Маріетт Міффлін — тестувальниця продукції та експертка у сфері товарів для дому та побутової техніки. Вже понад 10 років вона пише статті про товари для дому для журналу «The Spruce», а її досвід також публікується в «HomeLife», «House & Garden» та «Chicago Sun-Times».
У цій статті
До початку
Зволожувач повітря в приміщенні — найкраще рішення для зволоження сухого повітря у вашому домі, особливо якщо у вас немає центрального зволожувача повітря для всього будинку, встановленого в печі з примусовою подачею повітря. Зволожене повітря може допомогти запобігти або мінімізувати різноманітні проблеми зі здоров’ям дихальних шляхів. Зволожене повітря може допомогти запобігти сухості носових пазух, кровотечі з носа та потрісканим губам, а також полегшити симптоми застуди, бронхіту та інших респіраторних захворювань.
Але при неправильному використанні зволожене повітря може створити власний набір проблем зі здоров’ям, розмножуючи плісняву та бактерії. Тому дуже важливо розуміти особливості різних типів зволожувачів повітря, щоб купити саме той, який відповідає вашим потребам.
Перш за все, ви повинні визначитися з основним принципом роботи зволожувача повітря. Зволожувачі повітря бувають чотирьох основних типів, кожен з яких відрізняється механічним способом підвищення вологості повітря:
Вибір типу зволожувача може залежати від того, чи віддаєте ви перевагу теплому або холодному туману. Свого часу парові зволожувачі з теплим туманом були найпопулярнішими, і вони все ще мають переваги, оскільки перегрівання води гарантовано знищує спори цвілі та бактерії ще до того, як волога потрапляє в повітря. Додаткові переваги зволожувачів з теплим туманом включають
Пристрої з холодним туманом зараз набагато більш поширені, в основному тому, що вони усувають небезпеку опіків, що робить їх більш безпечними для використання в будинках з дітьми та домашніми тваринами. Існують також моделі з холодним туманом, які очищають зволожене повітря. Ці прилади значно дорожчі, але їх варто розглянути, якщо ви хочете отримати безпечний дизайн холодного туману, але турбуєтесь про здоров’я. Додаткові переваги холодного туманоутворення включають
Хоча всі кімнатні зволожувачі повітря є портативними, існує значний діапазон їхніх розмірів. Розмір зволожувача можна визначити кількома способами, включаючи розмір резервуара для води, кількість води, яку він подає в кімнату за день, або квадратний метр площі, яку він може ефективно зволожити.
З одного боку, є крихітні 1/4-літрові моделі, достатньо малі, щоб поміститися в автомобільному підскляннику з USB-роз’ємом для підключення до електромережі. З іншого боку, є консольні моделі, які вміщують до 6 галонів води і можуть розпорошувати 12 галонів води щодня, покриваючи 3600 квадратних футів простору. Ці великі моделі фактично є зволожувачами повітря для всього будинку. Потужність зазвичай вказується на упаковці, але її не слід плутати з продуктивністю зволоження, яка буде більшою, ніж ємність резервуара для води. Розмір резервуара для води часто визначається з міркувань зручності, оскільки великий резервуар потребує рідшого наповнення.
Хоча є спокуса вибрати пристрій великої потужності, це може бути поганою ідеєю. Якщо зволожувач занадто великий для кімнати, на внутрішній стороні вікон буде з’являтися конденсат, а в цьому середовищі можуть розмножуватися бактерії та цвіль. Зробіть виміри, щоб визначити правильний розмір кімнати, який вам потрібен. Моделі на 700 квадратних футів більш ніж достатньо для типової спальні або вітальні. Зволожувачі повітря для дуже великих приміщень зазвичай підходять тільки для будинків з великими відкритими плануваннями з хорошим потоком повітря по всьому приміщенню.
Ще однією змінною, яку слід враховувати при виборі портативного зволожувача повітря, є функція керування. У той час як деякі зволожувачі пропонують найпростіший контроль вологості з двома або трьома змінними швидкостями вентилятора, інші можуть мати вбудований цифровий гігрометр, який показує рівень вологості в приміщенні, і зволожувач, який ви можете налаштувати на циклічне ввімкнення/вимкнення пристрою для підтримки точного рівня вологості. Якщо ви не хочете контролювати рівень вологості в приміщенні і вручну регулювати налаштування для його підтримання, ці автоматичні функції вимірювання є зручними і варті додаткових витрат.
Зволожувачі з цифровим електронним управлінням зазвичай пропонують більше зручності і більшу точність, ніж зволожувачі з механічним аналоговим управлінням.
Тривалість роботи зволожувача між заправками залежить від кількох факторів, починаючи з розміру резервуара для води. Переносні кімнатні пристрої продаються з резервуарами для води різного об’єму, від одного літра до п’яти галонів і більше. 2-галонний зазвичай працює 12 або більше годин на низькому рівні, а 1-літровий потребує дозаправки кожні вісім годин або близько того.
