Акваріум без рослинності трапляється рідко, що навіть не дивує, адже представники флори не тільки прикрашають міні-водойму, а й підтримують біологічну рівновагу в ньому. На даний момент рослини для акваріума представлені у великій різноманітності. Максимально красиво й оригінально виглядає невелика водорість під назвою хеміанус куба, яку часто вибирають акваріумісти.
У природному середовищі хеміантус каллітріхоідес кубу можна зустріти у водах Куби і Карибських островів. Рослина належить до сімейства норичникових. Вона має супротивно-цільне овальне листя діаметром до 2 міліметрів. Прилистники у листочків відсутні. Верхівки листової пластини соковитого зеленого забарвлення, ті, що знаходяться знизу, — трохи світліші. Яскравість освітлення надає рослині смарагдового відтінку.
Дуже маленький кущ вирізняється прямим і тонким стеблом, а ще крихкістю кореневої системи, що має довжину не більш як 5 сантиметрів. Зростає хеміантус куба колоніями, в природі може утворювати трав’янисту шапку з висотою в 10 сантиметрів.
У штучній екосистемі акваріумна рослина виростає плавно. За умови гарного догляду вона утворює килимок зеленого кольору за 3 місяці.
По завершенні доби можна помітити, що на глянцевих листках з’являються повітряні бульбашки, які мають заворожуючий вигляд.
Хеміантус здатний красиво прикрасити акваріумне дно з абсолютно будь-якою площею. Якщо є наявність в екосистемі нерівностей і гірок куба здатний акуратно їх прикрасити. Ця акваріумна рослина — гідний варіант, який у собі поєднує гарний зовнішній вигляд, а ще співчутливість за умови правильного догляду за нею.
Хеміантус куба — це сімейна рослина, тому що вона добре себе почуває поруч із собі подібними, а власне з дуже маленькими тонкостебловими рослинами з кількома листками. Всі разом ці представники флори можуть утворити в акваріумі підводний газон.
Каллітріхоідес не підійде донним рибкам, таким як анциструси, коридораси, інші панцирні, локарієві сомики.
Рослині можуть нашкодити равлики хелени і меланії. Померти трава може від сусідства з чорною бородою, нитчаткою і колехетою.
Чудовим варіантом рибок, що живуть у водній товщі з цією рослиною, є пецилієві, неонові сімейства. На килимі з хеміантуса куби дуже добре співіснують креветки Амано, кристали чорного і червоного забарвлення, вишні.
Як і при вирощуванні будь-якої іншої рослини, хеміантусу кубі потрібні спеціалізовані умови утримання. Останні мають відповідати конкретним нормативам, відхилення від яких буде причиною загибелі травички.
Відмінним варіантом середовища для цього представника флори вважається проточна вода. При цьому невід’ємною умовою вважається фільтрація рідини, для цієї мети в акваріумі варто встановити фільтр. За слабкої фільтрації рослинність може померти.
Оскільки хеміантус — це теплолюбна трава, то температура води в акваріумі має бути від 23 до 28 градусів вище нуля. Кислотність має бути не нижче 7,5 одиниць.
При високій кислотності води в акваріумі листя хеміантуса куби починає руйнуватися. Зміна рідини має виконуватися раз на 7 днів. При цьому не варто міняти всю воду, заміни 1/5 від обсягу цілком достатньо.
Цей вид акваріумної рослинності полюбляє неглибокий ґрунт, який максимально насичений поживними елементами і добривами. У разі дефіциту феруму у воді відбувається пожовтіння листя, а ще стримування росту трави загалом.
До кількості світла хеміантус куба невимогливий. для того щоб зелений килимок був густішим і яскравішим, освітлення варто зробити яскравішим. Але потрібно пам’ятати, що цей показник має змінюватися потроху. Якщо рослина росте плавно, а стебло тягнеться догори, то їй не вистачає світла.
