Фільтрація води вважається найважливішим і важливим аргументом для зручного проживання риб та інших живих істот в акваріумі. Вибір систем водоочищення залежить від обсягу водойми в будинку, видів риб і бажань господаря. Досягти оптимального балансу середовища води можна за допомогою різних фільтрів, донний — один з них.
Призначення донного фільтра, інакше званого фальшдно, — це очищення середовища води штучного ставка примусовим методом за допомогою помпи для води через неправильне дно, зроблене зі спеціальної решітки та покладеного на неї каміння великого і середнього розмірів. Оскільки фільтрувальний пристрій розміщується на дні акваріума, то він належить до внутрішніх.
Виконувати його встановлення необхідно насамперед перед введенням акваріума в експлуатацію.
Структура очищувального елемента не надзвичайно складна і дуже невелика.
За методом фільтрації через фальшдно системи очищення води бувають прямої та зворотної дії.
Як будь-який пристрій, який працює механічно, донний фільтр має власні мінуси і плюси.
Переваги:
Недоліки:
Щоб зробити фільтрувальний пристрій для круглого акваріума об’ємом 20 літрів, нам знадобляться такі інструменти і матеріали:
Спочатку проведемо обміри домашнього резервуара. Відштовхуючись від розміру, порахуємо довжину трубок, вони нам будуть потрібні для монтажу системи дренажу. Більш доречні труби у яких діаметр до 30 мм. Вирізаємо по діаметру акваріумного дна з акрилового скла коло. Потім акуратно висвердлюємо отвори (також можна скористатися паяльником) діаметром близько 10 мм, досить близько один до одного. Готуємо отвір круглої форми для центральної труби, в яку буде монтуватися насос.
Щойно змонтуємо трубки в систему, необхідно зробити в них щілини. У центральну трубу встановлюємо насос, для рівномірного руху води замкнутим контуром на дальньому від помпи боці необхідно висвердлити якомога більше дірок. Об’єднуємо між собою трубки, на них встановлюємо акрилове скло з сіткою для захисту і центральну трубу з компресором. Після того, як відбулося встановлення конструкції, в резервуар лягає ґрунт і наповнюється водою. Протягом певного часу проходить перевірка працездатності, і лише потім можна запустити у водойму в будинку вихованців.
Через певний проміжок часу відкладення, що знаходяться на дні, і відходи діяльності населення водойми в будинку починають заважати роботі системи фільтрації. Значно падає обсяг циркуляції і якість водоочищення. Це призведе до розвитку небезпечних інфекцій.
Щоб не дозволити розмноження хвороботворних мікроорганізмів в акваріумі, потрібно проводити обслуговування фільтра щонайменше раз протягом року.
Порядок дій:
Система донного типу вважається дуже продуктивним методом очищення середовища води в акваріумі, який сприяє природному способу фільтрації (через ґрунт). Великим плюсом цієї системи вважається можливість зробити її без великих зусиль своїми руками.
Далі подивіться відео з порадами про те, як зробити донний фільтр власними руками.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…