Равлики-котушки — жителі прісноводних водойм. Деякі любителі молюсків розводять їх власними силами, втім дуже часто невеличкі істоти є непроханими гостями — їхня ікра або маленькі дітки потрапляють до нового дому разом із купленими рослинами.
Якщо ж в акваріумі проживають рибки, напевно, господареві потрібно обов’язково знати більше про особливості таких представників класу черевоногих.
Прісноводні равлики — популярний вид, що належить до загону легеневих молюсків. Через те, що їхньою особливістю вважається наявність органу, подібного до легень, підводний житель здатний виживати навіть у забруднених ставках зі стоячою водою, у разі дефіциту кисню. Тіло равлика має мушлю, що являє собою спіраль з 4-5 оборотами.
У діаметрі розмір безхребетної тварини становить не більше 3,5 см, проте це найбільші екземпляри, які частіше зустрічаються в природі. В акваріумній обстановці вони можуть виростати до 1-2 см. До того ж якщо їх багато, то вони, здебільшого, досить дрібні. У молюска є довгі ріжки, оченята і парні щупальця, а ще ніжка з підошвою, за допомогою неї він пересувається рослинами і поверхнями зі скла. Живуть равлики 2-4 роки в природі, а в акваріумі можуть прожити не більше 2 років.
Відрізняється понад десять видів подібних молюсків.
Для равликів характерне швидке розмноження, ці організми — гермафродити, які здатні до самозапліднення. Ікру вони відкладають на зворотний бік листя підводних рослин, таким чином приховуючи її від риб. Зазвичай ця кладка — крихітний наріст, дуже твердий і практично невидимий через власну прозорість.
Де б не проживали равлики, в акваріумі або природному середовищі, користь від їхньої присутності зрозуміла:
Думка про те, що котушки здатні пошкоджувати здорові рослини, ні на чому не ґрунтується — у них занадто дрібні та слабкі зубки, які не здатні відкушувати міцні здорові частини рослин і розраховані лише на м’які гниючі частини.
Говорити про равликів-котушок як про шкідників щонайменше хибно, тому що в природі кожна істота виконує власне, певне завдання. Однак потрібно розібратися, чим буває спровоковано негативне судження про цього молюска.
Відразу необхідно зазначити, що половина таких аргументів неспроможна, а вивести молюсків не є складним завданням.
Можна і абсолютно не допускати перенаселення, а чисельність прісноводних жителів налаштовувати навіть потрібно.
Щоб боротися з розмноженням равликів, потрібно знати умови, за яких вони відчувають себе комфортно. Тим, хто розводить їх, добре відомі такі тонкощі:
Активно плодитися равлики починають лише за найсприятливіших для них умов:
Тому прибрати котушок можна без впливу хімії, які шкідливі для води і рибок. Наприклад, зменшити кількість корму. Або завести нових мешканців, до числа яких можна віднести такі різновиди.
Щоправда, подібний варіант не підходить, якщо в акваріумі живуть інші види риб, несумісні з цими підводними жителями.
Якщо равликів ненабагато, але присутність їх небажана, можна скористатися приманкою, щоб зібрати якомога більше особин . Робиться це за допомогою листової зелені салату або листочка білоголової капусти, які заздалегідь обдають бурхливою водою і остуджують.
Випробуваним засобом вважається і шкірка банана, яку спочатку тримають у теплому місці або на сонці, щоб вона почорніла і розм’якшилася. Котушки обліплюють її гронами і їх легко вийняти з води разом із пасткою. Однак у подібного способу є і власні недоліки — банан здатний значно вплинути на склад води, і якщо в акваріумі перебувають рибки, не факт, що вони почуватимуться зручно.
Застосування хімії для знищення популяції незмінно пов’язане з певним ризиком занапастити інші живі організми у водній обстановці, тому схилятися до подібного способу можна, але дуже обережно.
Багато таких препаратів виробляється на основі сульфату міді, дія якої погано позначається на діяльності рослин, деяких риб, креветок та інших ракоподібних, які мешкають поряд з котушками.
Крім того, доведеться вчасно видаляти загиблих молюсків, зливати воду, мити рослини, корчі, каміння, а ще ґрунт і фільтри. Головний біль, згодні, тим паче що повністю вимити штучну водойму, видаливши з неї равликів, можна без хімічних складів і побоювання за життя інших акваріумних поселенців.
Як не глянь, у підсумку все залежить від людини. Приділяючи більше часу й уваги власним підопічним, рибкам і равликам, правильно проводячи годівлю та своєчасно очищаючи акваріум, вдасться уникнути необхідності виражати жорстокість до маленьких створінь, єдиною провиною яких вважається їхня вроджена здатність до активного самовідтворення.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…