Уявити красу акваріумного світу без бульбашок, що безладно піднімаються на поверхню з декоративної конструкції, яка має форму гірки або фортеці, вельми важко. А бульбашковий ефект створюється завдяки розсікачу або як його простіше називають акваріумісти, компресору.
Робота цього агрегату полягає в нагнітанні кисню і розчиненні його у водному просторі. В акваріумах, де відсутні живі рослини або ж ростуть у недостатній кількості, компресор вважається важливим пристроєм. Тільки оснащення води киснем не єдина функція розсікача. Цьому агрегату властиві різнобічні можливості.
У природі за процес оснащення води киснем відповідають водорості. Але на превеликий жаль, цей обмін протікає досить повільно. За аналогічною схемою працює й акваріумне середовище. Без додаткового обладнання молекули кисню не встигають опускатися на дно акваріума, і в більшості випадків процес природного обміну може тривати приблизно місяць.
У багатолюдних акваріумах кількість водоростей, що ростуть, не повинна мати конкретних меж. При цьому декому може здатися, що естетично через різноманіття рослин живим істотам просто не вистачає місця. Лише по факту все виглядає інакше. Вдень водорості збагачують воду киснем, а з приходом ночі процес фотосинтезу зупиняється. Рослини поряд з рибами та іншими акваріумними жителями перетворюються на споживачів. Якраз у цих випадках розсікачі приходять на допомогу.
Завдяки ефектній аерації у акваріумних мешканців поліпшуються процеси метаболізму і підтримується здорова життєдіяльність їхніх організмів. Виникнення нестачі кисню у воді визначити дуже легко. Насамперед починають страждати риби. У них втрачається рухливість, вони стають млявими, блідими, на лусці з’являються хворобливі цяточки. За нестачі кисню живі істоти регулярно тримаються фактично на поверхні, здебільшого відмовляються від їжі.
Від нестачі кисню також страждають рослини. Але важливо тут, що через відсутність необхідної кількості кисню страждає вода. Вона починає закисати, стає каламутною і формує всередині себе хвороботворне середовище, що погано позначається на живих організмах, які живуть у ній.
Дізнатися точну кількість кисню, присутнього у воді, допоможуть спеціалізовані тести, що продаються цілими наборами. Щоправда деякі акваріумісти більше довіряють експериментам з перекисом водню.
Крім власного головного призначення, розсікач в акваріумній обстановці покращує рух води замкнутим контуром, таким чином допомагає роботі фільтра, за рахунок чого збільшується ефективність компресора. При спільній роботі ці два необхідних акваріумних елемента перешкоджають появі на поверхні бактеріальних скупчень. Крім того, незвичайний водний ліфт, утворений компресором, виробляє змішування води, за рахунок чого відпадає ймовірність появи застою.
Крім цього, розсікач сприяє вирівнюванню температури рідини в акваріумі по всій території, таким чином захищає рибок від сильних перепадів тепла і холоду. Акваріумістам важливо пам’ятати — чим дрібніше компресор випускає бульбашки, тим швидше відбувається процес обміну кисню у воді.
На даний час компресори різних форм і розмірів використовуються як у промислових цілях, так і вдома, але існують певні винятки. Наприклад, установка розсікача не потрібна в акваріумах, де проживають півники або гурамі. Цим рибам властиві ставки, обділені киснем. Завдяки цьому вони самостійно збирають повітря з водної поверхні. Ось тільки цю унікальність інші різновиди риб не поділяють, і ми говоримо не тільки про живих істот, а й про більшість рослин.
Без розсікача вони досить швидко сохнуть і навіть гинуть, оскільки відсутність кисню порушує біологічний баланс.
На сьогоднішній день є дуже велика різноманітність компресорів, приготованих для розміщення в акваріумах. При цьому для побутових ємностей зі скла застосовуються лише деякі варіанти, проте кожен з них має власні негативні і позитивні сторони.
Спочатку потрібно ознайомитися з особливостями ключових типів акваріумних розсікачів.
Якщо, наприклад, об’єм рідини перевищує зазначений показник, доведеться купувати 2 і навіть 3 компресори, встановивши їхню роботу на всю потужність.
Завдяки великій потужності, про яку йшлося раніше, повітря здатне підніматися на будь-яку висоту. А простота системи виробів уявного типу розсікачів здатна прослужити вірою і правдою дуже довго.
Далі пропонується ознайомитися з різновидами представлених типів розсікачів, кожен з яких відповідає вимогам будь-якого акваріуміста, має можливість регулювання повітряної подачі або має очисний фільтр.
