Categories: Акваріум

Риби та рослини для наноакваріума


Оригінальна назва, здається, звичайної ємності для утримання екзотичних рибок — наноакваріум — у наш час досить популярна в обстановці фішкіпінгу вдома. Термін “нано”, що означає щось невелике, прийшов до нас із Греції.

Досить нещодавно це стосувалося акваріумів, що створюють ефект міні-рифу, вони були величезні і займали багато вільного місця в приміщенні. На сьогодні виробники пропонують морські акваріуми об’ємом менше 300 літрів, є ємності від 10 до 40 літрів. Такий наноакваріум стане гідною прикрасою будь-якого офісу або квартири.

Вибираємо ємність

Наразі кожен, хто має бажання, як правило, купує акваріум тропічний прісноводний розміром 5, 10, 20, 25 і 30 літрів, можна купити і морський наноакваріум об’ємом 100 літрів. Більшість із них пропонуються вже укомплектованими спеціальним обладнанням: різними лампами, фільтрами і в більшості випадків — навіть ґрунтом.

Маленькі ємності розмірів 30-40 літрів підійдуть для маленьких акваріумних рибок, креветок або червоних кристалів, якщо хочете.

Обладнання

Для підтримування життя рибок і рослин в акваріумі варто купити спеціальне обладнання, щоб створити підводній флорі та фауні відповідні умови.

Насамперед це очищувальний фільтр, знайти який великих труднощів не становитиме, якщо розмір ємності не більше 40 літрів.

Трохи складніше справа йде з освітленням для наноакваріумів. Здебільшого для ємності 40 літрів дуже просто придбати звичні маленькі лампи денного світла і закріпити їх до кришки.

Що стосується дуже маленьких “імітацій океану”, то поруч з ними можна просто встановити настільні невеликі лампи на спеціальній ручці, завдяки якій можна буде змінювати напрямок і висоту світла.

А якщо ви все ж таки захотіли придбати наноакваріум трохи більших розмірів, знадобитися заплатити за задоволення, купивши ємність з уже укомплектованими лампами і відповідними фільтрами. За технічними властивостями освітлення в цьому разі має бути не менше 2-3 Вт на 3-4 літри.

Світ рослин

Підбираючи представників флори для власного світу під водою, потрібно поставитися до цієї дії більш ніж серйозно. Не прагніть до рослин з величезним листям — вони не виглядають у невеликій ємності. Краще не купувати рослини, що ростуть дуже швидко, інакше вам потрібно буде досить часто підрізати їх, витрачаючи позаурочний час. Гідний варіант — маленькі і повільно зростаючі різновиди мохів або папоротей.

Експерти радять звертати власну увагу на папороть Microsorum видів nana або nana petite. Це досить незвичайна невелика рослина, що утворює щільні зарості смарагдового кольору. Розміщують її зазвичай на передньому плані акваріума.

Хорошим придбанням стане маленька криптокорина (Cryptocoryne), надзвичайно популярна рослина в акваріумістів, оливкового відтінку з червонуватим виворотом, висота — до 12 см.

Яванський мох Taxiphyllum досить гарний в акваріумі, але росте він дуже швидко, тому в маленьких ємностях він швидко покриє кожен сантиметр поверхні. Тому експерти радять сорт Vesicularia montagnei або плакучий мох, що росте набагато дуже повільно. Родом цей різновид моху з Китаю, ширина кожного кущика може сягати 5 см, зовнішній вигляд нагадує нашу вербу, за що і отримав подібну назву.

У вигляді декору гарний і ехінодорус, що створює цілий плавучий килим. Він дуже ніжний і повітряний, з лінійним листям, довжина — до 4 см, здатний створювати цілі зарості. Здебільшого квіти ехінодорусу зібрані в парасольку, іноді вони просто розміщуються одна над одною. Зовсім не вимогливий у догляді.

Червоні рослини, наприклад Rotala wallichii і повзуча Ludwigia ‘Rubin, створюють оригінальний ефект на тлі зелені. Їм необхідне яскраве освітлення і постійна обрізка.

Пістія або водний салат — вражаюча рослина для вашого наноакваріума. Великі плаваючі розетки на водній поверхні створюють невимовне відчуття. Діаметр великого листя може досягати 25 см, коренева система опускається на дно, а в її переплетенні з радістю граються рибки. Потребує яскравого освітлення і температури від +24 до +30 градусів за Цельсієм, у набагато холоднішій воді ріст листя сповільнюється.

Зі стеблових рослин експерти радять Rotala wallichii або Didiplis diandra, які мають чудовий вигляд і на задньому плані акваріума, щоправда, ріст їхній доволі швидкий — до кількох сантиметрів на день.

Список рослин можна продовжити нескінченно — все може залежати від власної фантазії та розміру наноакваріума.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago