Головна помилка акваріуміста-початківця — це придбання водойми в будинку недостатньо значного обсягу. Акваріум вважається самостійною, замкнутою екосистемою з власним світом під водою. Чим більший літраж резервуара, тим комфортніше життя населення аквасвіту і простіше підтримувати натуральний біобаланс.
Перед придбанням або для виробництва акваріума самостійно досить важливо дізнатися фактичний обсяг акваріума в літрах. Як уже зазначалося, від цього може залежати кількість особин у водоймі в будинку, комфортне їхнє проживання і правильний вибір фільтрувального та обладнання для освітлення. Точний обсяг необхідно знати для того, щоб:
Щоб порахувати ємність ставка нам необхідні:
Є величезна кількість видів водойм у будинку. Найпростіше розрахувати об’єм прямокутного акваріума, з іншими формами можуть з’явитися проблеми. Щоб визначити ємність прямокутного ставка, нам знадобиться:
Цей розрахунок підходить виключно для прямокутного резервуара. Для інших видів акваріума значення необхідно виправляти, розрахунки відбуваються так.
для того щоб порахувати об’єм інших форм акваріумів (трикутної призми, восьмикутника та інших), необхідно розділити на більш звичайні геометричні форми, зробити розрахунок кожної з них окремо і після скласти результати. Є й інший метод обчислення внутрішнього об’єму. Він нескладний і точний, але дуже складний. Нам для цього потрібна ємність конкретного розміру (підійде будь-яка банка). Щоб дізнатися фактичну ємність резервуара, просто заповнюємо водою з мірної посудини. Перемноживши кількість вилитих ємностей на її значення, отримуємо об’єм резервуара.
Під час підрахунку реальної ємності водойми в будинку обов’язково необхідно брати до уваги товщину скла, об’єм, який займають обігрівач, фільтр, водорості, декорації та ґрунт. Також необхідно не забувати, що акваріум ніколи не заповнюється до самого краю. Ці втрати необхідно обов’язково враховувати під час купівлі резервуара для риб.
Що більший акваріум за розмірами, то суттєвіша різниця між фактичним об’ємом і обумовленим.
Основні питання, відповіді на які цікавлять акваріумістів-початківців під час купівлі домашнього водоймища, — це вид, форма та об’єм резервуара. Для початку необхідно зрозуміти, який акваріум ви хочете придбати? За великим рахунком акваріуми поділяють на 2 категорії — це прісноводні та морські. Про морський акваріум поки говорити не будемо, оскільки це занадто дорого, клопітно і не для новачків. Розглянемо водойми в будинку з питною водою. Діляться вони на понад десять видів.
Щойно ви встановили, акваріум якого виду ви хочете придбати, приходить інший етап — це вибір форми ставка. Ідеальним для початківця буде резервуар правильної форми, куб або паралелепіпед. Чому безпосередньо вони? З ними зручно працювати, в них можна розставити будь-яку композицію декорацій, яку тільки ви захочете, тим паче в прямокутному. Та й чистити ставок із правильної форми набагато зручніше, ніж інші.
Існують також панорамні, кутові та настінні ставки. Не краще підбирати акваріуми круглої або форми у вигляді циліндра. Вони досить непрості в обслуговуванні, і риби в них відчувають стрес. Також у такій водоймі важко знайти досить комфортне місце для рослин і обладнання. І останній етап — це вибір обсягу вашого ставка. Акваріуми бувають невеликі (до 50 л), середні (50-300л) і великі (від 300 л).
У багатьох акваріумістів-початківців є думка, що чим менший акваріум, тим легше його обслуговування. Ця точка зору в корені неправильна. Великі та середні ставки прощають новачкові набагато більше промахів. Водночас резервуар маленької ємності відразу відгукнеться на помилкові дії. Наприклад, перегодували риб, корм залишився і випав в осад, вода помутніла відразу. У невеликому обсязі корисних бактерій недостатньо, і біда приходить, звідки не чекали.
Будь-яке порушення біологічного й азотного циклу одразу буде помітним.
Резервуари середньої ємності є дуже придатними для розміщення їх у маленьких квартирах. В акваріумах середніх об’ємів риби та інші мешканці відчувають себе набагато затишніше, ніж у невеликих. Також у такі ставки вже можна підселяти понад десять видів риб, за якими дуже легко доглядати. Акваріум значного обсягу вважається важливим для тих риб, які звикли до океанських просторів. Головне завдання любителя риб — це підтримувати комфортабельний біобаланс.
Постарайтеся якомога більше дізнатися про ті види улюбленців, що проживають у будинку, яких ви збираєтеся утримувати. Основні труднощі акваріума великого розміру — це гроші. Він надзвичайно дорого обходиться в грошовому плані під час купівлі. Також чимало коштів забирає обслуговування і догляд. Невеликий акваріум потрібно підбирати не новачкам, а людям, які мають якийсь досвід. Хороший обсяг першого акваріума від 50 до 100 літрів.
Скориставшись цими порадами, ви зможете підібрати собі водойму в будинку, яка буде простою в експлуатації, не завдасть вам турбот для догляду за нею та дуже довго радуватиме всіх членів родини.
У цьому відео ви дізнаєтеся, на що необхідно звертати свою увагу, підбираючи розмір акваріума.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…