Встановивши у власному акваріумі представлений різновид розсікачів, можна припинити хвилюватися про безсонні ночі. При цьому найбільш тихим робочий режим відрізняється різновид повітряного електричного компресора. Дуже часто акваріумісти вирішують питання про тиху роботу агрегату, закриваючи прилад у тумбочку. Але щоб це зробити, знадобиться велика довжина повітряної трубки, яку доведеться додатково купувати і встановлювати.
Щоб не проводити багато дій, найкраще відразу придбати безвучну модель розсікача. Також, нові тихі компресори не створюють під час роботи додаткової вібрації.
Особливу увагу потрібно виділити п’єзокомпресорам. Досить сучасна заглибна модифікація, що не видає жодного шуму під час роботи. Їхні дуже маленькі форми акуратно кріпляться на поверхні скла або ховаються на дні, тому їх абсолютно не видно неозброєним поглядом. П’єзокомпресор подібного типу використовується в акваріумах об’ємом близько 80 літрів.
Суть його роботи полягає в стисненні захопленого повітря, яке далі подається в рідину ємності. Разом з повітряним варіантом, існують кисневі та азотні агрегати, проте для акваріумів домашнього типу найкраще купувати повітряний розсікач.
Дуже корисний варіант компресорів для акваріумів, у яких неподалік відсутнє постійне джерело живлення. На превеликий жаль, такі різновиди мають обмежену потужність, з огляду на це, процес обміну води і кисню протікає дуже повільно. Але і цього вистачає для акваріумів маленьких розмірів.
Головне, пам’ятати вчасно міняти батарейки, яких у пристрої може бути 2 і навіть більше.
Крім стаціонарного застосування, акумуляторні розсікачі купують як запасний варіант, який використовується в разі вимкнення на тривалий час електричної енергії. Досвідчені акваріумісти обожнюють такий пристрій, оскільки в будь-який проміжок дня і ночі агрегат здатний врятувати рибок. Комусь може здатися, що це непотрібне відкриття, але любителю риб досить один раз побачити загибель акваріумних улюбленців, як у нього докорінно змінюється думка щодо цього питання.
У дуже великих масштабів використовується навіть не 2, а цілих 5 і більше пристроїв, які за системою роботи нагадують автомобільний двигун. Для побутових акваріумів використовуються дуже маленькі варіації. Вони набагато дешевші за ціною і займають невелике місце в акваріумному просторі, ніж інші варіанти розсікачів.
Особливу увагу під час ознайомлення з електричним розсікачем слід звернути на потужність двигуна, яка має становити приблизно 50 Вт, водночас робити 900 обертів за хвилину.
Якщо пропонований продавцем компресор матиме високі показники працездатності, то конструкційна надійність системи в кілька разів зменшується.
Вибрати якісний компресор для акваріума, в якому ростуть рослини, живуть милі та чудові створіння — нелегке завдання. Завдяки винятковому обладнанню акваріумне життя процвітатиме довгий час. Якщо ж де небудь заощадити або не звернути уваги на який-небудь нюанс, все середовище проживання ємності зі скла незабаром загине.
Купуючи найкращий варіант для акваріума, варто звернути свою увагу на багато ключових моментів.
Може здатися, що встановлення компресора для домашнього акваріума займає досить багато сил і часу, однак за фактом ніяких труднощів з розміщенням внутрішнього пристрою конструкції зі скла не з’являються. Навіть якщо немає досвіду, у акваріуміста-початківця може вийти самому встановити і підключити пристрій, витративши всього то годину.
Загалом встановлення компресора складається з 2-ух робочих моментів.
Особливу увагу потрібно виділити правильному підключенню компресора до електричної мережі. У багатьох випадках для акваріума купується трійник з декількома виходами для вилок, оскільки підключити доведеться не тільки компресор, а й інші пристрої.
Небажано, щоб трійник розташовувався в безпосередній близькості від акваріума, щоб прибрати можливе потрапляння води.
Розсікачі, більш відомі як компресори, за власною конструкцією не мають складного компонування. Після того як відбулася установка якісний агрегат працює як годинник, але все таки при його застосуванні необхідно подивитися на певні нюанси і нюанси.
Насправді серед акваріумістів немає конкретної думки, наскільки можна відключати розсікач, але, з іншого боку, якщо не з’являється якихось неприємностей, можна не відключати прилад від мережі.
?????З наведеної вище інформації стає зрозуміло, що навіть експлуатаційні правила компресорів не мають жорстких вимог. Якісний розсікач повинен працювати як годинник. Часто відключати і вмикати ідеально функціонуючий пристрій не рекомендується, важливо тут, при запланованому відключенні від мережі не залишати живі організми акваріумного світу надовго без кисню.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…