Жаба в акваріумі сьогодні ще може когось здивувати, але не для всіх такий підводний житель — ексклюзив. Практично в кожному зоомагазині, де є акваріуми, знаходиться один такий резервуар, битком набитий жабенятами. Цей вихованець сподобається, зрозуміло, абсолютно не кожному, але певна мода на домашніх жаб уже оформилася. І якщо придивитися, то вони вважаються не дуже вже слизькими і противними, жаб теж можна полюбити і навіть прив’язатися всією душею до цих земноводних.
Акваріумні жаби — це земноводні, які можуть жити вдома в одному резервуарі з рибками. Причому живуть вони в акваріумі дуже цікавим життям, а ще радують власних власників. Стежити за жабенятами в маленькому морському царстві не менш цікаво, ніж за рибками. Та й у зоомагазинах продають не якихось гидких брудно-зелених особин, а цілком веселих (у плані забарвлення) і навіть симпатичних істот. Один тільки опис жаб може привести в захват акваріуміста, і ось він уже спить і бачить, як скоро в його акваріумі розміститься чудове жабеня.
Цікаві жаби тим, що вони вишукано зависають у водній товщі, плавають, нібито водолази, вивчають власні володіння. Особливих умов до утримання, догляду та харчування мешканці водойми в будинку не висувають. Деякі їхні види досить довго проживають у ньому, після цього часу навіть найбридкіші члени сім’ї встигають полюбити безхвостих земноводних, прив’язатися до них.
Іноді підводні жителі стають домашніми «оракулами»: їм довіряють віщувати результати футбольних матчів і навіть виборів президента. Жабам вигадують комічні прізвиська, наприклад: Семен Семенич, Зеленка, Квадратик, Жабкін, Гуша, Никанор.
За допомогою такого жителя акваріума можна привчати дитину до того, що світ різноманітний, поняття краси багатовимірні, а любити все живе — природна якість людини.
Один з дуже популярних домашніх видів — шпорцева жаба, причому власне альбіноси (світлі з відтінком рожевого) стають жителями акваріумів у багатьох випадках. Це невибагливі земноводні, хіба що в їжі вони можуть здатися гурманами. Їхнє тіло нечасто виростає понад 8 см завдовжки.
На одну особину для умовно комфортабельного її існування необхідно 10 л води. Температура води має бути близько 18-22°C . Щоб облаштувати будиночок для подібного жителя, необхідний фільтр: без нього впоратися з об’ємом бруду, який виробляє жаба, не вийде. Слід обов’язково закривати акваріум кришкою або склом із зазором. Якщо залишити «двері» в резервуар відчиненими, то потім будете шукати власну Зеленку або Ніканора по всьому будинку.
З їжі біла шпорцева жаба любить дрібного мотиля, дафнію, дрібного дощового черв’яка. Не відмовлятиметься квакуша і від клаптика нежирного м’яса. Головне — не перегодовувати вихованців: це ненажерливі істоти, дієти не хочуть дотримуватися, а ось ожиріння їм загрожує. Дорослу жабу необхідно годувати двічі протягом тижня, земноводні, що ростуть, їдять частіше — 4-5 разів протягом тижня. Цікаво, що акваріумні мешканці тримають їжу лапками, спритно ними перебирають, підштовхують ласий шматочок до ротика.
Серед недоліків шпорцевої жаби можна підкреслити замахи на маленьких рибок. Неони або гуппі обов’язково стануть здобиччю земноводного, якщо Ви захочете зробити їх сусідами. І до того ж шпорцеві жаби — реальні бруднюки: вони паскудять, а ще шкідливо розкопують ґрунт. Рослини також видирають і розламують.
Причому роблять вони це зі шкідливості, до рослинної їжі шпорцеві байдужі.
Серед амфібій існує кілька популярних видів.
З величезними труднощами звикають до нерухомого корму, адже за природою є хижаками. Теж є любителями викопувати ґрунт і все сміття піднімати до водної поверхні, чистюлями таких земноводних не можна назвати.