Якщо у воду додається вуглекислий газ, то газові бульбашки осідають на листових пластинах.
Секретом успіху у вирощуванні каллітріхоідеса куби є його правильне висаджування і догляд, що буде активізувати зростання. У прийнятних умовах цей водний житель здатний дуже швидко розмножуватися, відвойовуючи нові ділянки в акваріумі. Килимок з хеміантуса, який акваріуміст планує садити, потрібно розділити на частини. Якщо є наявність занадто довгої кореневої системи, необхідно провести її укорочення до 5 сантиметрів.
Травичка висаджується як групами, так і окремо.
Якщо посадка кожного кореня проводиться окремо, то знадобиться:
При посадці групами необхідно зробити подібні етапи:
Для того, щоб уникнути ситуації, коли трава спливає на водну поверхню, її поглиблюють у ґрунт, залишаючи зовні тільки листя.
До одного з досить значних заходів для догляду за хеміантусом куба вважається підживлення. Якщо в акваріумі міститься багато рибок, то їхні виділення мають гарний вплив на ріст трави. Після проходження 7 діб з моменту висадки цієї акваріумної рослини варто підгодувати її добривом на основі феруму. У разі ігнорування цього заходу або нерегулярного підживлення можна помітити, що листя каллітріхоідеса стало жовтим.
Коли у воді безмірно багато органічної речовини і заліза, травичка може потемніти і подрібнюватися.
Надмірна кількість заліза буде причиною повільного зростання або зовсім його зупинки. Якщо помічені перераховані вище явища, то варто зупинити підгодовування хеміантуса.
Цей представник флори добре переносить зачіску, яка робить його набагато щільнішим і густішим. Під час цієї процедури потрібно обстригати ті пагони, які виросли у вигляді другого ярусу. Також необхідно пам’ятати про стрижку сусідніх швидкозростаючих рослин, що витісняють або затінюють кубу. За відсутності зачіски або її непостійного проведення підкладка зазвичай вкриється темними плямами або згниє. Щоб врятувати траву, потрібно усунути частину килима, що зіпсувалася, а ще провести заміну гнилих ділянок на здорові.
Як запевняють досвідчені акваріумісти, стрижка хеміантуса куба розміром в 0, 25 м2 займає десь годину. Формування акваріумного газону потрібне в разі, коли в разі дефіциту світла стебла стали дуже витягнутими. Після видалення верхівок оголюється стебло каллітріхоідеса, а з боків стирчать невеликі відростки.
Після формування рослина має некрасивий вигляд, але якщо цього не робити, то килимок, що може досягати висоти понад 5 сантиметрів, починає гнити, а його шапка спливає на поверхню.
для того щоб рослина в перший день після висадки не спливала до поверхні води, варто її зафіксувати волосінню або капроновою сіткою. Через приблизно 14 днів травичка вкорениться і сітку можна дуже легко видалити.
Багато хвороб хеміантуса куба пов’язано з нестачею у воді мікроелементів, що життєво йому потрібні. При постійному і правильному підгодовуванні акваріумної рослини нездужань у неї не буде. Певна небезпека може з’являтися від інших жителів штучної екосистеми. Наявність чорної бороди, що осіла на стінках резервуара, здатна пригнічувати життєдіяльність трави.
Як попередження необхідно купувати акваріумних рибок і рослин тільки у надійних і перевірених менеджерів.
Допомогти водорості можна за допомогою чищення акваріума жорсткою щіточкою, а ще заміни третьої частини води в резервуарі двічі протягом тижня. Належний догляд за хеміантусом куба — це гарантія гарного росту і красивого зовнішнього вигляду рослини. Ця акваріумна рослинність вважається прекрасною знахідкою, адже її декоративні властивості перебувають на висоті. Посадка в домашньому акваріумі каллітріхоідеса — це можливість створити чудовий дизайн у штучній водоймі, що матиме велику схожість із природною.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…