Акваріум вважається штучною екосистемою, в якій одне з головних місць належить ґрунту. Пісок чудової якості посідає важливе місце в діяльності всіх організмів, що проживають і ростуть у ній. До вибору цього компонента екосистеми необхідно ставитися зі спеціальною вимогливістю, щоб забезпечити природну фільтрацію акваріума, а мікроорганізми, рослини і тварин — місцем для укриття і проживання.
Піщаний субстрат набув великого поширення в акваріумах завдяки простоті в догляді та доступності. У ньому знайшли місце власного проживання найбільш дуже прості істоти. До позитивних якостей ґрунту з піску можна віднести такі характеристики:
У піску для акваріума є як позитивні якості, так і певні недоліки:
На даний час господарі акваріумів можуть вибрати один з видів піску залежно від його характеристик.
Без проходження процедури сушіння вони швидко починають налагоджувати водний баланс. На повітрі “живий” пісок швидко гине, з огляду на це, так його зберігати не можна.
У застосуванні такого субстрату немає обмежень, він не сприяє зміні характеристик середовища води. На відміну від білого варіанту чорний вигідно виділяє зовнішній вигляд живих істот і рослин на власному тлі.
для того щоб запустити новий акваріум і домогтися його гарного функціонування, в ньому має бути якісний субстрат. Під час вибору піску необхідно враховувати його фракцію, походження і товщину шару.
Не потрібно брати до уваги тільки декорувальну складову, цього недостатньо для якісного функціонування акваріума.
Характеристики піску, які потрібно брати до уваги під час вибору субстрату для акваріума.
Перед приміщенням в акваріум варто обробляти кожен з його елементів. для того щоб прибрати присутність шкідливих мікроорганізмів, варто провести деякі процедури.
Засипати знезаражений пісок в акваріум можна за допомогою пластикової лопатки. На дно екосистеми можна укласти торф’яний шар все разом з поживними речовинами. Пісок варто насипати в акваріум, в якому немає води, водночас роблячи ухил на лицьову сторону. Насамперед варто розмістити пісок великої фракції, після цього дуже дрібний. Товщина переднього шару піску може становити 20 міліметрів, а заднього 80 міліметрів.
Як варіант можна створити різнорівневу композицію, використовуючи при цьому камінчики.
Усі знають, що рибні відходи діяльності є отруйними, вони забруднюють воду і субстрат, тому їх слід позбуватися постійно. Після запуску акваріума до моменту першого очищення може пройти 30 діб. Такі процедури очищення можна виконувати з періодичністю в один-два місяці. Якщо вода темніє і виникає каламуть, не варто хвилюватися і чистити акваріум щодня.
Весь осад, який є в акваріумі, можна прибрати за допомогою повного очищення, тоді вже потрібно буде на певний період часу витягти рибок і рослини та помістити їх в іншу ємність. У цьому варіанті пісок промивається під водою з крана. Ці процедури варто виконувати щорічно. Чистять пісок у штучних екосистемах, застосовуючи звичайні сифони. За допомогою трубної воронки варто розпушити субстрат, при цьому бруд всмокчеться в трубку.
Про те, як доглядати за дрібним піском в акваріумі, ви дізнаєтеся з наступного відео.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…