Categories: Акваріум

Акваріуми 500 літрів: їхні розміри та запуск


Заводити великі акваріуми з рибами здається найлегшою і найлегшою справою. Але насправді виконати все як слід можна лише за особливою технологією. Потрібно з усією серйозністю вивчити її, а не просто наливати воду і запускати риб.

Особливості великих моделей

Якісні акваріуми 500 літрів мають рекомендовану товщину скляних стінок 0,01 або 0,012 м. У більшості перспективних конструкцій застосовують особливо прозорий матеріал. Кожен з його торців обробляють на спеціальному верстаті. Це рішення неодноразово покращує характеристики готового виробу. Для складання конструкцій використовують спеціальні акваріумні герметики. Між стеклами розміщуються спеціалізовані шви. У внутрішніх швів має бути однорідна протяжка по периметру.

Великі акваріуми передають власну вагу не на дні, а на стільниці, що підпирають. Обов’язково передбачається оснащення посудин спеціалізованими фільтрувальними системами. Звичайні розміри посудини 500 л — 1,5х0,5х0,7 л. Цього вистачить для забезпечення достатньої міцності. Товщина дна сягає 0,016 м. Що стосується маси, то в чистому вигляді вона становитиме 150 кг. Ребра і стяжки дадуть ще 1-5 кг.

Який фільтр можна задіяти?

Для рибницьких ємностей чудовий результат дають фільтрувальні установки Eheim Classic 2217. Вони розраховані на роботу як з прісною, так і з солоною водою. Основні характеристики такі:

водяна продуктивність 1000 л за 60 хвилин;

водяний стовп 0,23 м;

місткість фільтра 6 л;

споживання струму 0,02 кВт;

установча висота 1,8 м;

необхідні розетки — європейський стандарт.

Як застосовувати посудину?

Акваріум місткістю 500 л при звичайних розмірах важить близько 500 кг (разом з водою). Йдеться про класичні прямокутні моделі. Щоб правильно все зробити, необхідно:

правильно відібрати рибок і відповідні рослини;

Регулярно акваріум обслуговують:

чистять стінки, кришку і дно;

перевіряють параметри і підтримують їх відповідність нормативам.

Із самого початку вибирають гарне місце для встановлення акваріума. Його потрібно ставити на підставку або тумбочку спеціального зразка. Традиційні домашні меблі не витримають створюваного навантаження. Ще потрібно потурбуватися про оснащення посудини:

Категорично неприпустимо ставити акваріум там, де він буде освітлюватися прямими променями сонця. У процесі «запуску» акваріума широко використовують спеціалізовані препарати. Вони необхідні для лікування риб’ячих захворювань, для боротьби з водоростями, що розростаються, для стимуляції росту акваріумних рослин. Коригування параметрів води проводиться за допомогою особливих кондиціонерів. Що стосується декорацій, то вони залежать як від вимог щодо утримання певних видів риб, так і просто від вашої уяви.

Потрібно відразу вибрати між звичними і штучними рослинами. Перші потребують звичайного акваріумного ґрунту. Другі дають змогу підбирати ґрунт більш різного вигляду, однак, зазвичай орієнтуються на його зовнішню красу. Коли справа дійде до заселення риб, потрібно враховувати, що на 1 кв. м. зовнішньої площі рибок має бути не менше 1 л води. Під час відбору різновидів організмів потрібно брати до уваги їхню сумісність.

Спочатку всі нові екземпляри витримуються в карантині. Що стосується фільтрів, то для акваріума 600 л об’ємом підійдуть тільки зовнішні варіанти. Їх пропонують підбирати якомога ретельніше, оскільки саме такий елемент дуже часто жорстоко підводить акваріумістів-початківців.

Якщо фільтр не здатний аерувати воду, знадобиться купувати ще компресор.

Укомплектувавши акваріум усім супутнім обладнанням, можна відразу переходити до відбору декорацій. Їх необхідно перевірити на хімічну безпеку і відповідність вимогам гігієни. Необхідно не забувати, що декорації купують не стільки для власників, скільки для рибок. Тому найкращим орієнтиром під час вибору вважається природність декору, звичайний його вигляд для певного виду.

Коли акваріум поставлений туди куди потрібно, його відразу слід відмити. Для цього застосовують питну соду. Витирати потім потрібно буде дуже довго і ретельно, щоб луг не потрапив у воду. Заповнивши ємність на 50%, тримають її в цьому режимі 24 години. Потім дивляться на всі місця, де можуть виявитися патьоки. До засипки головного ґрунту для рослин його миють; якщо ґрунтова суміш природного походження, варто ще знезаражувати її окропом.

Ґрунтова суміш після промивання сиплеться однорідним шаром. Великі шматки потрібно видалити. Рослини відразу підгодовують і лише потім починають укладати аерувальні трубки і встановлювати фільтри.

Монтаж декору проводиться починаючи від дуже великих елементів. Рослини садять, заздалегідь обірвавши жовті листи.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago