Акваріумні латаття — німфеї — мають більш маленькі розміри, якщо порівнювати їх з власними дикорослими родичами. Утримувати в штучних водоймах їх стали досить недавно, але, щоб домогтися виникнення квітів чарівної краси, що спливають на поверхню води, для рослини необхідно створити прекрасні умови.
Поширена акваріумна рослина німфея (інші її назви — латаття тигрове та лотос) вважається справжньою окрасою домашньої водойми.
Існує думка, що родом вона із субтропічних озер, розміщених у західній частині континенту Африки, але також більшість вважають рослину власновирощеним гібридом, створеним для акваріумів.
Опис зовнішнього вигляду:
Німфея теплолюбна і потребує великої кількості світла, цвіте довгий час у середині липня. У тигрового латаття квітки бувають білими і ніжно-рожевими.
Акваріумні форми здатні виростати від 20 до 70 см у висоту. Лотос — досить примхлива рослина, тому братися за його вирощування можна, якщо є знання про тонкощі догляду за ними та умови утримання.
В акваріумі можна утримувати кілька варіантів рослини, серед них виділяються такі.
До вирощування кожного латаття необхідний власний підхід, до того ж потрібно знати, що іноді потрібне додаткове оснащення акваріума, щоб забезпечити цвітіння.
Акваріумне латаття — рослина тропічна, тому легко зрозуміти, що їй знадобиться багато світла. Для цього необхідно розрахувати додаткове освітлення — підійдуть спеціалізовані фітолампи, які використовуються для культур, що ростуть в умовах парника або теплиці. Однак недалеко до акваріума встановлювати прилади освітлення не можна — недалеко розміщене світло і жар може спричинити опіки на листках водяної красуні.
Потрібна умова для росту, розвитку і розпускання квітів лотоса — тепла вода (25-30 градусів), а ще її достатній обсяг. При цьому резервуар має бути об’ємним. Найкраща висота ємності — не менше 40-50 см, можливо, і більше, якщо для розведення підібрана більша і вища рослина.
Німфеї віддають перевагу м’якому і слабокислому середовищу, яке потрібно забезпечити відразу під час посадки.
А оскільки латаття любить стоячу воду, дуже часто міняти її небажано, найкраще це робити 2 рази протягом місяця і всього на 1/4 від обсягу.
Догляд за лотосом враховує створення мікроклімату, а це вимагає наявності компресора для насичення води киснем, і термометра, щоб змінювати температуру.
Іноді добре зростаюче латаття гальмує власний ріст і не створює квіти через сильні температурні перепади.
А ще це може відбуватися через дуже жорстку воду. У цих випадках німфея починає нарощувати зелену масу, кущики її розростаються, а квіти відсутні.
Щоб прискорити цвітіння, можна зробити більшим штучний світловий день для примхливого лотоса до 12-14 годин. Однак багато що залежить від застосовуваного ґрунту і посадкового процесу.
Для висадки латаття в акваріум необхідний ґрунт, склад якого має бути досить родючим. Субстрат можна виконати своїми руками з таких елементів, як чорноземна земля, торф, глина, дрібні камінчики (гравій або галька). Висота ґрунту має становити 4-7 см.
Як звичайні, так і карликові види лотоса вирощують у глиняних горщиках, але краще застосовувати більш хороший керамічний посуд.
Однак щороку доведеться пересаджувати рослину в набагато просторішу тару, оскільки коріння здатне значно розростатися.
Рослину можна посадити і в ґрунт, однак перед цим він ретельно трамбується. Дуже часто застосовуються покупні кореневища латаття, а щоб вони швидко проросли, бажано підгодувати рослину. Підходить для цього кісткове борошно, проте воно забруднює воду, тому придуманий інший спосіб. Порошок скачують у кульки з домішкою глини, а потім розміщують їх під корінням.
Щоб не допустити спливання, поверх ґрунту кладуть мінімальну кількість річкової гальки. У горщики з німфеєю зверху теж засипають дрібні камінчики і пісок.
Живородне і червоне карликове латаття вдома можна розмножувати двома варіантами.
Насіння, як і у випадку з абсолютно будь-якою розсадою, необхідно висіяти в контейнери з торф’яним субстратом, полити відстояною водою, а при появі сходів пересадити в окремі горщики із землею з ґрунту і піску.
Підгодовують сіянці солями заліза, гуматами, кістковим борошном і добавками на мінеральній основі, призначеними для латаття. Зміцнілі сходи з розвиненим кореневищем можна посадити вже популярними способами — в ємність з кераміки або відразу в ґрунт.
Якщо виконуються всі вимоги щодо утримання та догляду за німфеєю, то молода рослина, висаджена у квітні, швидко розвивається і здатна зацвісти вже в липні.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…