Кожен акваріуміст іноді зустрічається з необхідністю перезапуску акваріума. Частота цього процесу залежить від літражу водної системи. Чим більший її обсяг, тим рідше доводиться це проводити. Як все правильно зробити, уникнувши помилок і зберігши здоров’я рибам, рослинам та іншим жителям?
Той, хто робить це вперше, напевно ставить собі це запитання. Тут є власні особливості та секрети, які буде корисно дізнатися.
Оновленню роботи акваріума зазвичай передують кілька факторів:
У будь-якої з причин є власні особливості усунення, яких необхідно дотримуватися, щоб досягти хорошого результату. Але ще існує і загальний алгоритм дій, виконуючи який вийде легко усунути проблему.
Починати необхідно мінімум за сім днів із заготівлі необхідної кількості відстояної води. Вона буде потрібна і для тимчасової перетримки риб, і для заміни злитої рідини. Коли водні поклади зроблені, можна починати процес рестарту.
Перед тим як зливати воду, необхідно витягти всі електроприлади: зовнішній водяний термостат, фільтр, розсікач тощо. Потім переселити рибок та інших мешканців акваріума в будь-яку придатну для цієї мети ємність. Щоб риб та інших водних мешканців легше було ловити, певну кількість рідини рекомендується злити відразу.
Якщо перезавантаження роботи акваріума проводиться з технічних причин або з метою збільшення простору, то частину води необхідно зберегти. Вона знадобиться для якнайшвидшого створення сприятливої біологічної рівноваги.
Щойно всю живність переселено, необхідно прибрати рослинність і декоративні елементи. Тепер можна зливати залишки води і витягувати ґрунт. Злив проводиться через шланг з надітою на нього лійкою. Потім порожній акваріум необхідно гарненько вимити.
Перебуваючи у власному будинку, особливо влітку, зробити це буде простіше. Але, як відомо, для цілеспрямованого акваріуміста перешкод не існує. А це означає, що промити 100-літровий акваріум у малогабаритній ванній — цілком здійсненне завдання.
Мити ємність слід гарячою водою із застосуванням м’якої ганчірки або губки. Використання будь-яких хімічних сполук небажане. У багатьох випадках стінки акваріума легко чистяться від нальоту і бруду.
Якщо ж звичайне миття не дало потрібного результату, можна застосовувати харчову соду. Після чищення необхідно найуважнішим чином сполоснути поверхню, мінімум 3 рази.
Деякі любителі акваріумних рибок для видалення білого нальоту вапна застосовують оцтову кислоту. Маленька її кількість наноситься на ватний диск, яким і протирається скло. Спосіб цей хоч і дієвий, але небезпечний: не до кінця вимита кислота може бути згубною для мешканців акваріума. З нею необхідно поводитися надзвичайно обережно. По-перше, робити дії можна лише в рукавичках з гуми, а по-друге, мити місця торкання натиском гарячої проточної води протягом 5-10 хвилин.
Щойно ємність вимито, її можна висушити на сонці або ж просто витерти насухо рушником. Це необхідно для того, щоб побачити неочищені ділянки або наліт, що залишився. Чистий акваріум наповнити водою з під крана, яку через добу необхідно злити.
Абсолютно всі складові акваріума підлягають гарному очищенню і, якщо є така необхідність, дезінфекції.
Тепер все готово до наповнення ємності та ввімкнення в роботу.
Насамперед на дно викладається ґрунт . Потім дозволяється заливати воду. Робиться це через той самий шланг, завдяки якому вона і зливалася, тільки без воронки. Наливши води на дно, слід вирівняти ґрунт або надати йому бажаної форми, наприклад, з одного боку поверхні зробити заглиблення, а з іншого — височину. Далі, щоб цівка зі шланга не розмивала його, необхідно підставити широку тарілку і продовжити наповнення акваріума.
Якщо злита з ємності вода придатна до застосування, то її заливають насамперед і доливають чистою відстояною. Коли рівень рідини буде приблизно на половині норми, слід посадити рослини і встановити декоративні елементи. Потім змонтувати всі конструкції та електричне обладнання, витягнуте з акваріума.
Після того як провели монтажні роботи всіх агрегатів і включення їх в роботу можна переселяти равликів і риб. Посудину поки залишити недолитою і ретельно стежити за станом її мешканців. Наступні 3 дні невеликими дозами доливати відстояну воду, потроху доводячи до потрібного рівня.
Перезапустити екстрено акваріум доведеться в обох варіантах: різкий спалах захворюваності мешканців домашньої аквасистеми або пошкодження механічного типу посудини.
На випадок, коли мешканці акваріума інфіковані інфекційною хворобою, їх поміщають в окрему банку на карантин. Залежно від захворювання проводяться процедури з їхнього лікування.
Злита вода ще раз тільки не використовується. Ґрунт можна зберегти, однак для цього його слід уважно вимити, висушити і 30 хвилин прожарити в духовці за температури не менше 200 ?С.
Стінки акваріума обробляються спеціальним дезінфекційним розчином. Заражених рослин краще позбутися і отримати нові. Декоративні елементи і технічні складові теж старанно витерти знезаражувальною речовиною. Після витримки карантину можна запускати систему в дію.
Якщо ж лопнуло скло або порушилася герметичність шва, необхідно в найкоротший термін витягти з ємності весь вміст, зберігши воду для перетримки риб, якщо є можливість, відремонтувати акваріум або придбати новий. Далі все виконати як при звичайному перезавантаженні.
В утриманні акваріума, як і в будь-якому іншому процесі, все добре в міру. Іноді причина каламутної, зеленої води ховається в порушенні природного балансу бактерій. Якщо його не відновити, можна безмежну кількість разів перезапускати аквасистему, прокип’ятити ґрунт і “мити хлоркою” стінки ємності. Вдаватися в такі крайнощі не варто.
Для прозорості акваріума і прекрасного здоров’я його мешканців не потрібна стерильна чистота. Буде достатньо знайти ту саму екологічну рівновагу між життєдіяльністю рибок, рослин і бактерій.
Причини повторного помутніння води після перезапуску.
Прозорість води сильно залежить від чисельності рослин і довжини світлового дня. Рослинності в акваріумі має бути багато, а освітлення буде достатньо вмикати на 6-7 годин.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…