Акваріумісти-початківці ще до того, як у них виникає перший резервуар, думають, яким він буде. Дизайн акваріума — цікавий напрямок, до того ж зараз є безліч способів, щоб його красиво оформити. Один із найцікавіших і найкреативніших варіантів прикраси резервуара — це оформлення акваріума травника.
Так називають ємність з безліччю різних підводних рослин, основний акцент зроблено власне на рослинності, а не на фауні. Ба більше, рибок у такій ємності може не бути зовсім. Але вирощувати сади під водою не менш цікаво, ніж стежити за життям мешканців моря. Акваріум травник — це широке поняття, до нього входить і класичний штучний ставок з живими видами флори, і ємність у голландському стилі, де рослинність групується за формою і забарвленням. Відноситься до травників і красивий акваскейп — ручна імітація підводних пейзажів.
Аналогічні конструкції бувають повільними або «ледачими». Так називають ставки, де рослини живуть істотно дуже повільно, ніж у форсованому.
Подібного результату можна домогтися, якщо на мінімум зменшити подачу вуглекислого газу (або повністю від неї відмовитися). А ще в акваріумну конструкцію можна поставити помірне освітлення, зменшити введення добрив у воду або навіть анулювати їх зовсім, якщо в акваріумі вистачає риб та решти мешканців. У популярному повільному травнику вижити можуть не всі рослини: довгостеблові й такі, що ростуть дуже швидко, варіанти в цих умовах гинуть. Прекрасним варіантом можна назвати папороті та мохи, що виділяються не моментальним зростанням і малим запитом на освітлення. Різні варіанти криптокорин, анубіаса і валіснерії також можуть стати витонченим оформленням травника.
Резервуар для травника зазвичай береться не вище 50-60 см. Якщо висота виявиться більшою, почнуться проблеми з доглядом за рослинами, та й світло не зможе проникати на всю глибину. Круглий акваріум — поганий варіант для новачків. У плані естетики він чудовий, але в експлуатаційному плані вважається незручним. Прямокутна ємність найкраща. Зазвичай такі акваріуми продаються із захованими лампами. Однак якщо ж їх немає, встановлювати лампу необхідно так, щоб затемнених зон не виявилося.
Ширина акваріума має бути не менше 50 см. Якщо розміри будуть невеликі, загубиться глибина огляду.
Якщо акваріум представлений на 40-50 л, видове розмаїття рослин і риб буде в ньому більш мізерним, ніж у резервуарі на 100, 150 літрів, і вже тим більше — 500 л. Травник зазвичай влаштовують у дуже великій ємності, квадратній, добре освітленій, простий у догляді. Найчастіше роблять його з колишнього традиційного акваріума, в якому основний упор був на фауні. Ідеально, якщо ви не купуєте готовий варіант, а робите травник самі. Це важко, потрібна ґрунтовна інформаційна підготовка, проте результат вартий того.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…