Акваріум великого розміру в будинку відразу привертає загальну увагу, адже спостереження за світом під водою приносить задоволення. Однак крім задоволення в естетичному плані, утримання водойми в будинку несе кілька проблем. Тому до вибору потрібно поставитися дуже серйозно. Слід детальніше поговорити про проблеми, які пов’язані з розміщенням ставків максимально великих розмірів будинку.
Перша і найголовніша перешкода — це вибрати, куди поставити акваріум у квартирі. Оскільки ми говоримо про водойми, створені штучним шляхом високих об’ємів, то їм знадобиться багато вільного місця. Але в результаті вийде чудова декорація, яка буде втішати сім’ю дуже довго.
Друга проблема — це необхідність відстоювати незліченну кількість води для заміни. У середньому потрібно щотижня міняти мінімум 20% від обсягу рідини. У цьому варіанті необхідна спеціальна ємність і простір, де вона перебуватиме. Зазвичай для цих цілей купують бочки із пластику, які зберігаються в коморах кімнатах або ванних приміщеннях.
І третє — це абсолютно інший підхід до обслуговування обладнання, яке через значний об’єм води вимагає більш частого чищення.
Є кілька найпопулярніших видів скляних акваріумів.
Зазвичай акваріуми великих розмірів для дому роблять зі спеціального дуже міцного плексигласу. Воно витримує великий тиск води. Також використовується звичайне скло, акрил і безпечне скло дуже високої міцності. Однак якщо передбачається завести акваріум об’ємом 400 і більше літрів, тоді необхідно підбирати оргскло. За співвідношенням якості та вартості воно підходить відповідно.
для того щоб акваріум мав гарний вигляд, знадобиться вивчити і втілити в життя кілька найпростіших правил. Важливо, щоб зовнішній вигляд акваріума підходив під кімнатний дизайн, в якій він знаходиться. Оформлення ставка має бути максимально простим і зручним, підходящий варіант — це спробувати відтворити природне середовище проживання ваших вихованців.
І найголовніше — внутрішній дизайн акваріума має повністю враховувати потреби майбутніх мешканців.
Є найрізноманітніші стилі прикрас водойм у будинку: японський, голландський, псевдоприродний, справжній, морський і так далі. Як оформити акваріум, вам обирати.
Окреме питання — це вибір рибок в акваріум дуже великого об’єму. У водоймах у будинку дуже добре сприймаються не тільки улюбленці великого розміру, а й дрібні, в групах, тим паче якщо подібних косяків буде кілька. Добре виглядають у водоймах створених штучним способом папуги, дискуси, астронотуси та інші. Вони відростають до значних розмірів і виглядають досить ефектно.
Необхідно пам’ятати, що цим рибкам для збереження фарбування потрібні дуже якісні корми з барвниками. З дрібних рибок можна підібрати цихлід, барбусів малих розмірів, неонів різних кольорів тощо.
Для початку купується сам ставок, ґрунт, обладнання та прикраси для декору. Рибок, молюсків, рослини та інших мешканців купуємо на завершальній стадії.
Є 2 варіанти придбання акваріума.
Після вибору резервуара слід подумати про спеціальну тумбу, на якій він буде розміщуватися. Акваріум об’ємом понад 200 літрів на прості меблі ставити не рекомендується, вони можуть просто не витримувати його вагу. Необхідно пам’ятати, що маса резервуара з водою та обладнанням трохи більша, ніж літраж.
Тумбочку зручніше купити разом з акваріумом у спеціальному магазині. Зазвичай вона вже розрахована під відповідні навантаження.
Під час купівлі обов’язково необхідно перевірити акваріум на предмет відсутності:
Також переконайтеся в герметичності швів і працездатності освітлення. І не забути отримати у продавця талон, що надає гарантію на виріб, наприклад, якщо гарантія дається.
Приступимо до поклейки фону. Його можна приклеїти на тильну і торцеву стінки, щоб проникало менше світла, якщо акваріум розміщується боком до вікна. Однак це робиться за вашим бажанням власника. Тло краще підбирати природних кольорів, так воно менше докучає і ріже очі. У продажу представлена велика кількість найрізноманітніших видів продукції — від найпримітивніших до 3D і внутрішнього об’ємного фону, що нагадує природне середовище проживання.
Далі кладемо ґрунт і підбираємо прикраси в акваріум. Ґрунт краще підібрати справжній, без використання барвників. Розмір фракції ґрунту залежить від того, які риби і рослини будуть жити у водоймі в будинку. Якщо в наявності штучні рослини, тоді можна застосувати просту гальку в діапазоні від 30 до 70 мм. Висота шару ґрунту — до 30 мм. Якщо, наприклад, ви плануєте посадити живі рослини, то ґрунт застосовується змішаний і заввишки не менше 40 мм, для того, щоб коріння водоростей змогло утвердитися.
Ґрунт різних фракцій тільки не слід розмішувати, укладати його необхідно шарами: спочатку найменший, потрібний для коренів рослин, потім побільше, для риб.
Щоб дізнатися, скільки його знадобиться, можна скористатися такою формулою: довжину акваріума множимо на ширину, далі множимо на висоту шару, цифру, яка вийшла, множимо на показник 1,5, прибираємо нулі й отримуємо кількість у кілограмах.
Потім беремося за декорування, встановлюємо всі куплені камені, корчі та інші прикраси. Перед купівлею декорацій і штучних водоростей необхідно обов’язково переконатися в тому, що вони зроблені з екологічно чистих екологічних матеріалів, щоб населення ставка надалі не постраждало від поганої якості виробів.
У водоймі в будинку обов’язково мають бути такі предмети.
Устаткування має бути чудової якості, бо воно працює 24 години на день і 7 днів протягом тижня.
Для наповнення акваріума можна застосовувати просту воду з водопровідних мереж, але заздалегідь необхідно дати їй відстоятися кілька днів. Якщо немає такої можливості, то доведеться скористатися хімічними очисниками. Щоб не розмивався ґрунт, на дно ставиться будь-яка ємність, а вода повинна надходити на неї. Резервуар повністю заповнюється рідиною, вона повинна бути домашньої температури (25-26 градусів) для усунення виникнення конденсату. Після чого приєднуємо обладнання, висаджуємо живі рослини і залишаємо ставок на кілька днів (від 7 до 9 діб). У цей період ставок потихеньку починає запускатися.
Тиждень ми перевіряємо, чи немає витоків, вогкості або патьоків. Вода повністю змішується, насичується повітрям, і в акваріумі ставиться потрібний режим температур. Тепер усе готово до поселення мешканців. Після перевірки йдемо в зоомагазин або на ринок і купуємо риб, равликів тощо. Підселяти краще частинами: спочатку першу партію, дати їй час адаптуватися, а через 4-5 днів уже запускати інших. Перший час (до 5 діб) для збереження біобалансу рибок годувати не варто — шкоди це їм не принесе.
Таким чином, робимо висновок, що акваріумісту-початківцю потрібно, крім грошей, запастися терпінням. Запуск акваріума має відбуватися розмірено і повільно, і ось тоді найімовірніше можна розраховувати на успіх цього заходу.
Далі подивіться відео з майстер-класом з оформлення та запуску акваріума великого розміру.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…