Акваріум являє собою хоча і маленький, але вражаюче заворожуючий світ. Але для того, щоб підтримувати і акваріум, і мешканців всередині нього в порядку, потрібно витрачати конкретні зусилля, а ще дотримуватися певних правил для догляду за ними.
Однією з поширених проблем, що виникає з акваріумами, вважається поява тріщин або протікання. Про те, чому акваріум може лопнути, як прибрати несправність і що при цьому необхідно враховувати, читайте в цій статті.
Здебільшого, головних причин того, що скляний акваріум лопнув, розбився або протікає, лише дві — або виробнича технологія ємності була неправильною, або ж акваріум просто неправильно експлуатували.
Оскільки тиск, що чиниться водою, навіть у порівняно невеликих за об’ємом резервуарах дуже і дуже великий, то, щоб їх зробити, необхідно застосовувати скло конкретної товщини.
Якщо застосовувалося скло меншої товщини, ніж того вимагають норми і правила, то по закінченню певного часу воно може в конкретних точках “зібрати втому” і тріснути.
А ще акваріум може потекти під час експлуатації, якщо під час його виготовлення застосовувалося скло не дуже хорошої якості, наприклад, пережарене.
Якщо ємність поставити на нерівну поверхню, то, швидше за все, результатом теж буде тріщина. У цьому варіанті основою появи тріщини може стати навіть піщинка, що застрягла під дном, вже не кажучи про нерівні підставки.
Варто відразу засвоїти для себе, що не можна застосовувати традиційний клей для склеювання акваріума, який дав тріщину або текти.
У зоомагазинах або інших спеціальних точках продажу є клей, званий акваріумним герметиком. Власне його і необхідно застосовувати, якщо акваріум лопнув.
Являє собою густу, але водночас і текучу субстанцію, яка на повітрі доволі швидко застигає — через 30 хвилин клей вже стає твердим. Не плутати з часом повного висихання — для цього потрібно буде приблизно 24 години. Основний елемент клею, завдяки йому і набувається подібна властивість, — кремній. Такий вид клею можна застосовувати і для того, щоб “відремонтувати” внутрішнє утримання акваріума (будиночки, печерки та інші різні іграшки і житла для риб).
Цей клей має і другу назву — герметик на основі силікону.
Необхідно не забувати про те, що купувати необхідно тільки той продукт, що має на власній упаковці напис “для акваріумів”.
Під час використання звичайного складу токсичні речовини, які виділяються ним, можуть відправити мешканців акваріума до праотців . Склади, які отримали хороші відгуки — “Момент Гермент” і “Титан”. Основною їхньою властивістю залишається стійкість перед морською водою.
Ступінь передбачуваного відновлення акваріума власними руками залежить від того, наскільки тріщина або відкол є істотними. Якщо відкололася верхня частина акваріума, то її легко заклеїти самостійно. Наприклад, якщо акваріум не тріснув, а потік по шву, то буде достатньо проклеїти його герметиком, що теж завдання абсолютно здійсненне для любителя рибок.
Нижче описана поступова інструкція того, як правильно це зробити.
Наприклад, якщо пошкодження серйозні, наприклад, з’явилася тріщина на всю грань, то найкраще буде склеїти новий безкаркасний акваріум.
Можна скористатися послугами майстерень по роботі зі склом або придбати готовий виріб у магазині, хоча зробити акваріум абсолютно реально і вдома.
У вигляді основи можна взяти різні варіанти скла — акрилове скло, оптивайт і навіть силікатне скло.
Інструкцію того, як можна виконати це за правилами, представлено нижче.
Заздалегідь перед застосуванням необхідно наповнити акваріум водою і перевірити його на предмет течі.
Якщо текти виявиться, то слід видалити воду, дати час на висихання швів від вологи, а потім намазати всі шви клеєм знову.
Спочатку необхідно пам’ятати про те, що навіть для усунення невеликого пошкодження слід повністю звільнити акваріум як від самої живності, так і від усього іншого вмісту.
Якщо на скло потрапили залишки клею, то прибрати їх можна, протерши поверхню ганчіркою, змоченою в розчині оцту.
Звичайно, набагато розумнішим буде попереджати тріщини та інші проблеми, які можуть з’явиться з акваріумом, ніж прибирати їх в аварійному порядку. Практичним рішенням у цьому сенсі є ребра жорсткості та стяжки. Перші являють собою довгі та вузькі скляні пластини, які приклеюються до довгих граней акваріума. Вони клеяться на верхню частину, а пізніше до них закріплюють жорсткі ребра.
Така конструкція зміцнює акваріум і допомагає йому чинити опір тиску, що чиниться водою на стінки. Тільки завдяки тому, що і ребра жорсткості, і стяжки зміцнюють різні сторони, ідея стає міцнішою.
Підбиваючи підсумок, необхідно виділити, що найкращим запобіганням акваріума від тріщин вважається придбання продукції у хорошого виробника. Якщо ж такої можливості немає, то потрібно самостійно перед придбанням перевірити товщину скла, якість склеювання, а ще акуратність конструкції жорстких ребер.
З корисною інформацією щодо ремонту тріснутого акваріума можна ознайомитися в наступному відео.
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…
Дорогоцінні метали, такі як золото, срібло та платина, протягом багатьох століть вважалися символом багатства і…