розглянувши позачасові плани вітальні, до яких дизайнери тяжіють, створюючи найкрасивіші кімнати. Ось кілька прикладів розташування меблів у вітальні.
Ніколи не варто недооцінювати силу фокусної точки в кімнаті. Іноді вони з’являються природно, наприклад, якщо у вас є видне вікно або вбудована камінна дошка, в той час як в інших випадках вам може знадобитися створити їх самостійно, як у випадку з тумбами під телевізори і телевізорами. Яким би не був обраний вами фокусний центр, прийміть рішення і дотримуйтесь його. Ви захочете розташувати меблі навколо нього якомога ближче.
Розміри кімнати визначатимуть, наскільки далеко ви можете відсунути меблі від стін, але навіть у невеликому просторі ви захочете дати меблям трохи простору для дихання, залишивши кілька сантиметрів між задніми стінками меблів і стінами. Всупереч поширеній думці, цей невеликий проміжок простору насправді може зробити кімнату більшою. Звичайно, якщо ви маєте більший простір, не соромтеся розставляти меблі таким чином, щоб створити зони для розмов посередині кімнати, залишивши кілька футів між стінами та меблями.
Місце розташування телевізора у вітальні може залежати від його розміру та деяких інших факторів. Ось кілька порад:
Люди повинні мати можливість розмовляти один з одним без необхідності витягувати шию або кричати на всю кімнату. Розташуйте дивани та стільці так, щоб вони стояли обличчям один до одного (не обов’язково прямо, але впритул), і так, щоб люди могли розмовляти, не підвищуючи голосу. Якщо кімната занадто велика, створіть кілька зон для спілкування.
Баланс завжди важливий в декоруванні, і ніколи не є більш важливим, ніж при розташуванні меблів та інших предметів у вітальні. Враховуйте як розмір, так і розташування різних предметів, намагаючись не групувати всі великі і маленькі предмети в одній зоні або в одній стороні кімнати, оскільки це може зробити простір однобоким і трохи тривожним. Також переконайтеся, що форми предметів різноманітні — наприклад, якщо у вас прямолінійні меблі, подумайте про круглий кавовий столик.
Одна з найважливіших речей, яку слід враховувати при розстановці меблів у будь-якій кімнаті, — це потік руху. Люди не повинні спотикатися об меблі або один об одного, проходячи через кімнату. Переконайтеся, що між журнальним столиком і диваном, а також між стільцями є кілька футів (плюс-мінус кілька дюймів). Створіть вільний прохід, щоб люди могли безперешкодно пересуватися з одного кінця кімнати в інший.
Килимки повинні бути під меблями — під усіма меблями, якщо ви можете це зробити. Можна постелити підлогу по краях кімнати, але якщо ви використовуєте килимок, переконайтеся, що він достатньо великий, щоб на ньому можна було розмістити всі меблі для сидіння. Принаймні, ви хочете, щоб передні ніжки великих меблів стояли на килимі (за необхідності, спинки можуть стояти на підлозі).
Коли справа доходить до кавових столиків, найчастіше, чим більше, тим краще. Великий журнальний столик посеред зони відпочинку чудово підходить як з естетичної, так і з функціональної точки зору. Він слугує центром кімнати і залишає достатньо місця для людей, щоб поставити напої, або для вас, щоб виставити улюблені аксесуари. До великого столу також легше дістатися зі стільців, що його оточують. Проте не забудьте залишити достатньо місця між сидіннями та журнальним столиком, щоб люди могли проходити (близько 18 дюймів). А якщо ви не можете знайти відповідний великий журнальний столик, гарною заміною можуть стати два менші столики або інші альтернативні варіанти.
Кожне крісло повинно мати легкий доступ до приставного або журнального столика. Уникайте планувань, які змушують людей вставати зі своїх місць, щоб присісти або дістати напої. Що стосується висоти столу:
Освітлення — один з найважливіших елементів будь-якої кімнати, і ним дуже часто нехтують. Завжди використовуйте поєднання верхнього освітлення, торшерів і настільних ламп (і бра, якщо можете). Підлоговий світильник чудово виглядає в кінці дивана або за акцентним кріслом. Настільні лампи чудово виглядають на тумбочках, полицях і навіть камінних полицях. Щоб правильно збалансувати освітлення, його потрібно розміщувати на різних рівнях, тому використовуйте різноманітні світильники по всій кімнаті.
Речі, які вішають на стіну — чи то картини, дзеркала або скульптурні об’єкти — повинні бути розміщені стратегічно і пропорційно до меблів. Наприклад, не вішайте крихітну фотографію над спинкою дивана; замість цього використовуйте або велику картину, яка становить приблизно дві третини довжини дивана, або групуйте картини. Якщо ви твердо вирішили використати занадто малий витвір мистецтва, помістіть його в більшу рамку з великим паспарту навколо, щоб він міг втриматись на місці, коли його розмістять поруч з великими меблями.
Коли справа доходить до розміщення меблів та аксесуарів, краще планувати заздалегідь, якщо ви плануєте купувати нові предмети. Скористайтеся онлайн-планувальником або старомодним ватманом, щоб накреслити бажаний план приміщення. Це єдиний надійний спосіб дізнатися, чи все буде так, як ви хочете.
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…
Дорогоцінні метали, такі як золото, срібло та платина, протягом багатьох століть вважалися символом багатства і…