Коряга в акваріумі є основним елементом. Виходячи з його форми, розмірів і особливостей вибираються рослинність, мох та інші обов’язкові елементи. Також наявність корчів робить спеціалізоване середовище для риб, наближене до природного.
У зоомагазинах представлений великий асортимент коряжин, але подібний виріб цілком можна зробити самому. Потрібно тільки вибрати правильно, приготувати й обробити деревину.
Спочатку потрібно розібратися в тому, які функції виконує корч в акваріумі.
Безсумнівно, корчі в акваріумах служать основним елементом прикраси світу під водою. Вони можуть виконувати центральну роль в оформленні, розташовуючись на передньому плані або в центрі водойми. Можуть також бути менш помітними і розміщуватися на задньому фоні. При цьому корч буде служити прекрасним будинком для рибок. Певні види люблять ховати у звивистих гілочках власних мальків.
Основною перевагою наявності корчів у водоймі вважається пом’якшення води шляхом збільшення кислотності.
У природному середовищі у водойми потрапляє незліченна безліч гілок і листя, що робить хороший склад води для діяльності риб. Тому в штучному середовищі проживання компоненти, що виділяються деревиною під час потрапляння у воду, наповнюють водойму всіма потрібними речовинами і кислотами для нормальної діяльності мешканців акваріума.
Варто відзначити певні недоліки деревних корчів. Дерево забарвлює воду. Але не потрібно хвилюватися, це не принесе шкоди мешканцям водойми. Можна ретельно кип’ятити гілку і після кількох підмін води колір зникне. Якщо відтінок залишається, необхідно позбутися гілки і вибрати іншу.
Ще однією маленькою проблемою вважається наліт білого кольору. І знову-таки, це не страшно.
Білий наліт означає появу корисних бактерій.
Якщо в акваріумі присутні соми, то вони з радістю зчищають цей шар кори. Хвилюватися варто в разі, якщо таким нальотом обзавелася стара корч. Це означає, що гілка почала гнити і її необхідно негайно прибрати з акваріума.
Якщо гілка покрилася зеленим нальотом, то це означає появу водоростей. Довжина світлового дня впливає на розвиток позитивного середовища для їхнього розмноження. Тому для того, щоб їх позбутися, досить зробити меншим світловий день.
Щоб зробити корч для акваріума власними руками, спочатку потрібно його знайти. Не потрібно вибирати першу-ліпшу палицю. Хороший варіант — це деревина, взята з лісу, парку і прилеглої водойми. До підібраного корча необхідно добре придивитися. Необхідно звертати свою увагу на вид деревини.
Ідеальним варіантом буде гілка від яблуні, виноградної лози, верби, бука, вільхи, груші та сливи. Також дубові гілки чудово підходять для штучного водоймища.
Не потрібно вибирати гілки дерев м’яких порід. У водній обстановці вони швидко піддаються гниттю і розпадаються.
Не рекомендують використовувати частини дерев хвойної породи, наприклад як сосна і кедр. Також не можна застосовувати частини живих дерев. Коряга має бути висушеною. Якщо в якості корчаги сподобався варіант живої деревини, то варто спочатку зрубати вподобану частину і добре висушити у вентильованому місці або ж на сонці.
При самостійному виборі гілок для штучної водойми потрібно брати до уваги такі факти.
Якщо є наявність коштів, можна вирушити в магазин і придбати готовий виріб. У зоомагазинах зараз представлений широкий асортимент коряжин з мангрових дерев, мопані та екзотичних порід рослин. Вироби довговічні та мають незвичайний вигляд.
Але необхідно сказати, що гілки мангрових і мопанових рослин фарбують воду. Ретельна обробка з кип’ятінням не усуне проблему.
Самостійне виготовлення корчі полягає в ретельній підготовці та обробці виробу. Спочатку потрібно приготувати гілку до процесу кип’ятіння. Для цього необхідно оглянути деревину на наявність гнилі та частинок кори. Кора по закінченню певного часу починає гнити і отруювати водне середовище, що згубно позначається на здоров’ї рибок і надалі призводить до їхньої загибелі. Тому залишки кори і гнилі прибирають.
Підводне середовище акваріума вразливе і чутливе. Будь-які зміни можуть позначитися на самопочутті мешканців водойми.
Тому до обробки декоративних елементів з натурального матеріалу необхідно підходити дуже серйозно.
Спосіб обробки корчів полягає в кип’ятінні дерева. Без кип’ятіння обійтися не можна. Під час такої обробки знищуються всі бактерії, шкідливі спори, мікроби і комахи, які насиляють деревину.
Детальна інструкція обробки виглядає так.
Під час кип’ятіння необхідно стежити за тим, щоб вода не випаровувалася. Також потрібно перевіряти дерево на плавучість. Іноді слід притискати корч до дна каструлі. Якщо вона спливає, потрібно продовжити кип’ятіння.
Якщо гілка раніше розташовувалася в природному водоймищі, то вона одразу потопатиме. Такий корч досить варити протягом 6 годин.
Магазинні декоративні елементи теж потребують обробки. Тривалість процесу кип’ятіння залежить від форми і товщини гілок. Великі корчі варять довше. Усі її частини можуть абсолютно не вміщатися в посуді. Тому корч іноді перевертають і проварюють кожну частину окремо протягом декількох годин.
Потрібно приділити велику увагу варінню виноградної лози. Викорчувані тонкі гілки винограду варять близько 5 годин. Після кип’ятіння їх вимочують 2-3 дні, іноді змінюючи воду. При цьому деревина швидко насичується вологою і відразу ж тоне.
Під час варіння можна доповнити у воду трохи марганцівки. Це додатково продезінфікує воду і додасть дереву темного відтінку.
Після варіння гілку залишається залишити під водяним струменем або ж помістити в таз на період близько тижня. Воду слід часто міняти. Ця процедура звільнить деревину від солі, яку вона увібрала під час кип’ятіння. До того ж довге перебування гілки у воді насичує її додатковою рідиною, і вона починає потопати.
Певні види деревини під час поміщення у водойму все одно спливають. У цьому разі виріб закріплюють до дна за допомогою додаткових пристроїв.
Після розміщення дерева у водоймі рекомендується запустити туди сомиків. Вони зчистять з корча дрібні частинки кори, що відшарувалася.
Після переміщення гілки в акваріум необхідно увагу приділити кольору води. Спочатку вода буде фарбуватися в легкий відтінок коричневого. Здебільшого, після кількох змін води відтінок зникає. Якщо корч занадто забарвлює воду, його потрібно знову замочити до того часу, поки він не втратить власний фарбувальний пігмент.
Необхідно підкреслити, що навіть після делікатного кип’ятіння в гілці може бути наявність залишків гнилі, які починають загнивати у воді з ще більшою швидкістю. Є кілька варіантів усунення гниття.
Виготовлення корчі для акваріума власними руками — варіант не з легких. Однак якщо є наявність бажання і високого ступеня відповідальності, зробити самостійно її великих труднощів не складе. Потрібно тільки вибрати правильно і добре обробити гілку. Правильно оброблена корч вважається джерелом корисних елементів і речовин, які підтримують здоров’я підводних мешканців.
У наступному відео показано, як зробити корч для акваріума із сухої гілки яблуні.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…