Декоративні жаби дійсно можуть красиво оформити акваріум. Однак для дуже охайних власників, неготових миритися з мінусами жаб, сам факт придбання подібних мешканців не допускається.
Реальні зоологи-любителі побажають завести вдома жабенят, щоб вивчати їх (а не просто знати назви), вести щоденники спостережень, доглядати за ними.
Жаби можуть жити з рибами, але ось яким буде це сусідство — велике питання. Якщо навіть обійдеться без жертв, мешканцям може бути незатишно між собою. Різні умови, вимоги до води, показників температури, корму позначаються на якості сусідства.
Є сімейство акваріумнх рибок, яке може дружно жити з жабенятами. Це лабіринтові риби: гурамі, ктенопоми, ляліуси, макроподи, а ще півники. Фактично всі перераховані вище рибки живуть на рисових азіатських полях. Поля недостатньо збагачені киснем, вода на них забруднена і стояча. Тому лабіринтові рибки привчилися до дихання атмосферним повітрям, їм цілком підходить «стара вода».
Але акваріумістам зоологи пропонують не влаштовувати експериментів із сусідством. Наприклад, шпорцеву жабу вони рекомендують утримувати на самоті. Шпорцева жаба проковтне всіх зустрічних, винищить потрібні для рибок рослини, пересуне всі старанно встановлені декорації. Єдиний хороший момент сусідства — це хороший вплив слизу, що виділяється шкірою жаб, на хворих рибок.
Гіменохіруси вважаються більш доброзичливими, вони абсолютно можуть зжитися зі спокійними рибками, невеликими і нехижими.
Однак якщо селити гіменохіруса у велику ємність, то стежити за ним буде не досить цікаво. Ці жаби довго перебувають в укриттях і жабеня, що ховається у величезному резервуарі, необхідно ще знайти.
Сказати, що акваріумні жаби — наймиліші істоти, важко. Рибки більш охайні і менш агресивні, ніж земноводні. Але любителі справжньої природи, готові і вдома організовувати міні-екосистеми, вважають за краще заводити жаб замість безмовних рибок (або одночасно з ними). З великої любові до зоології і ви можете приєднатися до числа власників таких незвичайних вихованців і піклуватися про них.
Цікаво, що шпорцева жаба, готова стати вашим вихованцем, вважається першим хребетним, якого зуміли клонувати. І ще один цікавий факт: близько 100 років тому шпорцева жаба застосовувалася як тест на вагітність. Якщо зробити їй ін’єкцію урини вагітної, вона під впливом ХГЛ почне ікрометання.
Через те, що жаби — цікаві зоологічні об’єкти, більшість людей ставляться до амфібій не як до живих акваріумних іграшок. Вони серйозно підійдуть до утримання земноводних, до догляду за ними, спостереженнями. І ретельно вивчають всю інформацію, яка доступна, щоб дати змогу підводному жителю прожити цілком комфортабельне і щасливе акваріумне життя.
Якщо берете на утримання пару великих жаб, то приблизний обсяг акваріума має бути близько 100 л. У резервуарі необхідні хороша фільтрація і слабка аерація. Жерлянки ж будуть жити в акватераріумі — особливому пристрої. Пару дорослих жерлянок має очікувати резервуар не менше 5 л.
Шпорцевим вистачить 10-20 л на двох. В акваріумі обов’язково має вистачати укриттів, адже такий вид «світському» життєвому способу полюбляє самітництво.
Основа грамотної підготовки — відстоювання рідини протягом 3 діб, це зменшує кількість хлору в ній. До рівня кислотності та жорсткості води земноводні невибагливі. Досвідчені акваріумісти пропонують під час зміни води в резервуарі не виливати її. Відстояна і злита з осаду вода підійде для наповнення ємності для риб. Температура води дуже велика — від 22 до 28°C для найрізноманітніших видів амфібій.
