Акваріум є інтер’єрною прикрасою, одночасно зволожує повітря в приміщенні та сприяє емоційній розрядці власника після складного дня.
Багато кав’ярень і центрів торгівлі застосовують красиві аквасистеми для приваблення відвідувачів, адже за рибками можна спостерігати годинами. Іноді акваріуми розміщуються в кабінетах керівників і директорів, адже спостереження за рибками, а ще догляд за акваріумом чудово зменшує стрес і покращує настрій.
Неповна заміна води допомагає не тільки підтримувати естетику та красу, а й добре впливає на здоров’я мешканців акваріума.
Акваріум являє собою замкнуту екосистему з власним біобалансом, помутніння або інше забруднення води свідчить про порушення крихкої рівноваги. Каламутна або закисаюча вода погано впливає на рибок, гальмує ріст рослин і може призвести до хвороб і навіть загибелі всієї екосистеми в акваріумі.
Дуже важливим вважається постійна підміна рідини, вона сприяє підтримці нормального азотного циклу. Утримувати акваріумну воду в чистоті допомагає спеціалізований фільтр і розсікач, проте постійна неповна заміна, додаткове очищення дна акваріума і видалення нальоту зі стінок вважаються досить важливими умовами підтримки чистоти води.
Цілковита заміна рідини має проводитися лише в разі нагальної потреби, адже вважається стресом для мешканців, а мікроклімат після подібного перезапуску будуватиметься знову.
У брудній воді рибки погано розмножуються, починають хворіти і гинути. Особливо згубно погана вода впливає на дорогі види риб, оскільки вони виведені штучним методом і мають крихке здоров’я.
Міняти воду в акваріумі необхідно дуже рідко і робити це дуже легко.
Думки акваріумістів розходяться тільки в одному: необхідно міняти воду повністю або залишати ? «старої» рідини (заздалегідь очистивши її) для кращого і досить швидкого відновлення мікроклімату після генерального прибирання. Якщо ж рослини або рибки захворіли, потрібно відправити їх на карантин у порожню ємність без декору, все ретельно вимити і воду замінити повністю.
Правильна підміна води допоможе якомога довший термін уникати генерального прибирання.
Якщо ємність об’ємом від 60 літрів до 100 л, заміну рідини рекомендується робити згідно з графіком:
Невелика аквасистема — це надто клопітка задумка, не звертаючи уваги на повсюдний піар 10-літрових резервуарів, вони безнадійні, придатні для утримання 1-2 рибки (або вирощування мальків) з умовою щотижневої чистки дна і стекол, а ще заміни чверті води. Рідина в подібних акваріумах регулярно закисає, цвіте і стає каламутною.
Акваріум великого розміру (від 300 літрів і більше) потребує заміни рідини дуже рідко, основне правильно його заселити й оформити під час першого запуску. Якщо вода швидко і активно забруднюється, потрібно знайти причину і прибрати її. Серед допустимих причин швидкого помутніння або цвітіння води можна відзначити такі:
Досконало за хорошого догляду та утримання акваріума вода має залишатися прозорою і без поганого запаху вже кілька років.
Перед першим запуском всі стінки в новому акваріумі потрібно вимити з харчовою содою і ретельно прополоскати. Після того як відбулося встановлення туди куди потрібно залити відстояну проточну воду, заповнити елементами декору і дати постояти 2-3 дні. Якщо вода залишиться чистою і прозорою, можна запускати рибок.
Кількість мешканців, рослин і корму слід уважно розрахувати і завжди тримати під рукою ці відомості, поки вони не увійдуть у звичку. Навіть найвимогливішими рибками не варто перенаселяти акваріум. Зайвих особин можна продати або віддати, так само як і рослини, адже деякі досить швидко розростаються.
Надлишок корму негативно впливає на систему травлення рибок і сприяє дуже швидкому помутнінню води.
Міняти рідину необхідно практично абсолютно не частіше ніж 1 раз на рік в акваріумах від 30 до 50 літрів, в інший час необхідно робити тільки часткову підміну тієї води, яка убуває в процесі збирання і за рахунок природного випаровування. Постійна заміна рідини порушує мікроклімат в акваріумі і погано проявляється на його мешканцях.
У резервуарах ємністю 20 л підтримувати чистоту і біологічну рівновагу важче, ніж у великих, але робити підміну рідини рекомендується не більш ніж 1 раз протягом тижня. Акваріумістам-початківцям краще купувати ємність не менше 40 л за об’ємом для полегшення догляду за екосистемою.
Після першого запуску бажано два місяці не доливати воду, щоб встановилася біологічна рівновага, але проводити чистку дна і стінок потрібно постійно.
Перша підміна в новому акваріумі має становити не більше 10 відсотків від усього обсягу резервуара.
В акваріумах великого розміру ємністю понад 100-200 л завдання підтримки екосистеми в чистоті стає набагато легшим. Ємність такого об’єму буде забруднюватися набагато довше, чистку дна можна проводити 1 раз на 3 тижні. Доливати воду слід за необхідності (заздалегідь необхідно дати їй відстоятися протягом декількох діб). Якщо у відстояній рідині утворюється осад, потрібно виливати її не повністю, щоб осілі частинки не потрапили до рибок.
Перш ніж проводити підміну води, їй слід дати відстоятися в чистій скляній банці, накритій марлею (фіксується звичайною гумкою вздовж периметра горлечка) протягом 5-7 днів. Прокип’ятити воду для рибок не можна, оскільки процес кипіння вбиває кисень і корисні бактерії (така вода марна і вважається неживою).
З метою полегшення процедури підміни або заміни рідини в акваріумі рекомендується застосовувати такі інструменти:
Рекомендується застосовувати шланг довжиною не менше 1,5 м. Також може знадобитися наповнювач для фільтра, якщо передбачається його очищення.
У процесі підміни води можна відловити наявних мальків сачком з дрібною сіточкою, якщо передбачається їх вирощування (перед цим слід прочитати, коли можна відсаджувати молодняк, у різноманітних видів риб ці терміни відрізняються).
Якщо в акваріумі багато рослин, можна застосовувати спеціалізований дифузор, що розпорошує вуглекислий газ. Проріджувати рослини зручно за допомогою пінцета, але застосовувати його необов’язково.
У процесі розведення дуже дорогих порід рибок можна застосовувати спеціалізовані тести для води, які допомагають точно визначити склад рідини і переконатися в необхідності підміни рідини.
Вік акваріума впливає на частоту підміни рідини. Новим акваріум вважається перші 2 місяці після запуску, і чіпати воду в ньому не рекомендується. Молодим вважається з 2 до 3 місяців, і підміна рідини має становити не більше 1/5 від усього об’єму, не більше 1 разу на 2 тижні. Зрілий акваріум — від 3 до шести місяців, підміна води — раз протягом тижня. Старим акваріум стає до двох років і вимагає підміни невеликої кількості води, що убуває в процесі прибирання (не більше 1/6 від усього обсягу).
Часткову підміну води найкраще проводити за таким алгоритмом (рибок відсаджувати не потрібно, досить дотримуватися обережності):
Цілковита заміна води проходить нечасто, займає більше часу, ніж неповна підміна. Правила повноцінної заміни води (таку заміну потрібно з’єднувати з генеральним прибиранням акваріума, звичайне зливання/доливання води не дадуть жодного ефекту, і через кілька днів вода знову помутніє):
Поміняти воду повністю в акваріумі будь-якої ємності не важко, але робити це варто лише в разі гострої необхідності. Правильна і постійна підміна акваріумної води гарантує підтримання здорового мікроклімату, добре впливає на здоров’я його мешканців і приносить естетичне задоволення власному господареві.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…