Час роботи значно зменшиться, якщо пристрій працює на високому рівні або якщо повітря дуже сухе. На упаковці або в описі товару зазвичай вказується, як довго пристрій працюватиме на одному заправленому балоні.
Деякі баки для води трохи важче знімати і наповнювати, а деякі знімаються легко. Вирішіть, чи може вага повного бака стати для вас проблемою. Витратьте час на огляд пристрою, щоб побачити, наскільки легко резервуар для води знімається з основи.
Також зверніть увагу, чи потребує модель заміни фільтрів. Якщо так, перевірте наявність цих фільтрів, а також те, наскільки легко їх можна замінити. Подумайте про придбання пари фільтрів разом з новим зволожувачем, оскільки обслуговування має вирішальне значення для зменшення ризику появи бактерій і нездорового повітря.
Випарні моделі мають гнотові фільтри, які затримують пил і частинки. Деякі пристрої мають двоступеневу фільтрацію, що важливо для видалення алергенів. Мінеральні відкладення у воді утворюють білий пил, який накопичується на меблях у кімнаті, але деякі фільтри затримують ці відкладення і зменшують вміст пилу у волозі, яка виводиться в приміщення. Тим, у кого жорстка вода, може бути корисно використовувати дистильовану воду в зволожувачах, що зменшить накопичення накипу і мінеральних відкладень.
Усі зволожувачі повітря потребують регулярного очищення, щоб запобігти розмноженню бактерій. Перевірте інформацію про товар, оскільки деякі моделі мають резервуари для води, які можна мити в посудомийній машині, що полегшує очищення. Основа пристрою також потребує регулярного очищення вручну.
Зволожувач повітря може створювати певний шум під час роботи, але якщо він призначений для спальні, ви можете обрати зволожувач з низьким/тихим рівнем шуму для нічного використання. Так звані «безшумні» моделі часто не зовсім безшумні, але це може бути перевагою, оскільки слабкий білий шум зволожувача може бути заспокійливим фоновим шумом, який заглушає інші побутові звуки.
Ви повинні мати принаймні два рівні шуму — високий і низький. Ультразвукові зволожувачі вважаються найбільш тихими в роботі, оскільки в них не відбувається кипіння води (шипіння), а волога виділяється у вигляді дуже тонкого туману.
Багато моделей мають функції безпеки, коли пристрій автоматично вимикається, коли резервуар для води спорожніє — обов’язкова функція. Якщо ви не можете дізнатися про це з упаковки, варто запитати про це у продавця. В іншому випадку, вам потрібно бути уважним, щоб вимкнути пристрій, коли він пересохне.
Зволожувач із вбудованим гігрометром автоматично вимикається при досягненні бажаної вологості повітря, запобігаючи перенасиченню повітря, що може сприяти утворенню цвілі. Деякі зволожувачі повітря з функцією холодного туману оснащені ультрафіолетовим світлом або спеціальним покриттям резервуара, яке вбиває бактерії у воді. Деякі прилади навіть заспокійливо світяться як нічник.
Часто зволожувач повітря плутають з дифузором. Вони виглядають схоже і впливають на повітря у вашому приміщенні. Ось основні відмінності:
Якщо ваша мета — розсіяти в повітрі ефірні олії з цілющими властивостями, найкраще підійде дифузор. Якщо ваша мета — підвищити вологість у приміщенні, щоб скористатися корисними для здоров’я властивостями вологого повітря, обирайте зволожувач. Гібридний зволожувач дає вам найкраще з обох світів.
Гарантія на кімнатні зволожувачі повітря, як правило, становить один рік, але є моделі з більш надійною гарантією, яка передбачає заміну пристрою в разі поломки протягом двох-трьох років з моменту придбання. Зазвичай ви заплатите трохи більше за зволожувач повітря з тривалою гарантією. Насправді це досить безвідмовні прилади, і досить рідко вони виходять з ладу протягом гарантійного терміну.
Інвестувати в подовжену гарантію на зволожувач повітря під час покупки рідко буває гарною ідеєю. Портативні зволожувачі є відносно доступними за ціною, а їхня подальша заміна зазвичай є більш економічно вигідною, ніж вартість розширеної гарантії — більшість з яких все одно закінчиться задовго до того, як прилад вийде з ладу. Також зазвичай немає сенсу ремонтувати зволожувач, який вийшов з ладу; купівля нового зволожувача зазвичай є кращою довгостроковою стратегією.
Джерела статей
Для підтвердження фактів у наших статтях The Spruce використовує лише високоякісні джерела, включаючи рецензовані дослідження. Ознайомтеся з нашим редакційним процесом, щоб дізнатися більше про те, як ми перевіряємо факти та забезпечуємо точність, надійність і достовірність нашого контенту.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…