Як ґрунт для популярних видів акваріумних мешканців знадобиться велика галька. Для американської піпи придатним буде і маленький гравій. Жерлянкам подобаються пісок і чистий гравій, шпорцеві віддають перевагу гальці.
Рослини, якщо вони присутні в акваріумі, можливі лише твердолисті. Садити їх можна строго в горщиках, в іншому разі жабенята швидко візьмуться за розкопки. Добре, якщо рослини утворюють цілі зарості у водному будиночку, жабенятам сподобається ховатися за ними.
Деякі акваріумісти роблять хитро: ставлять біля ємності, де живуть земноводні, вазон з рослиною, наділеною звисаючими пагонами. Їх і поміщають у воду. Резервуар озеленюється, стає дизайнерськи закінченим, а коріння зелені залишається неушкодженим.
Варто підкреслити, що жаби, як і всі живі істоти, схильні до хвороб. Деякі діагнози акваріумних земноводних зустрічаються дуже часто.
Лікують жабенят засобами для тропічних акваріумних риб, вибирають їх відповідно до збудника захворювання. Якщо в ємності кілька жаб (або вони живуть з рибами), пацієнта вихованця доведеться ізолювати. До хвороб значною мірою схильні жаби з ожирінням і улюбленці, що мешкають у некомфортних умовах.
Декоративним акваріумним жителям не подобається «фастфуд» для земноводних: їм подавай живий корм. Шпорцеві з радістю їдять невеликих дощових черв’яків (але і борошняними теж можуть поласувати), до того ж прекрасно харчуються цвіркунами, великим мотилем, пуголовками і мальками. З пінцета вони з насолодою схоплять м’ясні шматочки, частини печінки або креветок. Абсолютно не можна давати шпорцевим свинину, небезпечні і жирна яловичина, трубочники.
Гіменохіруси виберуть дрібного мотиля, дафнію або рибу. Якщо для годування ви підбираєте нерухомий і сухий корм, жаби його, найімовірніше, проігнорують. Досить підгодовувати дорослого гіменохіруса двічі протягом тижня: не потрібно боятися, з голоду він не помре. Щоправда, через такий рідкісний графік багато хто і зовсім забуває годувати вихованців. І ось така забудькуватість небезпечна.
Цікаво порівняти поведінку представників 2 різних популярних видів. У шпорцевих дуже добре розвинені нюх і дотик. Ці жителі підводної держави дуже чуйні до запахів і плавних рухів води. Вони можуть швидко знайти їжу і швидко ж з нею впоратися.
Гіменохіруси не такі моторні: їжу їм необхідно підносити буквально до носа.
Але цікаво, що вони привчаються: певний сигнал або чітко підібране місце можуть стати для них позначенням швидкої трапези. Варто, наприклад, легенько постукати пінцетом по акваріуму, як вони йдуть на звук. Щоправда, добиратися до корму ці земноводні будуть довго. І дорогою ще, до речі, можуть передумати. Трохи ліниві, вони навіть ласувати не поспішають.
Цікавим виглядає процес розмноження жаб, який проводять фахівці. Точніше, створюють у неволі земноводним затишні умови. Амфібії не будуть плодитися в невірних для них умовах. У період, коли трапиться спарювання, необхідно 2-3 рази протягом тижня виконувати заміну рідини. Воду робіть трохи теплішою за звичайну.
На лапках самця з’являться виразні чорні смуги, він видасть звук, який означає «бойову» готовність. Пару необхідно відсадити в нерестовик з важливим субстратом і чистою водою. А коли ікра буде відкладена, пара знову вирушить в акваріум. У кладці від 50 до 200 ікринок, пуголовки, які з’являються з ікри, мають розмір не більше 3 мм.
Годують жаб’яче потомство коловраткою та інфузорією. Дорослішають жаби тільки до кінця першого року життя.
Для визначення їхньої статі можна скористатися такою інструкцією.
Але визначити зі 100%-вою гарантією — самець це чи самка — все ж вийде тільки в експерта. У молодих особин визначити стать дуже важко.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…